bugün

daima yaptığım ve sağol diyen emekçinin yüzündeki gülümsemeyi gördüğümde beni mutlu eden insani davranıştır.
Yanında küçük bir tebessüm ile mutlu bile edebilirsiniz.
yapılması takdirde işçilerin motivasyonu artar.
insanliktir. herkes yapmalidir.
Sizden hiçbir sey alıp götürmeyecek, karsinizdaki insanı mutlu edecek en basit, en insani olaylardan birisidir.
Ardindan naber derseniz siklenmezsiniz tadinda birakin.
calisan insanin yuzundeki tebessumu gorunce cok mutlu eden eylemdir. siddetle tavsiye ederim.
Enerjimizi yükseltir herkes için iyidir.
yapilmasi gereken önemli ve sevindirici bir şey, hem sizi insan yapar hem de calisani mutlu eder, bedelsiz mutluluk işte.
iyilik göstergesi eylem.
denmelidir, hep derim.

sarkisi da vardir.

kolay gelsin dememişsen
taş kıran işçilere
günaydınsız bırakmışsan
bahçe bezeyenleri

sende is yok be kardesim
alnindaki cizgilere
gozundeki ışıltıya
borclusun sen yasamin kendisine.

edit: şarkının yanlış yazdığım yerlerini düzelttim.
bazıları hiç sikine takmaz. ya yorgunluktan ya da samimiyetinize inanmadığından.
Yapılırsa güzel olan şey.
Hem kendi yüzünde tebessüm olur hem de iyi dileklerde bulunduğun kişide.
yapmanın kimseyi eksiltmedigi eylem.

yapalım, yapmaya çalışalım.
herkese tavsiye ederim.
insan olduğumuzu hatırlatan küçücük bir detay.
Her zaman yaptığım. Ve dahi pazarcılara da hayırlı işler dilerim.
Severek yaptım ince davranış. her kimse tanımasam bile derim kolay gelsin diye. adamlar bize hizmet ediyor sonuçta. kendimizi beğenmiş olmayalım..
insanı iyi hissettiren bir olaydır. genelde allah razı olsun diye cevaplanır.
yaşadıkları anlık şaşkınlıkla aslında insanlıktan ne kadar uzaklaştığımızı bir defa daha hatırlatan insani eylem.
o insanların yüzündeki şaşkınlığı, mutluluğu ve memnuniyeti görmeye değer bir eylemdir. etrafındaki insanların kendisini farkettiğini görmek, saygın bir işe sahip olmadığının ve hayatının onu buralara sürüklediğinin verdiği bıkkınlık ve yılgınlıkla dişarıdan gelen 'kolay gelsin' sözü ona dünyaları verebilir. yapılması gereken tek şey 'empati'.. siz çöpçü olsanız ne düşünürdünüz? ne hissederdiniz? hayata yükseklerden bakmak yerine biraz da aşağıdakileri görebilmek farklı bakış açılarına sahip olabilmek insani bir olaydır. kısaca, çöpçüsüne, bekçisine, şoförüne iyi günler kolay gelsin deyiveriniz. hiçbirşey kaybetmezsiniz aksine çok farklı duygulara bürünürsünüz.
Özellikle minik çocuklara aşılanması gereken, karşısındaki insanı onurlandıran eylemdir. Çocuklara minik bir günaydının ve kolay gelsin demenin kızı erkeği olmadığını ve iki taraf içinde mutluluk verdiği hissettirilmelidir. Çocuk diyorum çünkü (bkz: insanın tanımadığı birine günaydın demesi) başlığını okuyunca hayatımın şoklarından birini yaşadım. Ulkemizdeki bayan ayrımının bu raddeye gelmiş olması ve bayanlara sadece bir sex objesi olarak bakıldığı gerçeğini bir kez daha görüp yıkım yaşadım. Oysa bunlar sadece görgü kurallarıdır insan olmamızın bize verdiği gerekliliklerdir. Ama hayatımızdan insanlığı öylesine çıkarmışız ki bunlar bize sadece yollu kız imajı yaratıyor. Çok üzüldüm ey sözlük ülkemizdeki kadın imajının bu raddeye kadar gelmiş olmasına çok üzüldüm.
Beni mutlu eden eylemdir. Yüzüme bir tebessüm oturur ne zaman yapsam.
ufacıkta olsa bir tebessümdür. saygı duyulması gereken insanlardır.
yapmayı sevdiğim şeydir.