bugün

mu ayrı.
öpüşmek değilde vakum yasak!

görsel
Hayvanlaşmak bir insanlık suçudur.
yüzün kızarıyorsa yüz kızartıcı suçtur.
Ayip olmamali diye haykiriyor bir yanim, modern olmak istiyor kiyasiya. Ama yarin birini opusurken gorsem kınayacağim şidettle kesin... Kültürümüze aykiri ne yapalimmm.
Masum bir öpücüğün pek sorunu olmaz. Tabi hangi sokakta olduğu önemli. Kenar mahallede yapılırsa sıkıntı çıkması cok doğal.
Bir de yatakta sevişirken yaptığı öpüşmeyi sokakta ayak üstü yapan tipler var. Onlara şaşıyorum. Siz o anın hazzını yaşarken dışarıdaki görüntünüz sanki bir kaç dakika sonra soyunup sevişmeye başlayacakmışsınız gibi . Artık nasıl bir cerahatle dolaşıyorsanız. Hangi ara o kıvama geldiniz ak. Gidin evinizde sevişin rahat rahat ne yapıyorsanız yapın.
suç amk.
Sokak seks mi?
aslında özgür düşünürsek hayır ama töre orf adetlerimiz sayesinde yasak olmuştur ama ben sahilde sarilmisken ya da biyerde otururken opemicemmi sevgilimi nisanlimi karımı dersen sonuna kadar haklısın ama rekor denemesine de kalkma 10dk soluksuz opusulmez:)
Sokakta öpüşmek suç değil lakin ben sevgimi sevdiğimle özelimi herkese açık yerlerde göstermem çünkü sevgimin yüceliğine inanırım o yüzden sevdiğimle başbaşa bulunduğum yerleri ve anları tercih ederim.
Kameralara yakalanırsan suç. 100 lira cezası var diye biliyorum.

Kameralara yakalanmaz yaşlı bir teyze yada amcaya yakalanırsan daha büyük suç. Seni rezil ederler millete.

Bence sokakta öpme. illa bir gören olur.
Şimdi suç değil ancak hoş bir görüntüde değildir. Avrupalılar bu konuda çok geniş adamlar sadece öpüşmüyorlar zaten sokak mokak fark etmez heryerde öhöm neyse. Bizim türklerde hehe bizde medeniyiz diyip avrupalıların nerde boktan özelliği varsa örnek alıp uyguluyorlar. Lan sen kitap okuma ilmimiz yetmez de sorsan avrupalılar mı kafir canım hepsi derler ama bir özentiliktir gidiyor. Siz yapınca sevap onlar yapınca günah olur hep.
Suc olmali. O saatte okulda olmasi gereken liseli ogrenciler eger evimin caprazindaki merdivenlerde resmen kimseyi takmadan burasi bir aile muhiti demeden yiyisiyorsa bu normal sayilmamali. Ailesi kim bilir ne fedakarliklarla cocugu okula gonderiyor,bir baltaya sap olacak sanip hayaller kuruyor bu kiz veya erkek nasilsa bir iki ay icinde ayrilacagi sevgilisiyle yiyisiyor hem de coluk cocugun gozunun onunde. Kardesimle babamla arabayla gecerken ben utaniyorum bunlar utanmiyor. Ayip denen bir sey var yahu daha resit bile degil yaptigi seylere bak.
Edit:neden eksiliyorsunuz?bu dupeduz pedofili degil midir?baska zamanlarda da pedofili karsitiyiz demiyor musunuz?
french olmadığı sürece sorun yok heralde.
suç meselesi değil , edep adap meselesidir. türkiye gibi bir ülkede bu şekilde hareketler hoş karşılanmayabilir , özgürlük de başkalarının özgürlüklerini kısıtlamadığınız sürece özgürlüktür. müslüman bir toplum olduğumuzu unutup bu tür hareketler içine girmeniz sizin ayıbınızdır. kimse karışmasa dahi en başta bizim edebimize sığmayacak harekettir. şu soruyu da sorun kendinize sevgilinizi toplumun içinde dudaklarından öpecek kadar mı önemsemiyorsunuz?
öpüşmek ile öpücük arasında ki ince çizgi aşılmamışsa hayır. değilse bilemem.
suçtur. edep erkan suçudur. kimse senin ne halt yediğini görmek zorunda değil. bu da modernlik değil. ergeni veledi erkenden böyle şeylere teşfik ediyorsunuz. yarın seninde bi kız çocuğun olabilir. ona nasıl davranılmasını istiyorsan yanindaki kıza da öyle davranıcaksın. kısaca adam olucaksın.
(bkz: tabi len manyak mısın)
mu cidden ayrı.
Suç değil.

Kimseyi ilgilendirmez.

Bir de, "mu" ayrı.
suç değil ama ağzından öpmek ayıp. olan var olmayan var.
Kimle öpüştüğüne bağlıdır.
değildir. otel fiyatlarından haberiniz yok sanırım.
örf adet vs vs. amına koyim örf adet mi kaldı. örf adetinde senin insanlara saygılı olmak var. iyi bir insan olman güler yüzlü olman var. insanlara adil davranman var. örf adetler sadece cinsel konulara karışıyor bu günlerde. yoksa herkes birbirine ana bacı sövüyor örf adette sıkıntı yok. bu saçmalıklardan en yakın zamanda kurtulmalıyız. avrupa amerikada adamlar sokakta vakumda yapıyor ama bu onların teknolojisini veya insanlığını kötü etkilemiyor ve nedense bizde öpüşmesi insanı kötü bir bireye çeviriyor.
türkiye toplumsal anlamda hala gelişemiyorsa nedenide saçma örf adetlerden tamamıyla kurtulamamasıdır. unutmayın şu anki gelenekler farklı bir ülke yapısı ve toplum için ortaktı. biz şu an farklı bir toplumuz. ve bu amk yobazları yüzündende hala geride takılı kalıyoruz.
ya örf adetlerin hepsine herkes uyar yada bu hastalıktan kurtuluruz olay bu kadar basit. önce insan olun zaten örf adeti s*ktiredersin bir önemi kalmaz.