bugün

gaza geleni öperler,
saza geleni sikerler.

o yüzden.
Yakarız.
söze niye gelmedin..
Urfa yöresine ait Oğlancı Türküsüdür. Türkünün sözlerinde "Niye Gelmedin" diye sorulan bir oğlan, soran ise "Oğlancıdır"....
(bkz: sazan niye gelmedin)
Ahmet Kaya yorumuyla güzel olan şarkı.

Gündüz benim işim var, gece niye gelmedin. Evet.
ibo yorumu güzel olan parça. Evet.
krolarla, maholarla, kürdolarla takılmıyorum da bence ondandır gelmediğim.
sazanlar için ahmet kaya türküsüdür.

https://www.youtube.com/watch?v=_C2naVV51C0
severek dinlerim bu şarkıyı ama klibine hiç anlam veremedim. beline kuşak dolamış abiler kim.niye haberimiz yokmuş gibi çek panpa modundalar. klipte oynayan kadın niye bir ara kıyafetlerini çıkartıyor. harbi lan arabesk klipte çıplak karının işe ne amk. neyse ben klipsiz halini dinlemeye devam ediyim heheh.
hoş bir ahmet kaya parçasıdır.
--spoiler--
aylar oldu gelmedi
--spoiler--

güzeldir. evet.
(bkz: pilavlıya niye gelmedin)
--spoiler--
3 gün dedin, 5 gün dedin
aylar oldu gelmedin.
--spoiler--

gelsene insafsız.
ygs lys donemini sarkisi.
http://www.youtube.com/watch?v=HK8c8Y09OoM

üzülme bebeğim sakın üzülme, olmadı işte ayrıldık...

"saza niye gelmedin, seni bilmem ama ben acayip gaza geldim"
- saza niye gelmedin?
+ ayagam agriyodu.
- soze niye gelmedin?
+ la sanane amk, sazi sokacam simdi sana ha.
- gecen cuma gelecektin?
+ camiye gittim la, sonra da pilavli vardi mubarek oraya gittim amk, la sikecem ha.
-aylar oldu gelmedin?
+ bi daha cagirani da siksinler geleni de siksinler. sikik seni.
Michael Jackson'un hit parçasıdır.
şarkı güzel de, dans eden kız bambaşka ya.görsel
ben çok küçükken televizyonda her çıkışında koşarak gelip karşısına geçip anlıyormuş gibi dinlediğim şarkıdır. ailem söylediği zaman şaşırdım ama neden böyle bir tepki verirmişim merak ediyorum.
soze gelmedimki saza geleyim dedirten olaydir ayrica bu saatten sonra yolada gelmem.
ince değil kalın ve altı çizili bir detaydır; bir diyarbakır türküsüdür. ahmet kaya seslendirirken altına diyarbakır olduğunu yazmamış, taa o donem diyarbakır yerel televizyonlarında bu konu açıkoturum malzemesi almuştur. akabinde ve detayında ibo haydi söyle albümünde yer vermiş, kaset kapağına diyarbakır türküsü olduğunu yazmış ve bunu da diyarbakır konserinde tekrar ederek ahmet kaya'ya nazire yapmıştır.

kişisel olarak sorarsanız bedri ayseli yorumu güzeldir. ahmet kaya'da süperdir. ibo ise kişilik sorunlarından kaybediyor.
(bkz: zaz a niye gelmedin)
ahmet kaya muhteşem söyler.
emin pazarcı adlı şahısın "oralarda saza ve söze kadın gitmez, gündüz evde oturur çalışmaz. demek ki ahmet'in sanat diye yaptığı homoseksüellik iddiasıymış. kış uyuyup yaz uyanan ise balı ve armudu seven kıllı bir yaratıktır. bu da kaya'nın ayılığının itirafıdır" diye kustuğu ve o anonim türkünün ahmet kaya tarafından yazıldığını söyleyecek kadar gerizekalı oluşunun itirafını yaptığı dediğim gibi anonim türküdür.