bugün

bir iki güne kadar kapattıracağım internet sağlayıcısı. ayda 64 lira veriyorum/veriyordum.
iptal ettirdiğim internet sağlayıcısı. ama iptal ettirmiş olmama rağmen hala kesilmedi. kablolardaki kalan interneti kullanıyorum sanırım.
sizi elinize geçirdiğinde soymadan bırakmayan internet.4 ay fatura geçikti diye abonelik iptal olmuş. * neyse tamam hadi iptal oldu dedik şimdide 200 tl ödeyecekmişiz yapma yav.ödemem ki kardeşim banane ya.
kotamı hızla dolduran adsl.

ulan müzik bile dinlemiyorum, ayın ortasında kotam doluyor. ipnesin smile adsl.
bu tip sıkıntılara maruz kalındığında elbette insanlarla paylaşılmalı neyi ne olduğunu tecrübe ile anlatılmalı.
onca iş yoğunluğum arasında beni rahatsız eden ve kaba bir operatör görevlisine sahip firmadır. betül isminde yetkili olan bu şahıs nereden baksan 10 dakikamı aldıktan sonra olumsuz görüşüm nedeniyle telefonu suratıma çat diye kapatmıştır. umarım şirket yetkilileri müşteriye nasıl muamele edileceği konusunda çalışanlara gerekli eğitimi sunar.
kapı pazarlamacısı taktiklerini kullanarak kullanıcı çalan şirkettir. arıyorlar efenim evinize d-smart bağlayacağız 2 sene kullanacaksanız diyorlar. siz ttnet abonesisisiniz aylık 55tl ödüyorsunuz bunu ödemeye devam edeceksiniz sadece diyorlar.başka hiçbir ödeme yapmayacaksınız diyorlar. sonra ben evde yokken d-smart bağlıyorlar. evdeki babama sözleşme imzalatıyorlar. sonra hop bir anda ttnet aboneliğim iptal oluyor ve smile adsl'e ne olduğunu bilmediğim, hiç haberim olmayan bir tarifeye geçiyorum. "smile" kelimesi dahi geçmeyen telefon görüşmesiyle servis sağlayıcım değişiyor. sonra 7 gün içerisindeki koşulsuz cayma hakkımı kullanmak istiyorum diyorum 48 tl kurulum ücreti kesiyorlar. tebrikler d-smart tebrikler smile adsl. insanlardan 48 tl çalmanın daha güzel bir yolu daha olamazdı.
haftada 154376 defa kesintiye uğrayan sözde internet hizmeti.
müşteri hizmetleri son dönem iyice laçkalaşmıştır.
belirsiz bir sebeple haftada bir gün mutlaka kesintiye uğrar. sahtekardır faturayı şişirdikçe şişirir. d-smart ile birlikte paket alırsanızda daha çok batarsınız.
sebepsizce yavaşlama alışkanlığı kronik hale gelmiştir. lan ekle diyorum 1 dakika sürüyor allahsızlar.
uzan durmak en iyisi. hatta kaçın lan kaçın.
(bkz: dsmart net)
aman ha, sakın haa, pc nizi yakın sakın bulaşmayın.

iğrençlik, yalancılık, sahtekarlık, dolandırıcılık hepsi onlarda.
Müşteri hizmetlerinde bir haftada çağ atlamış hizmet sağlayıcısı.

Daha geçen haftaya kadar 50 dakika telefonda beklemenize rağmen ulaşamadığınız, uğruna çatıya çıkıp intihar tehdidinde bulunduğunuz müşteri hizmetleri daha telefon dıt demeden yanıt veriyor, sorunlarınızı hemen çözüyor, bir de aradığınız ve deneyimlerinizi paylaştığınız için size teşekkür edip hediye paketi sunuyor!

Söylediklerine göre Avrupa'nın bir numarası olacaklarmış. (bkz: sondan)
159,32 tl'lik aboneliğin vadesinden önce iptalinden kaynaklanan masrafı bir güzzeeeeeeel girdi bu ay. şimdi gözüm seğiriyor. başım dönüyor.
3 yıldan beri kullandığım ve bir kere bile sorunla karşılaşmadığım firma sağolsunlar.
40 gün geçmesine rağmen hala yalın interneti başka bir adrese taşıyamamış şirket.
akşam akşam hızımı 2 katına çıkaran servis sağlayıcısı. sebep yokken hem de.
bir kontrol edin sözlükçüler, onaylayalım durumu.
kullananların bana ulaşmasını ve bilgi vermesini rica ettiğim internet sağlayıcısı, yardım et be sözlük sen git ben çok kararsızım.
2 yıllık taahhütü bitmesine rağmen kapatmak için kimlik dilekçe artı 10 süre isteyen kıytırık internet sağlayıcı.

evde tam 5 gündür internetim yok. babam başımın etini yiyor okey oynayamıyorum diye. acilen şu interneti kapatıp yeni bir sağlayıcıya geçmem lazım. aksi taktir de gazetelerin 3. sayfasına haber olmaktan başka çarem kalmayacak.
anlaşma yaptığım güne lanet okuduğum internet sağlayıcısı. daha bir kere bile hız hizmetinin stabil olduğunu görmedim. her ay arayıp hızımı ayarlatmam gerekiyor. ve her arayışımda en az on dakika müşteri temsilcisini bekliyorum.
berbat firma.

1-bugun üyelik sonlandırmak için, kullandığım aylar başına 46 tl talep ettiler.
dedim üye olurken 30tl civarı birşey söylemiştiniz ses kayıtları bi araştırılsın.

2-ses kayıtları araştırıldı evet efendim 31.90 mış size söylenen fiyat dediler.
dedim o zaman 31.90 lira ödeyeceğim her ay için.
onlar dediler ki yok siz 46 lira ödeyeceksiniz çünkü üyelik iptali için onaylıyorum demişsiniz.
dedimki şartlı evet dedim, eğer bana vadedilen gibi bir fiyat çıkarsa, 46 lira değil bana söyleneni öderim diye.

3-çünkü onaylamasam bu ay içinde fatura çıkıcak. adamlar dedi valla keseriz.
dedim o zaman iptal talebini alın benim dediğim gibi çıkarsa o fiyatı düşün. tamam dediler.

4-tahmin edeceğiniz üzere, beni üye yaparken söyledikleri yalanı itiraf etmelerine rağmen ve şartlı evet dememe rağmen,

"oooo valla kabul etmişsiniz bizi ilgilendirmez, o personelimizi uyarırız biz(banane) önemli değil sözleşmede yazıyodur siz size söylenene inanmayın sözleşmeye inanın kardeşim" dediler.

internet alırken sorun yok, kapatırken geçirdikçe geçiren firmadır. dikkat edin ayık olun.
2006'nın sonunda kurulmuş internet şirketidir. üniversiteden mezun olduktan sonra her türk genci gibi ilk işim çağrı merkezi oldu ve adres smile adsl'di. işe girmek için mahalleden bir arkadaşım beni götürdü. girdim başvuru formunu doldurdum. dişlek, gözlüklü ve tuhaf bir kadın vardı. "naber iyi misiniz?" falan tarzı sorular sordu. yani mülakat adına hiç bir şey yok. neyse iki gün sonra eğitim başlayacak gelin dediler. yerleri o zaman hürriyet binasının üçüncü katındaydı. arkadaşımı aradım "oğlum gel peynir ekmek gibi eleman alıyorlar" dedim. gitmiş onun da görüşme aynı model geçmiş.

gittik eğitime, büyük bir konferans salonuna bir dünya adam dizilmiş. şirketi anlattılar, ne iş yaptıklarını ve yapacaklarını anlattılar. herkesin eline bir a4 kağıdı verdiler.
"smile gülümseten hatta hoş geldiniz. ben xxx size nasıl yardımcı olabilirim" cümlesini okumaya başlattılar. bu cümleyi iyi okuyanları hemen üst kata çağrı merkezine aldılar. arada torpiller de vardı. ben de arkadaşa bakıyorum. "lan iş bu kadar kolay mı?" dedim. neyse millet çatır çatır çıkıyor. giden adam da aşağı geri geliyor. "sakın yukarı çıkmayın, yukarısı bok gibi" diyor ve evine gidiyor.

sıra bize geldi. çıktık yukarı. gökhan diye bir supervisor var. suratı sub-zero gibi. mimik yok. 30 dakika modem eğitimi verdi. "hepiniz içeride satış yapacaksınız, size güveniyoruz. " diye de bir ara gazı verdi. çağrı dinlemek için arkadaşların yanına oturttular. telefonu açan "sizin gülümseyen yüzünüzü de ananızı da .... " diye cümleye başlıyor. adam nefes almadan küfür ediyor. ne ayak diye olayın içine iyice dahil olmaya başladım. adam bir ay önce üyelik işlemi yapmış, ancak kurulum ve modemini götürmek için kimse gitmemiş. garibim de her gün gelecekler diye bekliyor. satış sadece telefon üzerinden oluyor, modemi de giden kurulumcular götürüp veriyorlar. her gelen çağrıda ilk müşteri cümlesi küfür ile başlıyordu. ben bunaldım. "nereye düştük .... koyim" dedim. su içmeye doğru giderken bir ses duydum. küçümsemek için falan söylemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen. sağlam bir doğu şivesi olan bir arkadaşın sesi geliyordu. kafamı bir çevirdim. "abe kurren çarpsın göndereceyim, vueallahi göndereceyim. yarın gelecekler evinize, modemiyizi de getirecekler" diyordu ve yüzünde ağlamaklı bir ifade vardı. kendi kendime "bunu kim almış lan işe" dedim. suyu gülmekten içemedim zaten.

6 ay boyunca çok ucuz bir paraya çalıştım. herkesi kovdular, arkadaşım ile beni kovamadılar. buradan bir bok olmaz, bari biz çıkalım dedik ve çıktık. hayatımda gördüğüm en tuhaf işletmedir. daha neler neler gördüm ama en komiği bu kısmıydı sanırım.