bugün

otizm spektrumunda olduğunu açıklamış.
türk versiyonu için :

(bkz: sie)
özel bi sese sahip olan varlık.
thunderclouds şarkısını muhteşem seslendirmiş sanatçı. sesinin tınısı çok harika.
Flames şarkısı kuru gürültü. Tabi sesinden başka bişeyi olmayınca gereksizce bağırmış.
en çok da bu "hidden vocals" olayı yüzünden şarkılarını çok sevdiğim sanatçı.

burada mesela greatestin bir kısmı var;

https://youtu.be/aZKoCRX7slc
kliplerinde pedofili çağrışımı yapmayan şarkıcı.
bir çok klibinde 13 yaşlarında (bkz: maddie ziegler) isimli bir balerin oynuyor.
pedofili algısı konusunda bir çok şikayet olsa da işin aslı bale.

edit: çocuk 15 yaşındaymış.
insanın 1 (bir) tane bile mi kötü şarkısı olmaz? bu nasıl mümkün?
son şarkılarından genius yine mükemmel mükemmel mükemmel.
dikkatimi en çok çeken dizesi ise;

" you'll be my einstein, my newton, my galileo and my hawking, put that pep in my step "

böyle sevenimiz oldu da planck sabitini hesaplayamam mı dedik!
titanium şarkısına hayran oldum. bana göre sia müzik dünyasında en başarılı 5 sanatçıdan birisidir.
Helium şarkısına aşıgım.
rihanna'ya bir rihanna daha katabilen ses.

Dusk Till Dawn bu kadar mı içten yazılır ve söylenir be ablacığım! bir cahil olsam da bu şarkıyı kimin olduğunu bilmeden ilk dinlediğimde direk rihanna aklıma geldi. ne alaka oğlum dedim kendi kendime. ve evet bingo! kısa bir google sörfü ve diomands onunmuş, beraber söylemişler. rihanna'nın bazı şarkılarını çok severim. tekrar etmek de boynumun borcu olsun: rihanna'ya bir rihanna daha katabilen ses.

Dusk Till Dawn:
https://www.youtube.com/watch?v=tt2k8PGm-TI
düğünümde sahne alacak enfes sanatçı.
peki sia'da görecek mi beni
https://www.youtube.com/watch?v=GKSRyLdjsPA
everyday is christmas albümünü birazdan yutacağım, çatlayan sesini yerim ya.
avustralyalı şarkıcı. başarılı vuluyorum kendisini.
Şantajcılara karşı bulduğu marjinal çözüm ile "vay be!" dedirtmiştir.

Pek bir zeki ablamız.
şantajcılara çıplak resmi ile şantaj yapmış.
Sikik sarkicilarla duet yapsa da dogru sarkilari secip adamin canina okuyor. Resmen raki masasinda dinleyesi geliyor insanin.
Avustralyalı söz yazarı ve şarkıcı. Şarkıları ile içimize dokunan, klipleri ile kafamızı karıştıran başarılı kadın.
mükemmel bir sese sahip şarkıcı. ruhuma hitap ediyor açıkçası.
tanrıçalarınkine benzeyen sesi, sempatik davranışları, hayvanlara olan ilgisi, müzik yapmakta olan becerisi ile gönüllerde taht kuran kadındır.

o sadece benim, sadece ben dinlemeliyim diye kıskançlık oluşturacak bir kadındır.

ilk dinlediğinizde sesi kulağa güzel gelen 2. dinlendiginde ise sesi ile aşk eden, sesi 17 yaşindaki biri gibi ama güçlü çıkan bir voice break kralicesidir.

büntün şarkılarını bulmalıyım dedirten 200den fazla şarkısı olan muazzam kadındır.
Bazı şarkılarının bazı bölümlerinde kulaklığı fırlatıp bi sus m*nakoyim dedirten kulak zarımı zedeleyen ama sesinin duru hali eşsiz olan ve bu konuda beyaz Rihanna olan ve ne yazık ki hakettiği değeri göremeyen şarkıcı. Tamam az görüyor olsun izlenmesi yüksek çünkü.
o playlist nerden dolaşıyo ediyo yine bu karıya geliyo çıldırıcam.
Canlı izledim. Sahne performansı çok hoş.