bugün

insana zayıflık mı katar yücelik mi.
Sevgi çok yönlüdür her şeye güzellik katar.
ekmek gibidir. surekli tuketiriz. degerini bilmeyiz. evet.
Bazen bir isim olarak çıkar karşımıza.
Bir kelebek kadar narin,
Bir bebek kadar saf,
Kimilerinin kolay harcadığı,
Sır gibi saklanması gereken bir hazine kadar kıymetli.
Ekmek gibi, su gibi.
insanı ayakta tutan yegane his.
hayatı yaşanılır kılan,
mutluluğu aşılayan,

umutları çoğaltan,
merhameti bulduran,
etrafına daha bir özel baktıran,

kısacası,
insanı insan yapan duygudur..

tanım : tüm güzel duyguların annesi..
haberin ayrıntısını okuma, fotoğrafa bak, sevgi nedir anlayacaksın...

http://www.hurriyet.com.t...e-dakikalar-kala-40920776
Kendinize engel olamadığınız nereden geldiğini , nasıl bir anda yerleştiğini fark etmediğiniz , kalbinizde taht kurup sizi esir eden hissiyat gerçek olan şey sevgi sözdesi de aşk işte .
herkese lazım olan dünyanın en saf duygusudur.
Saf ve sınırsızdır.
Lisede sadece adını duyduğum kızın ismi. Aslında başka şeylerde duydum da gece gece milletin günahını yaymayalım sabah anlatırım belki.
görsel

Ağzıyla sevenle, kalbiyle seven arasında çok fark var.
Sevgi ne güzel şey degil mi?tanrı’nın bize verdiği en güzel hediye,hiç olmadık zamanda içimize alev gibi

düşen dünyadaki en güzel duygu bence hayatın gerçek anlamı dimi? SADECE SEVGiLi ANLAMINA

SÖYLEMiYORUM BÜTÜN SEVDiKLERiMiZiN KIYMETiNi BiLMELiYiZ ÇÜNKÜ ONLARI NE ZAMAN KAYBEDECEĞiMiZi BiLEMEYiZ Ki ONLARI NE KADAR ÇOK SEVDiĞiMiZi SÖLEYECEK ŞANSIMIZ OLMAYABiLiR
olmadığında yoksunluğu çeker, olduğunda sanki sonsuza kadar kendiliğinden devam edecekmiş sanarız.
vücudun görünmeyen bir organı.
hayata var tarafından bakma, engelleri aşma, çözüm odaklı olma, yoku var etme gücü ve cesareti veren yüce duygu.
Sevgi karşılıksız hiç çıkar barındırmayan duygu.Her ne kadar sevdiğiniz insana kızsanız bile bu öfkedir nefret değil.Eğer kalbi kör,sağırsa yapacak bir şey yok.Gemi kalkmıştır artık el sallaması düşer size.şayet sizi seviyorsa ne yapar eder döner.Hiçbir şeyin bahanesi yoktur hayatta.Bir insan bir şeyi yapmak istiyorsa yapar.
görsel
Karşılığını bulduğu yüreklerde güzel olandır.
Kilometrelerce uzaklardan bile sadece sözcüklerle bile hissedilip yüreği yakan duygu.
dünyanın tartışmasız en saf duygusudur.
Hareketin kaynağı.
Emekti.
dünyanın en karmaşık duygusudur. Aslında özü çok basit olsa da, niteliğini karmakarışık hale getiren insanların bilinmez duygusudur.
görsel
yalnızca sınırları zorlanarak aşılmış bir nefretin yenebileceği his.
başkasını sevdiğini sananlar vardır, onlar ki, kendi nefslerini severler ve sevdiğini söylediği kişilere derler ki, sen beni sev gel beraber beni sevelim...

ne acıdır ki, sadece kendisini seven insanlar ağır bir buhranın içindedir ve bunun farkında bile değillerdir çoğu zaman.

(bkz: narsisizm) ve gizli kibire dikkat etmeli!