bugün

1-bülent ersoy
2-cin
3-3 harfliler :D
çekingen ve yalnız bir birey oluveriyor insan.
Mutsuz ve üzgün.
Halbuki diğer insanlar Mutlu olabilmek için elinden geleni yapıyorken Biz mutsuzluğumuza sosyal fobimizi alışkanlık haline getirip Yalnizlikla dost olmayı seçiyoruz.
Anlatılmaz yaşanır. Düşünün 7 milyar insanın olduğu bir dünyada insanlardan çekiniyorsunuz. Hani utanacak bi şey yaptığınız olur da moraliniz bozulur, akşama unutursunuz ya...biz unutmuyoruz. Üstüne bir de başımıza gelecek yeni bir utanç verici durum karşısında tahminler yürütüyoruz ama yine düşünemediğimiz yerden vuruyor. Burda da zaten anonimim diye yazabiliyorum. ifşa etmeyin lan beni.
Aşırı olması halinde psikolojik rahatsızlık olarak adlandırılır özgüven eksikliğinden kaynaklı olması muhtemeldir.
Yavaş yavaş yeniyorum orgospu cocugu illeti.

Tabi tamamen yenmem zor. Zaten tamamen yenmek de istemiyorum.
Bitmeyen depresyon gibi bir şey.
Hergün içimden hortlatmak gelen başlık.
sosyal fobisi olan tüm yurttaşlar lütfen dinlesin.

Sevgili arkadaşlar, bu hastalık sizin ezik olmanızdan, yetersizliğinizden kaynaklanmıyor. bu hastalık size yaşatılanlardan kaynaklanıyor. o nedenle hayata 1-0 başlamayın. siz size yaşatılanalrın sonucunu yaşıyorsanız bu sizin suçunuz değildir. Ancak bu illetle de yaşamayın. her şeyin üstüne gidin. topluluk içinde yemek yiyemiyorsanız inatla en kalabalık ortamda yemek yiyin. topluluk karşısında konuşamıyorsanız çıkıp en büüyk konuşmayı siz yapın. arkadaş edinemiyorsanız. her teklife kapalıysanız siz teklif edin, davet edin, korkmayın. Bütün insanlar hata yapar herkes eksiktir. tıpkı sizin gibi eksik olanların size artistlik yapmasına izin vermeyin. korkularınızın üstüne gidin. bi süre sonra başardığınızı göreceksiniz. yoksa ilaçla vb bu iş hallolmaz hem ilaç hem de cesaret gereklidir. cesur olun ve savaşın hadi aslanlarım. sikin dünyanın anasını... sizi seviyorum. saf duygusal insan oğlu insanlar...
sosyal fobisi olan yurttaşlar yazın bana sizleri seviyorum derdinizi anlatın ben sizleri seviyorum ve hep seveceğim. siz insanlığın en saf halisiniz. derdinizi paylaşın aklımın yettiğince destek olayım sizleri biliyorum ve size güveniyorum. yaz bana sosyalleş saçmalasanda önemli değil sen adamsın, sen ötelendin sen kakıldın, sen istenemyen oldun... Bu senin suçun değil bunu anlamanı sağlayacağım canım kardeşim. şeklinde önerilerde bulunacağım fobidir...
Hakkında verilen çoğu tavsiyeler anlık gaz verir. Maalesef...
sözlükteki uyarlaması (bkz: sozlukfobi) olan uyarlamadır.
birden olmasa da yavaş yavaş artık yeniyorum dediğim illet.
özgüvensizlik, kendini değersiz hissetme, utanma, çekinme gibi ne kadar olumsuz duygu varsa bu sosyal fobide.
yenmenin de tek yolu var :
cesaret..
ne kadar cesaret eder ve üstüne giderseniz o kadar başarılı olursunuz.
güvenin beyler, sosyal fobisi olan beyler, en fazla ne kaybedebilirsiniz ki? bir de şimdiye kadar yapmayıp keşke yapsaydım deyip kaybettiklerinizi düşünün ve hemen şimdi hadi hiç durmadan harekete geçin, hoşlandığınız varsa mesaj atın, özlediğiniz varsa arayın, yapmak istediğinizi yapın. hiçbir şey içinizde ukte olarak kalmasın. sözlükte değil gerçek hayatta uktelerinizi doldurun!
just do it dediğim ama yaptığımda donup kaldığım olay. sorun yapmakta değil sanırım yardımcı olabilecek birileri mesaj atsın.
Bunun olma nedenleri değişiklik gösterir büyük ihtimal ama bendeki nedeni, son iki yılda hızlı düşünme yetisini kaybedip ota dönmektir.biri bi şey soruyor, dikkatimi toplayıp soruyu anlamam 3-4 saniye sürüyor. bunu da kullandığım sosyal fobiyi geçirmeye yarayacağı söylenen ilaçlara borçluyum. ilaçlara başlamadan önceki nedenler farklıydı, şimdi farklı.
koşarken s.çmamalısın demek.
Babam cimri. (HEmen de bahaneyi hazırladım)
Yolda yürürken tek düşündüğümüz insanlar bize mi bakıyor iken normal insanlar acaba ne düşünüyor diye merak etmektir. Yolda yürürken günlük sıkıntıları düşünmenin zevkini ve acısını merak etmektir. Toplumda fikirlerini ifade etmek nasıl bir duygu diye merak etmektir. insanlar mı yoksa ben mi anormalim diye merak etmektir. Velhasıl mutluluk dışında bütün duyguları içinde barındıran anksiyete bozukluğu.

Tavsiyem bir psikologtan yardım almanız yoksa geçmiyor bu meret.
eskiden dışarda simit bile yiyemecek kadar vardı bende .
Dışarı çıkmayı zehir eden fobi.
şizofreni Barcelona ise bu sevilladır.
Arkadaşlar sizi reina'da doğum gününe çağırır, siz ise o kadar sosyetenin, şık uzun boylu erkeğin, alımlı kadınların arasında ben bir karafatma gibi dolanacağım der sudan bahanelerle reddedersiniz.

Ama deseler ki içkinin beş lira olduğu salaş bir bodrum katındaki bir pub'da kutlayacağız, kapıdan ilk giren siz olursunuz.
Cannabis in iyi geldiği söylenen fobi. Dikkat edin ama gotu kestirmeyin.
bu konu ile ilgili mucize bir çözüm olarak :

(bkz: oyunculuk eğitimi)

Eğer sosyofobiniz varsa gidin oyunculuk eğitimi alın. oyuncu olmanıza gerek yok. sadece nasıl rol kesildiğini öğrenin sonra sosyofobi falan kalmayacak bünyede.
başkalarının gözlemine maruz bırakabilen toplum içindeki etkinlikler konusunda hissedilen inatçı bir korkuyla bu tür etkinliklerden kaçınmaya yönelik zorlanımlı arzuyla tanımlanan kaygı bozukluğu.
Yaklaşık 6 senedir net etkisini hissettiğim ama düşününce ondan önce de hep içimde varmış dedirten hastalık. özgüven eksikliği, eziklik. Bir senedir hap kullanıyorum. Çok az düzeldi gibi ama çok az.