bugün

eğer hala kalbin acıyorsa ve en ufak muhabbette bile aklına gelip seni huzursuz ediyorsa,kafanı yeniden bulandırıyorsa o sevgi kolay kolay unutulmaz.
bir kaç ayda bir arayıp, tıpki diş ağrısı gibi kendini hatırlattığından.
unutmak istemediğin için unutulmaz. sevmek unutmaktan daha zorken, biz insan olarak bir şeylere bağlanma ihtiyacı duyduğumuzdan unutmaktan yana olmayız hiç. budur yani. bu kadar.
yenisine henüz rastlamamış olmaktan ve terkedilmenin depresif karanlığında kendinle yüzleşerek kendini acıtmaktan keyif alır bir dalgınlığın köklerinin seni ele geçirmesine izin vermektendir.
eğer onunla geçirdiğiniz sadece bir an bile rüyada olduğunuz hissine kapıldıysanız, bu yeter unutamamak için.
yürekte derin yaralar bıraktığı için unutulmaz...
yaşananlar.

ayrıldıktan sonra akla hep yaşanan anılar gelir. onunla yaptığın kavga bile anlam kazanmıştır çünkü kaybettikten sonra. ona bi daha sarılamamaktan, kokusunu içine çekememekten korkmaya başlarsın. hatta; sen unutmaya çalıştıkça daha da çok aklına girer. her mesaj gelişinde mesaj atanın o olup olmama ihtimali gelir aklına. hafif bi heyecan basar. rüyalarında görürsün. uyandığında her ne kadar sinirlensende aslında "keşke uyanmasaydım" dersin içten içe. ama kendine bile itiraf edemezsin.
unutulmak istenmediğinden unutulmaz. başka bir açıklaması yoktur.
henüz yerini dolduracak yeni bir sevgili bulunamamasından mütevellit vuku bulabilecek olay.
iyi sevişiyor ya da lezzetli yemek yapıyordur. başka sebepten unutamayan varsa yazıktır.
yenisi bulun(a)madığından.

diye cevap verilesi soru. tanım lazım tabi.
sevgiye anlam yükleyen unsurlar mantık ve heyecan süzgecinin farklı kombinasyonlarıdır. Mantığın ve heyecanın en güzel kombinasyonu ise evliliktir. "Ben bu kişiyle evlenebilirim/ evlenmeliyim veya birlikte yaşayabilirim" argümanını kafasına oturtmuşsa kişi ve daha iyisini bulabileceğine pek inancı yoksa ve bir şekilde ayrılık vuku bulmuşsa (özellikle de terk edilme halinde) o sevgili (kız erkek fark etmez) unutulmaz/ zor unutulur...
Sonuçta herkes kendisi için en iyisini ister; bu bağlamda, daha iyisini bulamama kaygı veya senaryosu sevgilinin unutulmamasını tetikler.
hala aynı işyerinde çalışılıpta hergün yüzü görülüyorsa ve gerçekten sevildiyse unutulmaz.
sağlam sevmiştir.

(bkz: amansız ol)
ilk ve tek olmasıdır.
o an için daha iyisi bulunamamıştır, o yüzden..
belli zaman aralıklarında yanlış mesajlar atarak ya da arayarak kendini unutturmamak için elinden geleni yapmasıda bir sebeptir.
öyle bi unutuluyor ki ya da ben de bi sorun var ki ben unuttum. deli divane aşık oluşlarım o kadar nadir geliyor ki aklıma. zaten hatırlayınca da ne salakmışım diyorum o kadar.
Seviyosun abi ya da aranıyosun. *
isminin (bkz: angelina jolie) oluşu.
sözlük yazarı oluşu.

daha ötesi, aynı sözlükte senin de yazar oluşun.

(bkz: vay canına)
ikide bir saçma mesajlar atması.
geçmişte yaşanılan çok mutlu anlar varsa unutulmaz bir türlü silinmez.
Zamanında sürekli bi şeyler ısmarlayarak (bkz: erkeklik gururu) paraları uğruna saçtıysanız boşa giden paralara ciğerinizin yanmasından mütevellit pişmanlık hissinin neden olduğu durum.
şarkılardır. en azından benim kıstaslarıma göre. unutturmazlar.

--spoiler--

çoktan unuturdum ben seni çoktan
ah bu şarkıların gözü kör olsun

--spoiler--

(bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)