bugün

içmeye başladığım zaman sol göğsüm ağrımaya başlıyor.

ikinci neden söyleyeyim; pahalı.
Çok sevileni kaybetmek.
paketim bitmiştir. bakkal yoktur.
Sigaranın olmaması.
Çünkü canım istiyordur. Diğerlerini saymaya gerek bil yok.
biraz düşünülürse 1 değil 100 tanesinin akla geleceği mini sorunsaldır. sadece sağlık kısmından akciğer kanseri, nefes darlığı, siddetli baş ağrıları, gırtlak kanseri, cildin erkenden yaşlanması, dişlerinin teninin ve parmaklarının sararması, vücudunun temiz kan ihtiyacının engellenmesi gibi şeyler var. kötü kokusu var. maddi kısmı var. sevdiklerine direkt olarak zarar veriyor olman var.

işin enteresanı bunları sigara içtiğim zamanlarda da biliyordum hemde çok iyi ama umursamıyordum nedense. bıraktıktan sonra daha berrak görebiliyorsun sonra etrafında kullanan insanların bunları yaşadıklarını görüyorsun. önceden neden göremiyordum bilmiyorum..
Çünkü mutluluk bir pakette yirmi adet...
Oğuz Bal
hadi içiyorsun da sigara bitince ağzın leş gibi tütün kokuyor, sonra üstüne g*t kadar otobüse binip görgüsüz bir barzo gibi millete çile çektiriyorsun ya yeter de artar.
Beşiktaşlı olmak.
annen. üzülmesin.
(bkz: kanser)

Yetmez mi?
Yoktur! yakın sigaraları.
para verip kendini öldürmen.

bundan büyük neden mi olur?
perakende satış fiyatı 10 TL olan, 1 paket (20 adet) sigara için, ödenen paranın yaklaşık yüzde 82's’ini verginin oluşturması.

http://www.vmv.org.tr/Haber/9

yani içtiğiniz her yirmi sigaranın on altısını aslında devlete ikram etmiş oluyorsunuz. o yüzden bu ciddi vergi yükünden kurtulmak istiyorsanız sigarayı bırakın.
görsel
zararlı çıkmamak. bir çok açıdan.
kokusu mide bulandırıcı onun dışında neden her gün para vereyim bok gibi bişey yani.
ilk neden ve en önemlisi sağlık gidiyor daha ne olsun demeyeceğim aynı zamanda bağımlılık yaptığı için sürekli zam geliyor ve bütçenize ciddi kayıp yaşatıyor.
Sağlık.
Sigaraya verdiğim paranın yarısını vergi zımbırtısı diye alıyor birileri. Kurumların ırzına geçildi zaten.
Cunku iciyorsunuz. Bitiyor. Bir tane daha iciyorsunuz o da ne! Bitiyor. Hadi bi tane daha yakayim diyorsunuz. icseniz de icmeseniz de bitiyor.
Bu kadar cok biten, biterken sizi bitiren, paranizi bitiren bir seyi neden tuketesiniz? Alin maasin bir kismini direkt atese verin aynisi.
Leş gibi kokuyor sigara olan bize oluyor. parfüm sıkıp kafeye gidiyoruz her yerden sigara dumanı ve kokusu geliyor. Yeter bırakın sunu.
Sigara yasal bir uyuşturucudur. Boşa para diyorsunda amk o adam içmeden edemiyor.
puro içiyor olmak.
her bağımlılık bir esarettir.