bugün

kimse kimseyi kandırmasın huzur falan

hep ezilecek

hep utanacak

Hep yalnız kalacak insandır.
Genelde böyle insanlar halk arasında sinsi olarak tanınır doğruluk payı var yok değil ; ama yine de çok konuşup boş konuşan insandan iyidir.
Ya hayır söyle, ya sus.
-Hz. Muhammed.
Çok güzel yakışıklı zeki yetenekli falan değilse taşak oglani olacaktır kaçınılmaz olarak.
bu tip insanların iç dünyası daha karmaşıktır. konuşmamak veya sessiz kalmak için 2 sebebi vardır.

1-Konuşmak istemediği için.
2-Bir soru sorulduğu zaman otomatikmen hardcore laf soktuğu için.
konuştuğu zaman yıkar geçer. Gerçekçidir ve insanlar onu anlayamadığı için susmayı tercih eder. insanlardan pek hoşlanmaz. Tam tersi olan çok konuşmada da aynı şeyler olabilir.
Genellenemeyecek kadar alt türü olan insandir. Misal ic sesiyle hic susmadan konusani vardır; karsindakine guvenmeyeni vardir hulasasi sozluklerde insanlari damgalamayin davranisina göre değerlendirin.
içinde kıyametler, fırtınalar, tsunamiler kopan insandır.
benimdir. içimde hiç de bile kıyametler kopmuyor. içim dışım sessiz, sabah akşam usulca neden bu gezegene düştüm diye düşünüyorum.
iç dünyasını bir anlayabilseniz aslında çok da sessiz insanlar olmadıklarını fark edeceksiniz.
fotosentez yapan bitkiden farkı yoktur. ulan bu sessiz insanlar ne değişik ak. utancakları yerde bir de kendilerini savunuyorlar.
Ortama göre değişkenlik gösterir aslında.
Korkulacak insanlardır bunlar diyor herkes ama ne kötülüğümü gördünüz allahsızlar?
icten pazarlikli olabilir ama genellememek de lazimdir. (bkz: cekingencekirge)
boş, beleş insan tipidir. hiçbir ortama ayak uyduramaz, hatta bazen bol neşeli bol goygoylu ortamı bozar, rutin kelimeler dışında bazen hiç konuşmaz. o sessiz kaldıkça siz de rahatsız olursunuz sizi de gerer. takıntılı, çekingen, düşündüğünü direkt olarak söyleyemeyen, göte göt diyemeyen, sürekli birilerinin maşası olandır. bu tarz insanların çoğu özelliği diğer insanlara göre az geliştiği için onlarla diyaloga girmekten korkar. genellikle kendine benzeyen ezik tiplerle konuşur. sadece 1 tane yakın arkadaşı vardır. işte o da bu ezik herifin klonu gibidir. ikili ilişkilerde pasif olan, etkisiz eleman olan bu herif o kendine benzeyen tiple uzun uzun sohbet ederek iç dünyasın'daki ezikliğini kamufle etmek, mutlu olmak ister. kalabalık ortama girince konuşmamak için 40 takla atan herif bülbül gibi şakır çünkü o da bilir hiçbir zaman istediği insan gibi yaşayamayacağını, olamayacağını. ikili tartışmalarda bırakın laf sokmayı, en klişe nutuk bile atamaz. kısacası hayatta 'amip' görevi gören insandır.
Hakkında kötü şeyler yazılsa bile Dünya'da ki en büyük liderlerin, Dünya'da çığır açmış olan insanların hep sessiz insanlar olduğunu görüyoruz. Bu bile yeter.
Bir an nick altım sanıp sevinmiştim.

Sessiz insan yorulmuş insandır, net.
Kafa sikmeyen insandır. Sürekli konuşup kendisini bir halt sanan tiplere dert olur.

Bazen çok fazla konuşur bazen hiç konuşmam. O ana göre degisirim. Az konuşan kişiler genel de doğru düzgün ve bilgili tipler.

Çok konuşan ise cahil ve bilgisiz kişiler. Çevreden de gözlemlediğim budur.
kafa sikmeyen insan değildir. bir insanın kendini ifade edememesi neden övülecek bir şey olsun. ya beyler bakın dalganıza.
Susmasını bilen insandır. Sükut en güçlü iletişimdir. ayrıca stephen hawking amcanın dediği gibi '' sessiz insanlar coşkulu akla sahiptir.''
kendini ifade edemeyecek kadar sessiz ise iyiye gitmeyen durum fakat günümüzde dikkat ediyorum ön planda olmayan her şeye atlamayan sürekli espri yapmayan şebeklik yapmayan bilmediği konularda fikir beyan etmeyen (bunun neresi anormal anlamıyorum) insanlara sessiz insan deniyor bence bu oldukça yanlış bir yargı sonuçta kimse boş beleş konuşmak zorunda değil.
'Çok sessiz birisin niye hiç konuşmuyorsun' gibi laflardan bıkmış insandır.
göz göze konuşulacak insan türüdür. hülasa; onu da kaçırmıyorsa tabii ki.
Misafirlikte sessizleşen vardır bir de.
Sessizliğini giderecek sohbet ikizini bulduğunda susturulamayan insandır.