bugün

Batmana çok yakın bir ilçe. Orada çıkan her karışıklıkta batman da aksamlari karışır. Cidden hiçbir şey batı da evde oturduğun gibi değil.

Allah böyle yerler de yaşayan herkese sabır versin.
Cizre'ye yakın şiddetlikte "devlet terörü " uygulanan ilçe.
arkadaşım sen madem şehir içindeki militarist unsurlara karşısın neden sivil halkın üstüne bombalar yağdırıyorsun.
Esad gibi kenti kentine tank ile top ile dalıyorsun.
helikopterler ile havadan , tanklar ile karadan bombalanıyor ilçe.

akp ne kadar savaş sevdalısı bir hükümet olduğunu bir kez daha ortaya koydu..
Kamuoyununu da yine terörle mücadele ediyoruz diye kandırıyor.
tabi bu akteröristlerin yine en büyük destekçisi kıçına ampul takmış " satılık " Ülkücüler ve milliyetçiler.
seçimlerde oyunuzu sattınız yetmedi şimdi de kişiliginizi mi satıyorsunuz ?
Dangalağın teki çıkmış niye bomba yağdırıyorsun diyor, şehre tankla topla giriyorsun yazmış. Ulan madem barış lalesi bir andavalsın bari konuşma, öncelikle oraya uçaklarla bomba yağdırılsa o ilçeyi sadece moloz yığını olarak görürsün ikinci olarak tanklar bize saldiriyi diyerek yine beni güldürmüş olan bu k*rt şerefsiz, vatanın evladı milliyetçi insanlara laf vurmaya çalışıyor bir yandan'da. Hayatında bomba görmemiş,silah tutmamış insanların bu savaş yorumları kadar güldüren birşey yoktur beni öncelikli olarak türk ordusu oraya gerçekten tüm gücünün %1 gibi bir miktarıyla saldırsa o ilçeyi tarih arşivlerindeki haritalardan bulabilirsin amk k*rdü.
savaşın ve terörün yaşandığı ilçe. tanrı korumaz, devlet korumaz, örgüt korumaz, kendi kendini korumaz, kimse kimseyi korumaz.. vebalıların meskeni.. yok oluyorlar göz göre göre. modern çağ denilen kargaşa çağındayız. ki öyle bir çağ ki varlığın da hiç bir anlamı da olmuyor yokluğunda. ve ben birçok şeye artık inanmıyorum. devlet denilen şirke, örgüt denilen propagandaya adına din denilen sapıklığa. ben bu ilçenin ve bunun gibi binlerce ilçenin kirli çocuklarına inanıyorum.eğer yaşarlarsa eğer acılar ve sistem paylaşmasa onları. güzel günler serabını kirli ellerinden içebilme ihtimalimiz var.
vur mehmedim tilkiye vur kurtulsun türkiye.
teror orgutunun karargah olarak kullandigi il.
vatan hainlerinin ilan ettigi, ozerklik gote gelmistir.
Suriye ve ırak'ta nüfuz ve kazanım kaybeden akp hükümeti intikamını kendi ülkesinde yaşayan Kürtlerin yoğun yaşadığı bölgelerden almaya çalışıyor..

saray'ın ordusu bunlar ve saray'ın savaş konsepti.
Silvan'da militarist unsurlar ile savaşıyoruz bahanesi ile 10 gündür ilçeyi rehin aldı resmen.
tamam Hendek kazan suçlu ona amenna ama şehre tank ile top ile gireni de bir zahmet eleştirin. az vicdan orası 100 bin nüfuslu bir il ölçeğinde yer ve insanlar zorunlu iskana mecbur kalıyor.
yaşamsal ihtiyaçlarını karşılıyamıyor.
büyük bir katliamın yaşandığı bölge.
devlet halkını katletmesin denmiş.ne zamandır tc'ye bizim devletimiz diyorsunuz lan,faşist tc değil miydi lan,devleti ne zamandır tanıyorsunuz ki aman diliyorsunuz?
(bkz: karasin dönmüş ya la).

topla tüfek ile saldırıyorlarmış. mesela pkk askerlerimize sapan ile saldırdığı için bizimkilerin borulardan ti sesi eşliğinde koni şeklinde kaliteli dergiler ile işlem yapması gerekiyor.

hayır ulan bahsettiğiniz şekilde büyük silahlar ile top tüfek demiyorum da top yok zaten silvan değil diyarbakır denilen il haritadan silinir.

pardon amed di değil mi orası ahahahahha.
Oyunun adaleti böyle. Bu akp ve Kürt komplosudur bağımsız bir Yahudi devleti kurmak için milyonlarca Yahudi'nin ölümüne destek çıkan Avrupa da para verip yahudileri yaktıran ve sonunda ilk israil başkanı olan David ben gurion geliyor aklıma nedense! AKP de kürtlerde sürecin sonunu biliyor çünkü oyunun senaristleri onlar. Türkiye yi bile bile uçuruma götürüyorlar. Türkleri psikolojik olarak yıldırmak için her yolu deneyecekler.
siviller ölüyormuş ya, ah kıyamam. neden benim bulunduğum yerde, ya da hasret kaldığım memleketimde ölmüyor acaba? devlete isyan etmeyen, askerlerimizi katletmeyen, kahramanlığıyla ünlü, doğu'nun en şanlı ilçelerinden sarıkamış olduğu için olabilir mi acaba? yerli ahali türk zaten. oraya veba mikrobunu sıçratmaya çalışsalar da başaramayacaklar.

silvan demiştik sahi. türkiye cumhuriyeti'nin güzeller güzeli bir ilçesi. adının terörle anılmasına sebep olan pislikler utansın!

şu güzelliğe bakın. atalarımızdan kalan tarih mirasıyla süslü.

görsel

türk ilçesi silvan'ın ne günahı var? içinde yaşayıp, vatana ihanet edenler düşünsün artık. tanrı güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun.
Silvan'da Yitip giden sivil ve kolluk kuvvetleri her canın vebali ve sorumluluğu akp'nin yanlış politikalarının üzerindedir.

şehirdeki militarist ydg-h unsurlarının kabahatı olmadığını kimse söylemiyor ama maşallah sanki düşman şehrine girmiş gibi davranıyorsunuz yine.
10 gün üst üste sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve her kesimden 10'dan fazla insanın ölmesine sebep olmuştur, bu olaylar..

Cizre , Nusaybin ve silopi özelinde denenmiş ve facia sonuçlara sebep olmuş bu güvenlikçi politikalar hala Silvan'da uygulanmaya koyuluyor.
Hendek kapama için kaç memur kardeşimiz boş yere öldü , arkadaşım sen Hendek kapamaya dar sokağa çevre güvenliği ve önlem almayacağını bildiğin halde neden kepçe üstünde açık hedef birini yollarsın ki ?

akp seçimde oy alacam ve milliyetci kesime cici görüncem diye uyguladığı politikalar seçimden sonra bıçak gibi kesilmeyecekti herhalde.
cin'i lambadan çıkar seçim için ama sonra bekle ki hemen geri yerine girsin.
harbiden hu hükümet kandırılmaya musait sanırım.. yalan söylemiyorlar.
Kiyim yasaniyor diyenler diger kurt sehirlerine baksin, bir millete bir irka saldiri degil bu, masumlastirmanin luzumu yok. Hersey ortada, kimin kopegi olduklarida ortada, kimin sozleriyle bu ise girdikleride ortada. Ozgurluk, azadi isin susu, asil gercek bunlarin emir aldiklari ust yetkili kargalarin kimden emir aldiklari ve bu ise giristikleri ve neden simdi yaptiklari, pkk yeni bir orgut değil. Son kozlari pkk
figen yüksekdağ kod adlı canlı biçiminin, seçimden hemen sonra kendilerine oy kazandırdığını söylediği pkk hendeklerine düştüğü iddia edilen yerleşim biçimidir. kendilerine boyun eğmeyen bölgenin insanına kan kusturan bu tiplerin, elbette canlarını fena halde yakan son operasyonlarla ilgili yine suriye ve gazze'den fotoğraf paylaşıp 'silvan'da çocuklar öldürülüyor' diye böğürmesinde şaşırılacak bir durum yoktur. zira hayatlarının yalan dolan olduğunu son 1 yıldır canlı canlı görüyoruz. 'saray gladyosu' denilen saçmalık ötesi masalın propagandasını yapacak kadar gerzek olmak ise 'hdp' başlığının konusudur.
Elfleriyle ünlü bir yer.

(bkz: silvan elfleri)
Pek kısa süre sonra tererüstlerden temizlenip halkın huzura ereceği şirin ilçemiz. PKK yandaşlarının pek zoruna gitmiştir. Bu ülkeden def olup gideceksiniz! Yada öleceksiniz. Bırakın doğunun dindar halkını. Adamların hem dünyasını hem ahiretlerini yıktınız. Mecburlarmı sizin gib domuz eti yiyip namazla alay eden komünist, ateist, dinsizlere destek vermeye?
pkk yandaşlarını anlamak mümkün değil. ulahn arkadaş mühimmat depola, 3 tane askeri şehit et sonra devlet müdahale edince avvv.
ya devlet başa ya kuzgun leşe. işinize gelirse. şımarık çocuklar gibisiniz anasını satayım! askere,polise pusu kur kahpece öldür,roket atarlarla insanların evlerine dan dun vur ondan sonra ama kardeşlik hadi lahn oradan dünyanın hangi ülkesinde böyle kardeşlik var ?!
silvandan başlamak gerek bazen..
Hain sayısının git gide azaldığı yer. Geberin orospu evlatları.
bir ilçedir.
%100 temizlenmediği sürece sokağa çıkma yasağının kaldırılmaması gereken terör örgütü yuvası.

birde şu var; mesela ben batılıyım. doğudan batıya gelenler rahat ediyor, batıdan doğuya gidilmiyor.
sonra faşik biz oluyoruzç
gezi eylemlerinde bakın nasıl oluyormuş derken iyidi ses çıkarmıyordunuz. ama ses çıkarmamızı istiyorsunuz hemde teröristler için!
bayrağı reddeden, millete eziyet eden, memlekete zarar veren ve maddi manevi kaybettirenleri ıslah çalışmasıdır. katliam diyen yavşaklar 33 er'i hatırlasın, ya pkkya katılsın ya da mossada muhbirlik etsin!
zulümün şehri.

zulmedenlere düşman olan ben, kürt halkının bir kez daha arkasındayım artık.