bugün

Sana aşığım seni seviyorum diyip ertesi gün terk edenlerdir. Umarım Kendileri de aynı durumu yaşarlar.
Genel de ilk kim “seni seviyorum” derse sonradan o kişi, terk ediyor.
Sevmek güzel de sevmeyin arkadaşlar, hem dert hemde dermanın aynı kişi de olması, imtihan...
Üzgünüm, kendi içimizde tuttuğumuz sevgi; sizin triplerinizi, değersizleştirmelerinizi, dengesizliklerinizi, üste çıkmalarınızı her seferinde telafi edecek değil.
Gidilen yerde de sevilir. Bize bir şey olmasın.
Bu kişilere tek söylemek istediğim,
Mutluyken söz vermeyin kardeşim.
Aslında bazen gerçekten yaşanır bu.
Ruhsuz, duygusuz ve romantizmi eski zaman masallarında unutulmuş kekre bir mit olarak gören insanlar bile ömürlerine bir kez de olsa sevgiyi sığdırabilir.
Ve o sevgi; olağanüstü bir kazanın büyük bir hatası ile birbirine bakamamaya dönüşebilir.

Sana aşığım ama defol git dedirttir.

Birine aşık iken ondan kaçmak, kovmak, gitmek zorunda olmak; yeşilçam'ın orta okul terk rejisörlerinin adanalı film yapımcılara özel çektikleri melodramlardaki bayat ayrılıklarıma benzemez.

Çok gerçekçidir.
Romantizmin sevgiye ait komplimanlarından arınmış bir acıya sahiptir.

Sevip terk etmek, hayvan gibi kokan bir acıdır.

Nefret ediyorum: şiirlerinde intihara selam duran yavşak şairlerin içi boş romantizminin sahteliği varken son derece gerçekçi hislerle mecbur kalmalara.

Nefret ediyorum; gerçek olan tüm özlemlerden
Bunların yüzünden kimseye güvenemiyoruz.
Yalan söyleyen kişilerdir.
bizim hislerimiz kuvvetlidir diyen kadınların nasıl oluyorsa gözlerinden kaçırdığı olaydır. erkeğin seni sevmediğini anlamayacak, hissetmeyecek kadar saf mısınız? sevmediğini düşünüyorsan ayrılırsın kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
sormazlar mı be yavşak seviyorsun madem, ne diye terk ediyorsun.
Evet bu benim. Ben.
Eminim o olsaydı şu an benim adıma size çok güzel(!) şeyler anlatırdı.

Onun gözünde bi canavarım hatta ailemi ezip geçemediğim için dünyanın en vefasız canavarı zaten ona göre ortada aile de yoktu ama neyse . Hem vefasız hem canavar hem de .. diye devam ettireceği bir çok şey ekler buraya eminim.

Evet başınıza gelmeden anlamıyorsunuz
Herkes. Ben de dahil, bu kişileri eleştirenler de dahil herkes.
“Ya biz çok sevmiştik bizi çok üzdüler” diyorsunuz ama zamanında siz de benzer şekilde bir başkasını üzdünüz. Oluyor çünkü, bir şekilde hata yapıyoruz isteyerek veya istemeyerek. her davranışımız mantık çerçevesinde ve dürüstçe mi de bu konuda birilerine sitem etmek için yüz buluyoruz?
Samimiyetsiz olmayın.
Bazen seve seve terkedersin.
sevdiğiniz size 'ayrılmak' istediğini söyledi, bakın sevdiğiniz dedim. peki bunun en mantıklı sebebi ne olabilir? sizinle olmaması onun için daha iyi olacağına inandığı için. yani sizden ayrılıp kendini mutsuz etmek istemiyor, sizden ayrılırsa daha mutlu olabileceğine inanıyor.
şimdi tekrar başa dönün, ne demiştik 'sevdiğiniz kişi' madem onu seviyorsunuz öyle dediniz ya, neden daha mutlu olmasını istemiyorsunuz, sizsiz daha mutlu olacağına inanıyor o.
şimdi arkasından kızanlar, beddua edenler, küfür edenler, siz zaten hiç 'sevmemişsiniz' bencilmişsiniz.
canınız yanar elbette ama devam edin hayata sizsiz daha mutlu olacaksa bırakın olsun. eğerki gerçekten sevdiyseniz.
Bir insana ne kadar çok fazla değer veriyorsanız o kadar onu kendinizden uzaklaştırıyorsunuz. Tabi ki değer vereceksin sevdiğin insana ama göstermeyeceksin yeri geldiği zaman bunu sergileyeceksin yoksa inanın sadece verdiğin değerle baş başa kalıyorsun. Belli bir yerden sonra sevdiğin insan senin ona verdiğin değerin farkında olduğu için onu kaybetme korkun olduğunun farkına varıyor ve bu çok ciddi bir durum. Böyle bir duruma geldiği zaman fazla bir şey yapmanıza gerek yok o kendisi sizden ayrılacaktır kesinlikle. Saçma gelebilir ama durum bu değeri verirsen karşı tarafın seni umursamamasına ve senden sıkılmasına yol açarsın ve sonu ayrılık hemde seve seve. '' Yaşanmış bir olaydan alıntıdır. ''
Hiç bir zaman iyi bir ilişkide aşık olunması gerektiğine inanmadım.

Aşık olmak biraz farklı bir davranış biçimi sergilemenize neden olur.
Büyük olasılıkla Cesaretinizi kaybettirir. O yüzden arkadaşlarınız sergilediğiniz rahat tavırları ona karşı yapamazsınız.

Bir tutukluk hali hakimdir.

Aşıkken bunları yapıyor olmanızın tek sebebi de aşırı insanlık hali. Benliğinizi tamamen unutup bir başkasına bürünerek yaşama isteği.
Kadınlar değersizleştiğini anlasa bile konduramaz

Sevmek ayrı bir şey, benim için en azından. Ben birini sevince gözüm dönüyor çünkü
Ama severken de aşıkken de terk edilir, bence bunu yapan insanın kendine saygısı vardır

Karşınızdaki kişi sizi umursamıyordur, önemsemiyordur, duymuyordur. Anlatırsınız anlatırsınız ama olay hep aynı şeylerdir, çözüm gelse bile çözüm hep anlık fikirdir

Öyle olunca ayrılıyor insan işte, severken de bitiyor. Sevgi zaten 1-2 günde bitmiyor ama sabır kalmıyor

Düzelir böyle değil, ya yorgundu yoksa beni arardı, üzüldüğümü fark etmedi sanırım yoksa kesin bir şey yapardı
Bunlar gerçek değil, bunlar konduramadığımız için ürettiğimiz bahaneler

Ben ayrılmam gerektiğini kendime bu şekilde çok fazla bahane bulduğumda anladım.
1 saati hep vardı, bana ayırmadı
Üzüldüğümü de fark etti, aksi mümkün değil
Yorgunken de konuşurdu, en azından yorgunum derdi
Düzelmez bu yüzden. Sizin varlığınıza saygı göstermeyen biriyle düzelmez

Kırgınlığınızı sürekli bahanelerle örtüyorsanız ayrılın, değer görmüyorsunuzdur.
insan, seven ve çekip giden bir canlıdır. Sevgiye çok fazla anlam bindirmeyin. Hem bazı insanlar uzaktan seviyor. Her insan da uzaktan güzel ve sevilesidir. Mesafelerin karın ağrısı olduğu gibi bazen de mesafeler sevme nedeni. Ve geldik can alıcı kısma: ihtimaller içinde "seviyorum" dedikten sonra orgazm olmuştur. Orgazm olmuş birinin önünde dağ koysan gider.
Sevmek zor iştir gençler. Herkes bu boku yiyemez. Sevdiğin için herşeye katlanırsin. Çünkü sevmek karşılık beklemeden olan birşeydir. Beni sevsin beni anlasın gibi beklentiniz varsa ve bundan birseylerden vazgeciyor bırakıp gidiyorsanız siz sevmiyorsunuz bu işin ticaretini yapiyorsunuzdur. Beni anlamadı. E sen ne kadar anlamaya çalıştın. Bırakın bu ayakları sevdiğin insan için kadın yada erkek farketmez karşılık beklememelidir. Hep fedakar kadın sanılır öyle lanse ederler. Ama aşk acısını hep erkek taşır kalbinde kadın başka sıkı bildumu ona yapışır. Ama erkek sen o değilsin lafını soyleyebilirken kadın çoktan başka dala tutunmustur. Ben çok anlattım anlamadı. Siktirgit kardeşim sevmek karhane değildir. Karşılıklı ilişki olmaz sen beni sev ki ben seni seveyim.

Herşeyin bir bedeli varsa... bana oradan rakının yanina bir 250 gram aşk ver helva ile iyi gidiyor kardeşim...
Bir gün sende seversin...
Rezil güruhtur.

Aynı şeyleri yaşamaları dileğiyle ...
Her iki cins de yapıyor bunu. Aşklar çok yapay artık. insan tereddüte düşüyor. Zaman kaybetmeyi istemez ki kimse. Mesafeli olunca da herkes senden kaçıyor ya da çekiniyor. Yalandan böyle cümleler kurmamalı..
Sevgi de bitebiliyor. Ya da baştan da yalandır.
Günümüz behlül'leridir.
sevdim, hala da seviyorum, ama bir insan güven vermiyorsa, dengesizse, ben ne yapayım, arkadaş? köpek gibi yanında durup onun başka bir kızla evlenmesini mi bekleyeyim?
Sevmiyordur.