bugün

neye ya da kime sinirlendiğime göre değişiyor.

sevdiğim birine sinirlenirsem, ağlarım.
sevmediğim birine sinirlenirsem, üzerine atlar ağzını burnunu kanatırım.
herhangi birine sinirlenirsem, küfür ederim.
bir olaya sinirlenirsem, duvara yumruk atar veya kafamı su dolu kovaya sokarım *
Sinirlenince ağlarim ve sinirden bi ateş basar daha da sinirlenirim. kimsenin kalbini kirmamak icinde odama gider kapiyida hizlica carparim. oda da kendi kendimi yerim hırçin ve deli bi kzim uzak durun hahhaaaha..
bir köşeye çekilmek ve sakince düşünmeye çalışmaktır.
elimde olan şey yırtılıyorsa yırtmak, yırtılmıyorsa fırlatmak, kırmak dökmek. fakat son zamanlarda mum yakıp karanlıkta oturup ağlıyorum, daha sakinleştirici oluyor.
her insanda farklı etki yaratan bir durumdur. bana göre ağlamak en iyi çözüm hala geçmezse duvara yumrukta atılabilir.
lafı çakan kim olursa olsun ağzının payını vermek. kimseye aldırış etmeden kırılıp kırılmayacağına bakmadan. (bu huyumu bende sevmiyorum) söylenmek. volta atmak. mekanı değiştirmek zira o esnada orda kalırsam kesin vukuat çıkar.
Telefonu açıp sinirlendiğin kişiye bağırıp çağırmak. Bunun verdiği rahatlığı hiç bir thai masajı veremez. Net.
Kesinlikle bir şeyler fırlatmaktır. Sinirli birisi değilim ama bunu denemek isterim bir ara.
la havle vela çekmek.
Tırnak yemeeeekkk.
Sinirlendiren şeyin nedeni ve şahsı önemlidir, vereceğim tepki de ona göre değişir. (bkz: ağlamak vs her şeyi yakıp yıkmak)
sinsi sinsi gülmek.
Garip gelebilir ama ben çok sinirlenince çevreme zarar vermek istemediğimden dolayı kendi parmaklarımı ısırıyorum. Hırsımı alana kadar. Hatta bazen kanatana kadar.
Tavsiye olarak, siz bunu yapmayın. Verin çevrenizdekilere zarar. Amaan sizden değerli mi.
(bkz: dediğimi yap yaptığımı yapma)
Ben roma yı yakarım dediğimdir.
Tırnak yemek ve saç diplerini kaşımak.
Yemek yemek.
Dudak ısırmak.
eskimiş yurt dolabına sonunu düşünmeden yumruk atmak.
otomobil kullanmak. tüm duyular açık, reflexler sağlam, bir özgüven patlaması. yolun açık olsun dostum..
Tırnaklarımı yerim, bitince de söverim.
Genelde oyun oynar ya da yazı yazarım. Yazı yazarken neye neden sinirlendiğini daha iyi anlayıp mantıksal bir zemine oturtup kendini tanıyor insan, güzel bir olay. Oyun oynamaksa zaten kendi kendini açıklar.
Öncelikle derin bir nefes almak. Sakinleşme belirtileri görünmüyorsa en yakımdaki cisim neyse onu elime alıp acaba kırılırsa üzülür müyüm diye düşünürken fırlatmak. (Oo kapı kırmışlığım bile var)

Sakinleşme belirtileri görünmüyorsa bulunduğum yere oturup gözüme bir cisim kestirmek ve onu izlemek.

Sakinleşene kadar izliyorum çok iyi geliyor. Perde olur, halı olur, gözüme hoş gelen her şey olur.
mazlumu çağırırım acilen.
Oturup öylece beklemek. Ağlamak. Çok zaman kendi kendimi ısırmak.
içimden bildiğim tüm ingilizce küfürleri hafif sesli söylemek (e.g fuck , fuck off , hay amk , si..cem artık .. ).