bugün

Yasak konusunda bir lafım fakat gerçekten insanlar bu sigarayı nerede içecek? Arabada Yasak sokakta Yasak kafede yasak kahvede yaşam. Adam bırakabilse zaten bırakır sorun orada değil ki. Bizim millet bu yasağı çok çiğner gibi geliyor bana. Evet.
vatandasi süğürlendirecek bir durum.

yatagimiza kadar girip sevistikten sonra ictigimiz sigaraya da karisacaklar.
biz de nargile içeriz o zaman. gördüklerinde ''abe ben suri'' derim.
sevinin, bir taraflarından uydurup size "dayatılan" yasaklara. alkışlayın avuçlarınız kanayana kadar. yarın "herkes evinde içki içsin, yasak" dediklerinde de ben alkışlayacağım, ya da açık alanda short giymek yasaklandığında.

size müstehak, geçmediğin köprünün parasını ödemek, ödediğin verginin nereye gittiğini soramamak.

yarın hep beraber balkonlara çıkıp bu yasak ve yenileri için alkış tutalım.
yaşasın teokrasi, yaşasın faşizim.
Pandemi kapsamında mantıklı bir yasaktır. Kamuya açık alanda maskesiz olmayı sigarayla legal hale getirmek anlamsızdı.

Ancak normal dönemde devam etmesi insanların özgürlüklerini absürt derecede kısıtlayacak yasaktır.
Kimse sizin yolda yürürken o pis kokunuzu çekmek zorunda değil kusura bakmayın. O iğrenç kokuyu koklamak zorunda değilim.
elhamdulillah dediğim yasak.

hayır korona ile bir alakası yok ki. isteyen evinde içsin ona lafımız yok ama diğer insanlara zarar veremezsiniz. kaldırımda yürürken önümüzde sigara içen bir vatandaş varsa ya onu geçmeye çalışıyoruz yada biraz yavaşlayıp araya insan alıyoruz ailecek. şu saçmalığa bakar mısın. adam beni, hanımı, çocuğumu zehirlemesin diye rahatımdan ödün veriyorum türlü türlü hareketlere giriyorum. ahirette hesaplaşacağız hepsiyle öyle kolay değil o işler. yazık acıyorum hepsine. yarın öbür gün allah'ın makamında hak talep ettiğimde sen kimsin ki diyecekler. daha doğrusu demek isteyecekler. hususiyetle kamuda her zaman tüm hareketlerimize dikkat etmeliyiz. istemeden, bilmeden insanlara zarar veriyor olabiliriz. sanmayın ki bunların hesabı sorulmayacak.
koronadan önce birçok ülkede yasak olan bir durum zaten. türkiyede de korona vesilesiyle yasaklandı, çok geç kalındı bence. faşizm diye ağlayan bencil düşüncesiz sikiklerin işin önemini ve ciddiyetini kavraması dileğiyle.
OLMAsı gereken halk dinlermi yok cezayı öder yine içer böylede cahillik var.
Bu yasak için çok geç kalındı.
Özellikle kalabalık caddede yürürken sigara içip arkasındaki insanları düşünmeyen öküzler için çok iyi oldu.
saçma olandır. madem önemsenen şey maske, o zaman kahve içmek de yasaklanmalı, su içmek de yasaklanmalı.
bir durum. yasaklanması veya yasaklanmaması beni pek ilgilendirmiyor. yalnız şeye takıldım. yazılanlara baktım da sigara içmeyenler olarak suçlanacağız neredeyse. içen içer yani. ben rahatsız olmam. ama içenden rahatsız olana da niye rahatsız oluyorsun denmemeli.
Lan zaten ülkedeki yasaklar uygulansa norveç gibi ülke olacağız ama.. Biri çıkar der ben belediye başkanının oğluyum, diğeri gelir ben milletvekilinin yeğniyim hadi yaz yazabilirsen bakalım cezayı. Haftaya kadar unutulur.
Çok yerinde bir karar. Senin azına giren dumanı biz solumak zorunda değiliz. Bu yasağın ebedi sürmesi taraftarıyım. Sevgiler. (Sigara tiryakisiyim)
Otobüs duraklarında ve çocuk parklarında içilmesi yasaklandığında bu kurala uysaydılar keşke, şimdi hiç içemeyecekler.

Ya tamam için kardeşim için ama otobüs durağında içmeye hakkın yok. Git uzakta iç. Sen duman Zıkkımlanacaksın diye biz neden etkileniyoruz.

Sigarayı bırakan sayısına etkisi olacaktır.
Yerinde bir karar. Hele şu sigara içerek yürüyenlere ayar oluyorum. Çekil bir kenara ne yapacaksan yap. Adam önümden yürüyor, amk buharlı lokomotif gibi duman veriyor. Yahu mecbur muyum senin sigara dumanını solumaya? Zaten maskeyle zor nefes alıyoruz. O duman bir de maskenin içine girip kalıyor. Maskeyi aşağı indirmek zorunda bırakıyor.
sevinenler umarım yarın, işsiz, evle kavgalı, dünya borcu olan bir sigara tiryakisine denk gelmez.

yan baktın diye adam öldürülen ülkede, sigara yasağıyla taklacı güvercine dönen sizler katledilmezsiniz umarım (katledilmezsiniz umarım derken tabi ki ciddi degildim, çekirdek çitleyip, seninde orda ne işin vardı lavuk diyeceğim).
nereye sıçacak şimdi bu insanlar.
diyesim geldi.
amma ağladınız lan bu sıgara ıcenler
benım kadar tirkayi olabılırmısınız?
ben mıllet alı ata bak derken ınşaat aralarında bu zıkkımı ıcıyodum
10 yasımda basladım 30 yasıma geldım gunde 2 3 paket ıcıyorum omrumun yarısını pc ps oyunlarıyla sıgara cay keyfıyle gecırdım elım ayagımdan daha fazla yere sahıp su sıgara bende ama gel gör bak ben ne dıyorum? ıyı olmus anladınızmı ıyı olmus sıkerım senıde sıgaranıda su corona zamanlarında bıle sokakta elınde tutture tutture ıcıyorlar sıgarası bıtınce maskesını takıyor beyfendımız ne o korona onlemını alıyor
cafelere bakıyosun agzına kadar dolu cay pasta sıgara keyfı yapıyor beylerımız bayanlarımız 1 2 saat otur oralarda sonra kalkarken aman maskenı tak ne o corona onlemını alıyor
olm sız neyı savundunuzun farkındamısınız he bı uyusturucuyu savunuyorsunuz burda hepınız benım gıbı bagımlısınız bunu kabul edın sıgaranın ne esrardan ne bıradan hıcbı farkı yok beynı uyusturan sakınlestıren her madde narkotiktir uyusturucudur anladınmı neymıs sıgara ıcen adam rahatsız dıye ben nerde ıcıcekmısım adama bak bak bak ıyı o zaman bırader bende alayım esrarımı elıme sokakta tutture tutture gezeyım onume gelenı zehırlıyım sonra herkezın hayatı kendıne naraları atım olm su dunyanın 1 akıllısı sızmısınız he sızmısınız sız cevız karacıger yerken dıger ınsanlar soganlamı beslenıyorsunuz sanıyorsunuz bu kadar zekaya nerden ulastınız soleyın bakım bu lanet seyı yasaklıcaksın corona zamanı degıl hatta her zaman yasaklıcaksın kımsenın kımseyı zehırleyemeye uyusturucuyla baskasını rahatsız etmeye hakkı yok bu bokun savunulcak bı tarafı yok 1 tane sıgara bagımlısı gosterınkı bana kurtulmak ıstemesın hepınız bagımlılıktan ıcıyorsunuz evet sızlerde bende bı uyusturucu bagımlısınız en azından bunu kabul edın kımselerı zehırlemıcek hayatını rıske atmıcak sekılde su boku ıcın gıt ınsaat aralarındamı ıcıyosun yada evıne gıttındemı ıcıyosun orasını sen dusun.
hoşgörünün ve medeniyetin merkezi türkiye'de sıradan bir yasak. herkes kendi hoşuna gitmeyen şeyin yasaklanmasını istiyor. sigara yasağına alkış tutanlar sosyal medya yasağı geldi mi salya sümük ağlıyor ama.
içerisi yasak dışarısı yasak ama sigara 20 lira.
Çok iyi olmuş yeniliktir..
Zıkkım içesicelerin lağım boku gibi kokan iğrenç kokusunu artık solumak zorunda kalmayacağım.. yuppi.