bugün

finlandiyalı bir metal grup. metal müziğe pek ilgi duymuyor olmama rağmen bu grubun birkaç şarkısını çok seviyorum. shy şarkısı bunların başında geliyor.

Make sure that you can't see me, hoping you will see me.
power metalin güzel temsilcilerinden. tası tarağı toplayıp finlandiya'ya yerleşme sebebi. orada herkese bir göl, bir de metal grubu düşüyor. üstelik kızlar da güzel ve metalci, düşünsene.
Bol süratli ve atarlı gitar, bas, davul ve klavye kombinasyonları ve Kakko'nun güçlü sesiyle çok pis sert metal müzik yapmaktadırlar. Fakat,

Bu adamlar albümlerinin arasına öyle balladlar sıkıştırırlar ki, çok pis sert hüzünlenirsiniz. Öyle sade, öyle yalın, öyle de sakin.
Bana resmen metal dinleten gruptur. Shy letter to dana I have a right tallulah... hepsi çok güzel. Bir bunlar bir de warrel dane* zaten.
(bkz: resmen metal dinlemek)
coverlarıyla kulaklara faklı zevkler yaşatan güzel power metal grubudur. hiç bıkmadan saatlerce dinlenilebilecek parçaları vardır.
aşktır. fade to black coverları insanı orgazma ulaştırır.
Mükemmel bir fade to black coverı yapmış grup. Disturbed'unkine de çok benzemiş.
sahnenin taa en önünden dibinden izlediğim muhteşem grup. sıfır hatayla ve orjinalinden daha güzel çalabilen çok çok az grup vardır. sonata'yı canlı izleme imkanı bulanlar kaçırmasınlar bir dahakine...
The Misery şarkısını dinledikten sonra insan olmadıklarına kanaat getirdiğim grup.
Gelmiş geçmiş en güzel 'still loving you' coverını icra etmiş gruptur.
letter to dana gibi şarkılar yazdıktan sonra dinlemekten bıkılmayacak gruptur.
revontulet adında muazzam bir şarkıları vardır.
die with your boots on uyarlaması güzeldir. tadınmaz yenmez.
' stones grow her name' adlı 7. stüdyo albümleri çıkmış olan başarılı grup. 'letter to dana' şarkısını her dinlediğimde içimde tuhaf bir şeyler oluyor nedense.
still loving you coverı mutlaka dinlemesi gereken grup.
Mükemmel şarkıları olan bir power metal grubudur. Grubun kurucusu ve vokalisti aynı zamanda söz yazarı olan Tony Kakko konserlerde daha başarılı olabilse, şu anki konumlarından çok daha iyi yerlerde olabilirlerdi.
ecliptica albümü hayatım boyunca en çok tuttuğum ilk 5 albüm arasındadır. bassçıları marko paasikoski'nin yarım adım düşük akort etmesi sonucu insanlar stüdyoda çalmaya üşenir. ayrıca o keytarı nasıl kullanmaktır ?
shy adlı şarkısı müthiş. hatta buyrunuz en sevdiğim kahraman peterpan ve aşık olduğu kızın videosu:
http://www.dailymotion.co...ctica-shy-peter-pan_music
rahatlamak istediğimde dinleyip, beni amacıma ulaştıran power metal grubu.

(bkz: replica) *
(bkz: tallulah)
(bkz: shy)
balladları hariç dümdüz power metal yapan grup. fena bayar.
en az şarkıları kadar muhteşem bir isme sahip grup. özellikle shy bambaşkadır.
2003 Winterheart's Guild albümleri çok başarılı olan finlandiyalı power metal grubu
naytfiş'in* ekürisi olan canım grup. şarkılarının neredeyse yarısından çoğu kurtlarla ilgili olduğudan*, hadi onu da geç özellikle web sitelerinde kurt resimleri havada uçuştuğundan dolayı eğer türkiye menşeili olsalardı çoktan faşist olarak yaftalanmışlardı. bu ülke 1999'da "mor ve ötesi" ve "pentagram" grubuna satanist diyenleri de gördü.
helloween'in i want out gibi kazık bir parçasını da mükemmel yorumlamış gruptur.
fade to black i harika coverlamış grup.