bugün

Adından da anlaşılmayacağı üzere sadece savarak para kazanmayan kişidir. Hatta aldığı para en dandik bir üniversitenin saçma salak bölümünden mezun kişinin aldığı para kadardır. meslek Hakkında atıp tutarken kaynak olarak gtünüzü değil isbatla sabitleyici deliler sunulmalıdır. yoksa sıyırdığı bir ana denk gelinip hakkınızda baya okkalı soruşturma başlatabilir.
ergenekon, balyoz vs davalarda neler yapabilceklerini göstermişlerdir. savcı shoooow yapmışlardır.
eskiden bunlara, "kralın adamı, kralın sözcüsü" denirmiş.
ya bir cemaatçi, ya bir hükümet yalakası ya da bir çıkar grubu kuklasıysa namusunu paraya satmı$tır. insanlar kar$ına tarafsızlığın için geliyor. sense kendini dü$ünen bir zavallı.
Kötülerdir. Kalpleri kararmıştır. Genellikle insani duyguları yok olmuştur. Size kolay kolay inanmazlar. Suçsuz olsanız. Mağdur olsanız bile suçsuzluğunuzu ispatlamanız gerekir ona. Önce ona. Çünkü hakim daha iyi kalpli gözükür. Aslında iyi polis kotu polistir onlar.
Jandarma olarak askerlik görevimizi yerine getirirken suç üstü yakalanan bir hırsızın savcı tarafından nasıl sorgulandığını izleme şansım oldu.

olay yerinde bulunan boylu poslu hırsızın kollarından tutan polisler ve karşısında ufak boylu bir savcı düşünün. savcı hırsız ile bir dövecek gibi konuşuyor, bir canım cicim diyor yardımcı olacağını söylüyor. önce üzerine yürüyor aha şimdi yapıştıracak tokadı diyoruz sonra saçını okşuyor, yanağını sıkıyor. bir anda yine bağırıp çağırmaya başlıyor akabinde hırsıza çay, kahve ısmarlıyor.

yeminle başım döndü düşünemez hale geldim, bırak hırsızı ben bile bir saat içinde defalarca ruh hali değiştirdim.
Savcı hırsızı bırakıp gel bakalım çavuş, 2 soruda sana sorayım dese geçmişte yediğim bütün bokları hiç düşünmeden ard arda sıralardım.

Allah savcı eline düşürmesin.
Kolluk kuvvetlerinin adli amiridir. Dengi ilçe emniyet müdürüdür. Polislerin üstlerine nasıl saygı gösteriyorlarsa savcılara da öyle saygı göstermeleri gerekemektedir. Zaten birçok emniyet mensubunun bu zatlardan çekindikleri malumdur. Türkiyedeki ve Fransadaki deyimiyle asıl adı Cumhuriyet Savcısıdır. Cumhuriyet ön ekinin sebebi de yeri geldiği zaman her idareci ve insan kendi menfaatleri doğrultusunda ülke aleyhine ve kendi çıkarları lehine davranış içerisinde bulunabilirler fakat bunların suçlarını ortaya çıkaracak cumhuriyetin bekasını sağlıcak olan yine Cumhuriyet Savcılarıdır. Bu iş gönüllü olarak yapılır ve genellikle hanımlar tarafından tercih edilmez. Çoğusu hakimliği yeğlemektedir. Zati haliyle erkeğin yapısına ağırlığına otoritesine ve çalışma şartlarına daha uygun bir meslektir. Hakkıyla yapılamsı gerekmektedir.
Mesai saati kavrami pek de olmayan devlet memuru. Tamam nobet tutuyorlar, gecenin bir yarisi cagriliyorlar ama sabah ise gelislerini de kafalarina gore duzenliyorlar. 8 bucukta baslayan mesaiye 10'da gelip kapida ufak bir kuyruk olusturuyorlar.
Sav veya tez, bilimsel yöntemde belli ön bilgilere dayanılarak, henüz kanıtlanmamış fakat mevcut bilgilerle mantıksal olarak çelişmeyen, bilimsel araştırma sürecinde doğrulanmaya çalışılan düşüncelerdir.

Bu kökten türeyen "savcı" kelimesi ise ön bilgiye dayanarak, kanıtlanabilir bir düşünceyi ortaya koyan kişiyi ifade eder.

kaynak:viki
önüne fazlaca bey eklenen meslektir.
ne yalan söyleyeyim cidden en havalı üç meslek listesine baştan girer.

ben savcı olsam aynı oksijeni soluduk diye adamların inciğini cinciğini bulur içeri attırırdım lan.
doktorluk kadar karizma değildir demişler ya lan ahahah götümle gülmek istiyorum

bizim burada belediye başkanının oğlunun düğünü vardı , istanbul'dan bir tane cumhuriyet başsavcısı geldi düğüne , adam takısını takıp gidecekmiş , mekanın bahçesinde yer yok hepsi vali belediye başkanları kaymakamların araçları falan

adam arka camı açtı , ben ... cumhuriyet başsavcısıyım , takımı takıp gidicem dedi , güvenliklerin falan rengi attı bi sonra adamın şoförü arabayı park alanının göbeğine çekti , adam takısını taktı gitti

bizim aile hekimi de sümsük sümsük geldi mekanın dışında arabasını park edecek yer aradı , sonra çeyreğini takıp gitti

olay bu kadar net aslında.
Yakındır sözlükten bi savcı çıkması.

Söz lan size, burdan geldiginizi söyleyin kayıracam.
1 se 5 ulan.
hayallerimi süsleyen meslek inşallah nasip olur.
Kamu adına suç duyurusunda bulunan kişi. Kamu adına talep olunur denilir.
Kamu adına dava açar.
Devletin avukatıdır.
'teşekkür ederim.' diyen arkadaşınızı teşekkür ettiği için azarlayabilir. hatta odadan bağırarak kovabilir. yemek yedikleri yerler ayrıdır. korumaları yüz metre ilerden kitlenebilme özelliğine sahiptir, canlı bomba gibi hissedersiniz. asansörleri ve adliyeye giriş çıkış yerleri ayrıdır. kimse onları görmez kendilerini saklarlar. adliyede kişilikleri hakkında çok dedikodu döner ama hepsi asılsız olur.
Bugün bir hakimlik savcılık sınav kursuna gittiğiniz zaman bile yargıdan torpilin yoksa (şurada burada hakim savcı akraba vb) mülakatı geçmenin zor olduğunu söylüyorlar. eskiden hiç değilse yazılı sınavda 70 barajı vardı, son zamanlarda o da kaldırıldı diye biliyorum. Yani eskiden az buçuk bi liyakatiniz vardı artık o da yok, tek tük torpilsiz giren oluyor, onun dışında %80i böyle.

sen ki avukatla eşit statüde bir çalışansın, iş düşüyor gidiyoruz sonro golon ovokot boy moşgolom diye trip atıyorsun. Kasım kasım kasılmalar falan. Hepiniz memleketi kurtarıyorsunuz zaten.

"Sayın savcım" vovvvv neyin sayın bu kadar acaba, lol. Avukatlara da sayın avukatım desinler o zaman.

Sanki bir şey yaptığınız var.
Polisin adli amiri olunca haliyle ego tavan.
behzat reis gerekeni yapar.
Adaletin üç ayağından biri olan iddia makamını temsil edenlere verilen unvan. Diğer ayaklar olan karar makamını hakimler ve savunma makamını da sadece müvekkilin temsil ettiği iddia edilen ama yokluğunda adaletin tesis edilemeyeceği avukatlar temsil eder.
bikere başvuru savcısına dosya imzalatacaktım , neresi dedi şura derken masasına elimle destek alarak uzandım gosterdım yalnız o eli çekerseniz avkat bey dedi bana. wow wow wow bu nası kompleks abı lol. zaten ne kadar koylu varsa hepsı savcı olmanın pesınde bunların sonucları da maalesef bu sekılde cerayen ediyor ıste.
Bu isimde Şehzade ayaklanması var ama kimin döneminde hatırlamıyorum. Birinci murat olabilir.
türkiye'de savcı yoktur.

var olduğu iddia edilenlerse;

son dönemdekiler az yontulabilen ama kültürsüzler.
oturmayı kalkmayı bilmezler. ego hep tavan. ve tabi korkaklar.