bugün

son zamanlarda gördüdüğüm en başarılı girişimlerdendir.
sinemaya gitmenin ekonomik yolunu bulmuşlar asılın gençler, 3 bilet parasına hergün sinemaya gidebildiğin kurgudur kendisi http://www.sinemia.com internet siteleri, yeni bir girişim olması sebebiyle hala davetiye sistemiyle çalışıyor ama profesyoneli aratmayan hizmet sunmuşlar, cep telefonu ile kartı aynı anda kullanıp beleşe bilet alabildiğin olaydır.
internet sitesinden davetiyeni iste kartın gelsin mobil uygulamadan sinema salonuna gidince check-in ol ödeme yap bileti kap.
Yeni girişim olmasına rağmen A.Ş olup mastercard ödeme altyapısını kullanıyorlar gelecekte çok büyük olmayı hedefledikleri aşikar.
Kullanıp memnun kalan yahut aksaklıklar yaşayan sözlük yazarlarının bilgilendirmelerini beklediğim enteresan oluşum.
Davetiye aradıgım sitedir kendileri, birileri yeşillendirirse çok sevinirim
59 liraya alacağın kart ile ayda 30 tane filme gidebiliyormuşsun, lan ben 59 lirayı bir arada görsem, mektebe giderim öncelikle...

internet çağında tutmaz ıııhıh! avm bebeleri veya panpişler üye olur anca... ondan sonra da instagram'a foto yüklerler. şu anda bilmemne filminde pop corn yiyorum yaneee... diyerek!

not: zaten mantık olarak iyi bir sinefil'in ayda gidebileceği 30 tane film çıkmaz ki amk. anca 4-5 film ya çıkar ya çıkmaz sinemada seyredebileceğimiz, onlara da 11 matinesine veya halk gününe gitsen 8-9 liradan biletle toplamda 30-35 liraya kapatırsın işi!
davetiye sistemi sanırım şöyle çalışıyor:

öncelik linkedin hesaplarında tabii ki. davetiye isteyenin hesabına bakılıyor, ne tür bir işte çalıştığı saptanıyor, ne kadar yorucu veya değil ya da akşam kaç gibi işten çıkabilir bunlar hesaplanıyor. facebook hesabıyla başvuranlar için filmlerle arası nasıl, çok film izler mi bunlar hesaplanıyor. kim için haftada bir filmi bile zor izler kanaatinde bulunuyorlarsa ona davetiye gönderiyorlar.

aklıma gelen en mantıklı açıklama bu. bana 9 ayda gelmeyen davetiyenin sinemaya gitmesi bana oranla daha düşük olan arkadaşıma 3 günde gelmesinin başka bir mantıklı açıklaması aklıma gelmiyor çünkü.
Davetiye istedim birçok kişinin aksine hemen davetiyem geldi.
1 aylık paket 79
3 aylık paket ayda 69
6 aylık paket ayda 59 liraya geliyor.
Kavaca bir hesap yaptığımızda 6 ay boyunca 2D 3D IMAX,4DX dahil tüm filmlere ve türkiyenin heryerinde sinema ayrımı olmaksızın kullanabildiğiniz bir sistem.
Akbank kampanyasıyla %50 indirim fırsatıda olunca dayanamadım hemen aldım.
Ödemeyi paypalla yapınca akbank ayrıyetten 15 lira chip para da verdi böylelikle 6 ay boyunca sinemada sınırsız film keyfi sadece toplamda 152 liraya geldi. Bir aylık maliyeti ise bir 4DX film parası kadar, sadece 25 lira 33 kuruş. Bkm kampanyasını da kaçırmasaydım %33 indirimde ordan gelecekti ve aylık 17 lira gibi komik bir rakam ödeyecektim.
Şaka gibi ama gerçek.
Üstelik 3d filmlerde gözlük için ek bir ücret bile vermeniz gerekmiyor.
Ayrıyetten marsgate kartınız varsa her 8. Filme bir bilet bedava kampanyası ve turkcell, vodafone un bir bilet alana bir bilet bedava kampanyaları bile geçiyor.
Bu da yetmezmiş gibi sürpriz fırsatlar ile popcorn ve içecek hediyesi de veriliyor.
E daha ne olsun?
inanmadığım allah razı olsun, diyecek söz yok.
Sinemada uyuyacağım artık, yalan yok.
6 aylık üyeliğini akbank direkt kampanyasıyla aylık 29.5 liraya satın aldığım über kart, davetiye isteyenler bana ulaşabilir.
dün için indirime giren 39 liradan dahil olduğum uygulamadır. Bakalım kartım gelsin daha yeşillendiririm buraları.
yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum. şimdi size yaşadığım sorunları anlatacağım. ona göre aklınızda bulunsun.

öncelikle sistemi anlatayım. öncelikle kartınız elinize ulaşıyor. sonra mobil uygulamayı indiriyorsun. sisteme kayıt mayıt işlemlerini bitirdikten sonra sözde bilet almaya hazır oluyorsun.

anlattıklarına göre iki şekilde sinema bileti alabiliyorsun. birincisi; bilet alacağın sinemaya gidip mobil uygulamadan check-in yapıyorsun. ve uygulama sana bir kod veriyor. bu kodu gişedeki arkadaşa gösteriyorsun ve biletini alıyorsun. ikincisi; yine uygulamadan check-in yapıyorsun ve biletini sana verdikleri kartla alıyorsun. kartına da her gün belli miktarda yükleme yapıyorlar. ancak check-in yaptıktan sonra yarım saat içinde bileti satın alman gerekiyor. yoksa günlük hakkın doluyor. check-in yapmadan karttan bilet alman da yasak ve kartını iptal etme hakkına sahip oluyorlar.

şimdi gelelim bu firmanın beni 3 defa nasıl mağdur ettiğine. ilk sıkıntımı historia'da yaşadım. işten çıkmışım koşa koşa filme yetişmeye çalışıyorum. sinema kuyruğuna girdim, check-in yaptım. uygulama bana herhangi bir kod vermedi. ben de karttan alayım dedim. ama kart hata verdi. iki kere denettirdim ama sonuç başarısız. üstelik içinde bakiye de vardı. hemen mail attım bunlara. tabi o an dönmediler. ben de sinirle çıktım minibüse bindim. film de kaçmıştı zaten. mail atmışlar, hala sinemadaysanız biletinizi alabilirsiniz diye. adamlar resmen dalga geçiyor. o gece sürekli mailleştim bunlarla. hiçbir şekilde çözüm bulamıyorlar. bankayı suçluyorlar. neden bana kod gelmediğini sorduğumda da bazen olabiliyor diyorlar. bak bak bazen olabilirmiş!

ikinci yaşadığım sorun nişantaşı city's'de oldu. yine check-in yaptım. ve kartımdan yine bilet alamadım. çünkü zahmet edip kartıma yükleme yapmayı unutmuşlar. sinirle yine bunlara mail attım. geçen seferki gibi "mağduriyetiniz için özür dileriz bla bla bla, memnuniyet açısından üyelik süreniz bir gün uzatılmıştır bla bla bla, sıkıntınız çözüldü bla bla bla" şeklinde cevaplar yazdılar. ikinci defa gişede mal gibi kaldım. tüm iyi niyetimle kartımı kullanmak istediğimi, aksi taktirde iptal ettirmek zorunda kalacağımız belirttim. 3. defa böyle bir şey yaşamak istemediğimi kesin bir dille ilettim kendilerine.

ve gişede üçüncü defa mal gibi kalışım dün akşam gerçekleşti. çemberlitaş şafak movieplex'e gittim. check-in yaptım ve yine uygulamadan kod gelmedi bana. karttan çektirmek istediğimde de hata verdi. o an gişede nasıl sinir küpüne döndüğümü tahmin edemezsiniz. defalarca uyarmama rağmen boktan sistemleri yine patladı. kartımda bakiye olmasına rağmen soktuğumun kartı çalışmıyor. kendi cebimden para verip bileti almak zorunda kaldım. filme girer girmez de mail attım kendilerine. bana verdikleri cevap şu:

"yaşamış olduğunuz aksaklıktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. banka ile iletişime geçilmiştir, konu hakkında gerekli güncelleme sağlanmıştır satın almış olduğunuz bilet iadesini gerçekleştirip sinemia kartınız ile biletiniz satın alabilirsiniz."

cevaba bak amına koyim. filme girmişim ve bana bileti iade et, sinemia kartından tekrar al diyor. yemin ediyorum şaka gibiler herhangi bir telefon numaraları da yok. sadece mail üzerinden haberleşebiliyorsunuz. bu şekilde de kesinlikle sorununuzu çözemiyorlar. 6 aylık üyelik satın aldım ve her ay kartımdan 59 lira çekilecek. hayatımda bu kadar paramla rezil olduğumu hatırlamıyorum.

son olarak üyeliğimi iptal ettiler. gerekçeleri ise internetten aldığım bilet için check in yapmamam. check in yapılmadığı zaman tutarı ya kredi kartından çekiyorlar ya da üyeliğini iptal ediyorlar. adamlar kredi kartımdan çekmeyi değil de üyeliğimi iptal etmeyi kolay bulmuşlar sanırım. ya da işlerine öyle gelmiş. dünden beri mail atmama rağmen tek bir cevap dahi yok. madem check in yapmayı unuttum, çeksene bedelini kredi kartımdan. kâr yapacaklar diye adam sikiyorlar.

maillere cevap gelmeyince başka bir mail adresimden "nasıl üye olurum" şeklinde mail attım. tahmin edersiniz ki ona anında cevap attılar. dur bakalım bana yazacaklar mı?

tavsiye; şiddetle tavsiye etmiyorum. keklenecek, parasını alacak adam arıyorlar. fikirleri güzel olsa da uygulamaları ve müşteriye yaklaşımları berbat. bu neden müşteri hizmetleri koymamışlar.
yaklaşık olarak bir aydır kullanmakta olduğum hizmet. sistem orda burda okumuş olduğum yorumlara nazaran gayet başarılı işlemekte. bunun sebebi de lokasyon bazlı olsa gerek. fakat üyeliğimin sona erdiği zaman kesinlikle üyeliğimi yenilemeyecekler adım gibi eminim. şimdiye kadar ödediğim ücret 180 tl iken daha bir ay sonunda 250 TL lik bir harcama yapmış bulunmaktayım. e tabi bunun yanında bedava promosyonlar vs leri saymazsak. sayelerinde sürekli bir hediye bilet kazanıyorum. üyeliğim bittiğinde otomatik olarak hesabıma göre 12 sefer daha sinemaya gidebilecek bilet hediyem olacak. sistemi kullandıkça zaman zaman burdan yazmaya devam edeceğim. şimdilik sisteme dahil olmadan önce yapmanız gerekenleri ve dahil olduktan sonra yapmanız gerekenleri aşağıda listeliyorum;

- diyelim ki bir şekilde üyelik aşamasına geldiniz ödeme yapacaksınız. kesinlikle mevcut kartınızla ödeme yapmayın. bir sanal kart oluşturun yalnızca buraya özel bu kart üzerinden ödeme yapın.
- ininal kartınız ing bank aracılığıyla basılmış bir debit kart. normalde 3d secure sistemiyle alışveriş yapabilmeniz gerekirken internet üzerinde otomatik çekim gerçekleştirilebiliyor. buraya aktarım yapıp kullanmayın. yönetimi siz hariç herkezde olabilir.
- üye olun. fırsatı kaçırmayın. gerçekten çalışan ve sorunsuz kullandığım bir sistem.
- teknik destek konusunda bir çok yazı okudum. en başında mükemmel gözüktü. evet çok kısa sürede yanıt veriyorlardı. fakat sonra bir şey fark ettim. sorun olarak gördüğüm konuyu her ne kadar açıklayıcı ve farklı bir şekilde de dile getirsem, sürekli aynı cevabı copy paste yapar gibi geldi. en sonunda bir destek daha açarak yazmış oldukları yanıtlar üzerinden bunları bildiğimi bana farklı bir yanıt verin ve sorunun çözüleceğine inanayım diye belirttim. normalde 5 dakika içinde geri dönüş yapan teknik destek mavi ekran hatası verir gibi biraz bekledi. sonra çok kısa bir yanıt vererek problemin en kısa sürede çözüleceğini belirttiler. fakat bu konuda hiç inancım yok. çünkü onlara bahsettiğim durum tabi ki de onlara zarar vericek bişi. sonuç: teknik destek copy paste hızında çalışmakta.
- sakın 9 aylık üyelik vs almayın. sistemin o kadar ayakta kalabileceğine inancım yok. özellikle aslanoba capitalinde bu işe dahil olduğunu öğrendikten sonra iyice inancım gitti. bu aslanoba neye para yatırsa iş modeli batıyor yada kapatılıyor. sinemia nında ömrü pek uzun olmayacak zannedersem.
- kısa süreli üye olun. 3 aylık ideal. zaten onuda 10 sefer filme gidince maliyetinizi çıkartıyorsunuz.
6 aylık üyelik almıştım, mayıs ayında üyeliğimin bittiğine dair mesaj geldi, tabi bitti sanıp kullanmadım daha, bayramda indirim olduğunu bu durumdan yararlanıp yararlanamayacağımı sorduğumda üyeliğimin devam ettiğini belirttiler, benden 2 aydır ücret alıyorlarmış ve indirim hakkında mesaj atmasam haberim olmayacakmış resmen. Haziran ayında ki param da indirimli aldığım günlerin faizi de çıktı resmen. Adam 6 aylık aliyor, Ülen diyor su an param buna müsait bir bitsin sonra bakarım duruma ama öyle bir çakallık yoluna girilmiş ki adama ne bir mail ne de bir şey, sonra en en başta yazıyordu ama diyorsunuz. Ülen adam mal mi adam 3 aylık alan, oh ne güzel bitsin senin 3 ayın sonra biz nasılsa otomatik olarak yenileriz sana haber vermeden, olur paketin 1 yıllık. Üyelik bittikten sonra hala ücret kesildiğine dair mesaj göndermemek islerine geliyor.
dokuz aylık üyelik aldım. üç aydır da sorunsuzca kullanıyorum. tek sorun vip salonlarda geçmiyor oluşu. en izlemeyeceğim filmleri bile sinemada izliyorum, teşekkürler sinemia.
başarılı girişim. ben de almak istiyorum açıkcası. ancak fiyata baktığımızda, 30 gün içinde en az 5 kere sinemaya gitmeyen bir kişi için pahalı. çok giderim diyorsanız buyrun.
almak isteyenlere davetiye kodu "REF_PVL9DJ" .
Kafasina gore uyelik iptal ediyorlar. Her gun bilet bedava olayi yalan. Kisiye ozelmis baskasi kullanmis iptal ediyoruz dediler. Eger cok giderseniz iptal ederler benden soylemesi. Bahaneleri de budur. Kendilerine gittigim sinema kayitlarina bakin benden baska kimse kullanmamistir dememe ragmen uyeligimi iptal ettiler. Uzak durun benden soylemesi.
7 aydır kullandığım ve bir kere bile beni mahçup etmemiş uygulama, haftada ortalama 3 kere sinemaya giden biriyim, benim gibi fazla sinemaya giden biri için çok mantıklı bir uygulama. dezavantajı: yanıma arkadaş bulamadığım için çoğu filmi tek izlemek zorunda kalıyorum, sinema arkadaşı olmak isteyenler varsa haberim olsun, oturur iki medeni insan gibi filmimizi izler çıkarız.
(yer: ataşehir, kadıköy, maltepe, sancaktepe, kartal, pendik ve civarları olabilir )
(cinsiyet farketmez, insan olsun yeter)
sinemia29 indirim kodunu kullanarak, 29.90 TL kart ücretine ilaveten kart basım ve kargo ücreti de 9.90 TL olmak üzere toplam 39.80 TL'ye üye olunabilecek uygulama. 1 aylığına denemek için alınabilir.
Bugün ilk kez kullandığım olay. Çok başarılı. Şimdilik...
21. yy'da müşteri hizmetleri kavramından haberi olmayan şirket, parayı 5 saniyede çekiyorlar, destek maillerine 5 yılda cevap verirlerse şanslısınız. hizmet alırken kendimi enayi gibi hissetmek istemiyorum diyorsanız koşa koşa kaçın.
üyelik alacağım ayrıcalıklı olayım diye ancak sonra hafta sonunda gelip şu sırayı bekleyeceğim öyle mi ?

görsel

bu nasıl ayrıcalık lan. alırsam siksinler. 10 lira fazla veririm gene de şu sıraya girmem.

edit: foto temsilidir. ben çekmedim.
Herkesin uzak durması gereken şirketcik. Almayın ve aldırmayın. En basitinden müşteri hizmetleri yok. Daha doğrusu ismi var, ama cismi yok. hatalı işlemi düzeltebilmeniz mümkün değil. Rezalet.
10 gün oldu kartım hala gelmedi. kargoyla ilgili bir bilgi de yok. ay sonu 30 tl çöpe gitmiş oldu. mal gibi kaldım. canlı destek desen yok. yardım desen yok. her şeyiyle rezil. ulan dolandırıcı bet sitelerinin bile 7 24 canlı desteği olan bir dünyadayız. kafayı yersin. neyse biraz daha bekleyip gerekeni yapacağız artık.
Edit: kart elime ulaştı. Gönderim tarihi 5 hazirandı. Her neyse kullandım tabi bende. Arkadaşım 40 tl ödedi ben ise 0. Oysa ağır ümitsizliğe kapılmıştım. Şu anda da indirimli burger king menüsünü yiyorum. Çok da sövmemek lazımmış (şimdilik)
üye olduğum uygulama. 2 senedir yaklaşık 370 film izledim bu sayede. ben tabii dibine kadar hakkını veririm. O yüzden sinemia sahipleri sevmez beni.
aylık çift kişilik 3 sinema hakkı kullanıyorum ancak süreleri ne zaman bitiyor takip edemiyorsunuz, uygulamada ya da internet sitesinde bilgiye ulaşamıyorsunuz, ancak müşteri hizmetleri ile o da ulaşırsanız bilgi alabiliyorsunuz.
bazen sinemia uygulaması hata verir, her şey yolunda gibi görünür gişede mal mal bekleyebilirsiniz ve bir cevap alamazsınız. daha sonra aldığımız cevap ise şudur;

Canlı yardım hattımızda yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle sizi bir süre daha bekletiyoruz. Anlayışınız için teşekkür eder, beklettiğimiz için özür dileriz.
Sinemalara olan ilginin beklenenin üzerinde olması ve Sinemia üyeliklerine olan yoğun ilgi nedeniyle yeni üye sayımızda tarihi bir artış yaşanmakta, bu sebeple müşteri hizmetlerimizin size dönüşlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Tüm Sinemia ekibi olarak size en hızlı şekilde yardımcı olmak için aralıksız çalıştığımızı, müşteri hizmetlerimizde yaşanan gecikmelerin giderilmesi için ekibimizi hızla büyüttüğümüzü, tüm süreçlerin iyileştirmelerinin hızla devam ettiğini aktarmak isteriz. En kısa zamanda müşteri temsilcisi sizinle ilgilenecektir. Beklemek istemiyorsanız görüşmeyi sonlandırabilirsiniz, size mutlaka geri dönüş yapıyor olacağız.

geri dönüş yapıyorlar ve aynı mesajı yolluyorlar. yoğunuz ve işimizi yapamıyoruz böyle açıklama olur mu. paranla rezil olmak bu işte. düşüncesi güzel uygulamasında sıkıntı olan sistem. teşekküler sinemia.
ABD’de faaliyet göstermeye başlamasından sonra, son bir yıllık süreçte
global gelirlerini 38 kat büyütmüş şirket.