bugün

(bkz: uçan haşarat öldürme teknikleri)
ısırdıktan sonra oluşan kaşıntıdan çok sesiyle rahatsız eden tür.
dibimizde bulundan dere ve her gün yapılan sinek ilaçlamaları sayesinde* artık evimizde beslediğimiz, kan emen, uyutmayan, kaşındıran haşere.
hakkında bu kadar çok başlık görünce yoksa öldü mü die düşündüğüm hayvan. *
eğer evrim teorisi diye bir şey varsa bu allahsız hayvanlar neden geldi, nereden geldi, nasıl evrimleşti aq ? bu nasıl bir kin, nasıl bir zulumdür? bir hayvandan bu kadar mı nefret edilir? bir hayvanla geçinmek bu kadar mı zordur.? ne bir küresel ısınma, ne kar, ne yağmur , ne çamur mnkym ne ısrarcı bir toplulukmuşsunuz be.
en cok küfür yiyen ucan haşarat türü.
biri yatağımın başucunda, biri de tavanda olmak üzere iki adet sivrisinek cesedini temizlemiyorum. amacım, bu cesetlerin diğer sivrisineklere ibret olması. ama bir işe yarıyor mu?hayır. ya bu sivrisinekler beyinsizler ya da ölümden korkmayacak kadar gözüpek.

benzer usulü karıncalarda da denemiştim. yaklaşık bir deste karıncayı, ezmek suretiyle mefta ettim ve cesetleri ortada bıraktım. diğer karıncalara emsal teşkil etsin, örnek olsun diye. hunharca katledilmiş hemcinslerini gören karıncaların, geldikleri yere döneceklerini ummuştum. ama yanılmışım.

demek ki bütün omurgasız hayvanlar aynı. ya beyinsizler, ya gözüpek.

ama bir insan öyle mi ya? bir insan, hunharca katledilmiş, ezilmiş, kolu bacağı kafası kopmuş, kan revan içindeki insan cesetlerini görse hızlı adımlarla o mahali terkeder. niye? çünkü diğer yaratıklarda olmayan üstün bir özelliği vardır: akıl. ayrıca bir entryde sivrisinek, karınca ve insan gbi farklı kulvarlardaki yaradılmışların karşılaştırmasını yaparak, bu akıl unsurunun önemli bir örneğini verdiğimi düşünüyorum.
küçük ve iğrenç sesli yarasa olarak tabir edebileceğimiz hayvanat.
sevgili sivrisinek,

uçan hiç bir böceği sevmediğim gibi seni de sevmiyorum, hatta geceleri diş ağrısından sonra bir insanın başına gelebilecek en kötü şeysin sivrisinek... kulağımın dibinde vızlamanı, oramı buramı ısırıp kanımı emmeni, günlerce kaşıntıyla savaşmamı sağlamanı boşverdim... ama sivrisinek ne olur burnuma girme.. lütfen sivrisinek...
heralde hakkında bu kadar girdi yapılmış bir başka böcek daha yoktur. anlayacağınız öyle illet bir hayvandır.
şu şekil bir monologa neden olan şahsiyetsiz uçan haşere.

-ulan çüş diyorum size ya insanım ben insan 8 yerden yenilir mi beee.
+.........
-ya şimdi ses vermezsiniz...nerdesiniz ulan yiyosa gözüm açıkken çıksanıza.
+.........
-serseriler baş parmağımdan ne istediniz be ya sırtımdan kalleşler,gavurlar.
+.........
-ses yok şimdi tabi.bi daha da gelin de bak kim kimi yiyo.uykumun içine ettiniz lan.
erkek sivrisinekler kana muhtaç değillerdir fakat dişi sivrinekler kana muhtaçlardır. çünkü yumurtalarını * kanla beslemektedirler. dişi sivrisinekler önce deriye en yakın damarı tespit ederler ve daha sonra bölgeye konarak deriyi keserler. dişi sivrisineklerin kafalarının içi kaslarla doludur. bu kaslar kanı emerken kasılıp gevşeyerek, saniyede 5 metrelik bir pompalama yaparlar. karın bölümü kanla doldukça şişer. fakat bu kaslar çok esnek olduğundan dolayı patlamaz. sivrisinek, ne kadar kan emeceğini içgüdüleri sayesinde bilir. dişi sivrisinek bir yumurtlamada 20 - 40 arası yumurta bırakır. dişi sivrisinek, yumurtalarını fotosentez yapabilecek bitkilerin bol olduğu yerlere yani oksijen bakımından zengin olan yerlere bırakır. erkek sivrisineklerin karınlarının altında bir nevi anten bulunur. dişi sivrisineklerin kanat çırpışları bu anteni titreştirir ve erkek sivrisinekte çiftleşme güdüsünü kamçılar. fakat yumurtadan yeni çıkan erkek sivrisineklerde bu anten aktif durumda değildir, yani erkek sivrisinekler bir yere kadar bir nevi kör sayılırlar. sivrisinekler bilinenin aksine kış mevsiminde de yaşamlarını sürdürebilirler.
ekolojideki yerini gerçekten merak ettiğim sinek türü. köküne kibrit suyu.
en sonunda yaz vakti çorap giyip öyle yatmama neden olan hayvan.
öldürmekten zevk aldığım yegane hayvan. *
bu canlilar aslinda bir ensturmandir. anlayan metabolizma saz niyetine çalar. anlamiyosanız sorun burada ba$lar. ''beni çal, beni çal''niğdalariyla gelen bu canlilar genelde anla$ilmamak yüzünden isirir, hayatinizi zindan eder. eh sizde davulla zurna ile devam edersiniz.
http://cornellcollege.edu...organ/images/mosquito.jpg
insanoğlunun en çok katlettiği canlı türü. Yine de neslini tüketemedik,ha gayret..
helikopterlerin tasarımlarına esin kaynağı olmuş hayvan. anofel denen de bi cinsi var ki sıtma mikrobu yayıyor.
allah belanı vermesin böcüğü.

lan istediğin bir kaç damla kan değil mi? kaşınma mevzusunuda geçtim ona da razıyım ama tam uyuyacakken kulağımın içine girip o iğrenç sesinle beni uyandırmana dayanamıyorum.

"birazdan kanını emecem sonra kaşıntıdan uyuyamayacaksın ahanda o iğrenç vızıltımla da uyandırdım seni nihahaha" diyor sanki!
yaz gecelerinin en büyük kabusudur.
her yerimi benek benek yapan, çıkardığı ses iğrenç ötesi olan, dişilerinin 100 güne kadar yaşamasına karşın*, erkeklerinin 10 gün civarı yaşadığı* sinir olunası yaratık.
28/05/2007 den beri tam 4 aydır yazmamış insan güzeli. *
sprey ilaçlar üreten firmalar tarafından, yerleşim yerleri yakınlarında üretilip, akşam üzeri salındıklarını düşündüğüm yaratıklar...
bilgisayar başındayken alnımı 3 kere ısırıp bana hiçbir şey farkettirmeyen mükemmel yaratık.
helaldir o kan sana.