bugün

bana kendimi ver parçası efsane olan rapper.
son albümüyle beni yine benden alan insan. çok iyi fazla iyi.. ses söz hepsi var. cansın sancak !
son albümü gözden uzak' tan kısa zaman sonra alper özçelik ile birlikte bir parça yayınlamış ve yine kalitesini ortaya koymuş zat kendisi.

Gecelerin Sonu yokmuş

Kin tutmaz içim.
Ağlıyorum, nefretimin yağmurunda ıslanman için.
Korkuyorum, ya gel ya çık git içimden.
Gecelerin sonu yokmuş.
Gördüm penceremin buğusunda.
Oralar soğuk olur, üşümenden korkuyorum omuzunda..

Sebebini aramakla geçiyor günlerim halen.
Bari gitmeden önce bir iyilik yapıp da vursaydın beni madem.
Beni madem hiç sevmedin, onca yıl nasıl dayandık o zaman? Susma!
Bıraktığım yerde kalmadın. Sana hayat bana kalansa yine kin kusmak.
Zaman dursaydı, seni bıraktığım gibi bulsaydım. Zor muydu?
Arayıp sorsaydın ya, uzattığım elimi tutsaydın.
Beni duysaydın anlardın. Olmadığın her günü ölüm saydım.
Dönerdim hayata yanımda sen yine olsaydın.

Ya gel hayallerini koy yanıma.
Ya vur zincirleri bu kollarıma.
Ya da sus, kendini de kandırma.
Bana dur deme ne olur.

http://www.youtube.com/watch?v=7BenXo7rOPc
Beni mahveden adamlardan.

http://www.youtube.com/watch?v=DNnOjSLNfLU

Bir başkası duysun beni
Ya da bir başkası anlasın hissettiğimi, istemem.
Seni anlatıp durdum insanlara.
Başkası sevsin beni
Ya da bir başkası uyansın kollarımda, istemem.
Seni yeni bıraktım topraklara.

Sana acıyarak baktıklarında dayanamıyorum.
‘Aslında burada o’ diyorum.
Ama beni de susturuyorlar en sonunda.
Geri getiremem ama bitmesin de.
Beni de düşün, yanlış anlamanı istemem.
Seni bu son anlatışım insanlara.

Gel, ve uzan omuzlarıma. Gidelim umutlara doğru.
Alalım bulutları da. Ver elini, korkma hiç ne olur.
Gelirim bir gün yanına, yaşamak gelmiyor içimden.
Yazıyorum hep seni bak, okuyorum göklere doğru. x2

Eğer göreceksem seni,
Sebebi ölümse bunun ben bir saniye bile beklemem.
Seni değişemem ki dünyalara.
Ki sen seveceksen beni,
Burada sensiz kalıp yaşlanmayı bile beklemem.
Beni bıraksınlar topraklara.

Sana acıyarak baktıklarında dayanamıyorum.
‘Aslında burada o’ diyorum.
Ama beni de susturuyorlar en sonunda.
Geri getiremem ama bitmesin de.
Beni de düşün, yanlış anlamanı istemem.
Seni bu son anlatışım insanlara.

Gel, ve uzan omuzlarıma. Gidelim umutlara doğru.
Alalım bulutları da. Ver elini, korkma hiç ne olur.
Gelirim bir gün yanına, yaşamak gelmiyor içimden.
Yazıyorum hep seni bak, okuyorum göklere doğru
epeydir dinlemiyordum. en son bir albüm çıkarmış herhalde sonra başka icraat var mı bilmiyorum araştırmadım pek. son albümün ismi gözden uzak. bir dedim bakayım ne yapmış melankolik abimiz. yine ne anlatmış. üşenmedim tüm parçalarını baştan sona dinledim.

uzatmayalım tam bir cacık albüm. taladro kim hacı ? hadi burak alkın falan tamam da o kim ? allame var birde,zaten bambaşka tarzınız var onla. çok saçma bana göre. neyse 9 şarkılık albümden 3 sağlam şarkı çıkmıştır benim için.

seni son anlatışım http://www.youtube.com/watch?v=DNnOjSLNfLU

bunu kime yazmış bilmiyorum, ya ölen birisine yazmış ya da kafasında öldürdüğü birine. lakin sağlam yapmış. rakıya meze tadında.

her aşk için bir şehir http://www.youtube.com/watch?v=fpTK6fv9_XQ

bunun düeti sokratla. sokrat tam bir psikopat edasıyla söylemiş. belli ki birine kızmış, hissettirmek istediği duyguyu çok iyi hissettirdiği için (bkz: sana puanım dokuz kanka)

at içine http://www.youtube.com/watch?v=HxCwc2jgvJg

çok daha iyilerini yapmıştı ama işte kötülerin arasında gözüme bu çarptı. dinlenebilitesi var.

albümün teneke üçlüsü bunlar nazarımda. zaten normal ve dingin kafaya dinlebilecek şarkılar pek yapmıyordu. bunlarla iyice tribe bağlatayım demiş, yüzde yüz melankolik parçalar çıkarmış, "merhaba ben yeni nesil cengiz kurtoğlu buyrun damardan alın" demiş resmen ve yer yer kabak tadı vermiş ama ne yapacaksın elde olan bu.

edit: imla.
Mutlu insana bile ask acisi cektirebilen sahsiyet. Ask acisi cekenlere kesinlikle tavsiye edilmez. Sonra kendinizi eski sevdiceginizin kapisinin onunde aglarken bulabilirsiniz.

"Bu evi, esyalari bile sattirma bana.
Bütün odalari sen ve kapandim odama.
Kilidimi beynime vurup çektim kapiyi.
Içeriye beni bile alan olmasa da, gel.
Bana mutsuzmus gibi bakma.
Istanbul neresi diye bile sorma.
Gidiyorum. Beni biliyorsun, duramam.
Sirtima koydugun onlarca tonla."
Bu kaçıncı yağmur yine yüzüme vuran?
Kaçıncı savaş yine yenildiğim?
Üzülsem akmaz inadına ağlamam
Yanarım yeni baştan
(bkz: bu kaçıncı yağmur) şarkısı enfes olan rapper.
Her şarkısı birbirinden mükemmel olan,Beni benden alan rapper.
(bkz: hoşçakal)
(bkz: seni son anlatışım)
(bkz: dün gibi)
(bkz: veda)
ayrılık, reddediliş, terk edilme acısı yaşayanların dinlememesi gereken rapper. tribe sokuyor adeta.
eski rapçi, güzel sesli sanatçı. yakın zamanda bir oğlu olmuş. allah bağışlasın. görsel

* @105 'e cevap olarak girilen edit : kimseyi kimseye çaktığımız yok. moda sahilde sancak, karısı ve oğluyla gezerken çekilmiş fotoğrafları bir ergen ask.fm'de paylaşmış. şimdi arayıp bulamayacağım, ben kötü niyetle bir entry girmedim allah bağışlasın dedim. kim nasıl isterse öyle yaşar, banane & sanane ?
Seni son anlatisim sarkisi su saatlerde fena gider.
taladro ile yaptığı bana kendimi ver düetiyle beni benden alıp insanlar üzerinde daha da düşünüp nefret etmeme yardımcı olan sanatçı. başarılarının devamını diliyorum.
beni yak ve dün gibi adlı şarkılarına hayran olduğum türk mc. sesi kıyak.
Kimleri yerine koyarmisim ben kal dedikce o akti gozumden yanar icim sen sanar kime dokunursa ellerim bugune kadar,ben sanip kime dokunursan onun ol ölene kadar.
Bu adam aglatır...
Günah şarkısını beğendiğim rap müzik sanatçısı.
fotoğraflarda nasıl yapıyosa yakışıklı çıkan kişi, gerçekte o kadar değil. popcudur, şarkıları cok güzeldir.
Geleneğe göre Anadolu'da Selçuklu hâkimiyetinin sonlarına doğru sancak özellikle ilk Osmanlı hükümdarının temlik alametlerinden biri olmuştur. ilk Osmanlı tarihlerinde, Karacahisar'ın Osman Gazi tarafından fethinden sonra Anadolu Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubad'ın bu fethi kutlamak için Osman'ın yeğeni Ak Timur vasıtasıyla ona bir sancakla takımını gönderdiği bilgisi bulunur. Aşıkpaşazade'ye göre Osman böylece sancak beyi olmuş ve adına ilk hutbe okunmuştur. Ancak bu dönemlerde temel idarî birim olarak sancak teriminin kullanıldığı söylenemez. Bunun en önemli sebebi Osmanlıların erken devirlerinde idarî terim olarak sancaktan ziyade subaşılık ve vilayet gibi terimlerin bulunmasıdır. Osmanlı Beyliği'nin erken dönemlerini anlatan kroniklerde askerî ve idarî bir terim olarak Yenişehir'in "bey sancağı" şeklinde anılması ihtiyatla karşılanmalıdır. Çünkü bu tabirin ilk devirlerden ziyade, beyliğin güçlenip civardaki Türkmen beyliklerini ilhaka başladığı XIV. yüzyıl ortalarına doğru kullanıldığı açıktır. Sancak sözü ancak XV. yüzyılda "idare ve kumanda" anlamları yanında artık "idarî bölge" manasında da geçmeye başlamış olmalıdır. Bu bağlantıda sancak teriminin ilk dönemlerde şüphesiz askerî bir ağırlığı vardı. Ancak zamanla eyaletlere bağlı sancak beyi idaresindeki idarî bir bölgeyi de ifade etmiştir. Böylece Osmanlı tımar sistemi içinde hem bir gelir dilimini belirten dirlik ve askerî birlik, hem de o sancağa bağlı tımarlı askerlerin bulunduğu bölgeyi tanımlamaya başlamış, bu sonuncusu bir idarî birim tanımı olarak da yaygınlaşmıştır. Osmanlıların Rumeli'ye geçmesi ve fetihlerin bu yönde yoğunlaşması sonunda bölgede yeni sancaklar oluştu ve 1361 yılından sonra Balkanlar'daki fetihlerin hızla artması sancaklar üzerinde bir kontrol mekanizması kurulmasını zarurî hâle getirdi. Bunun neticesinde I. Murad lalası Şahin Paşa'yı Rumeli'deki beylere kumandan olarak tayin etti. Böylece Osmanlılarda beylerbeyi kavramı ortaya çıktı ve Osmanlı taşra teşkilatında beylerbeyliği, sancaklar üzerinde bir kontrol mekanizması oldu. Eyaletlerin alt birimi olarak görülen sancakların kaza, nahiye ve köyler gibi belli coğrafi sınırı vardı. Eyaletleri teşkil eden sancakların en yüksek idarecisi sancak beyi (mir-i liva) idi. Sancak beyleri sancağın merkezindeki kazada ikamet ederdi. Sancak beyini sancağa bağlı diğer kaza ve nahiyelerde "zaim", "subaşı" yahut "voyvoda" denen ve daha çok asayiş işleriyle görevli olan bir kişi temsil ederdi. Sancak beylerine ait vergiler bunlar tarafından toplanırdı. Sancak beyleri "seyfiye" veya "ehl-i örf" adı verilen zümrenin içinde yer almaktaydı. Genelde Enderun’da yetiştikten ve taşrada çeşitli hizmetler gördükten sonra, bu göreve tayin edilirlerdi. Sancağındaki subaşı, alay beyi, dizdar ve sipahi gibi ehl-i örfün amiri olan sancak beyinin başlıca görevi bölgesinde asayişi sağlamak ve sipahi-reaya arasındaki münasebetlerin kanuna uygun biçimde yürütülmesini temin etmekti. Bunun yanında sancak beyi, herhangi bir sefer esnasında sancağının tımarlı sipahileriyle birlikte bağlı olduğu eyaletteki beylerbeyinin kumandası altında sefere katılırdı. Ayrıca sancağıyla ilgili olarak merkezden gönderilen fermanlardaki konuların halledilmesini sağlardı. Bu arada sınır boylarındaki sancaklarda görevli olan sancak beyleri komşu ülkelerle doğrudan doğruya temaslarda bulunur ve bu ülkelerle ilişkileri anlaşmalara uygun biçimde yürütürdü. XVI. yüzyıl kaynaklarından anlaşıldığı kadarıyla sancak beylerinin bir sancaktaki görev süresi bir ile üç yıl arasında değişmekteydi.
mükemmel parçaları olan türkçe rap sanatçısıdır. sanatçı diyorum çünkü çok iyi yazar, harika söyler. her parçası replay lik rapper.
Ses tınısı ile popçu diye geçinip 20 30 milyon dinlenen insanları 10 a katlayacak rapci.
https://www.youtube.com/watch?v=FlUPv1ZT0Jg
Nakaratlari ile ruhunuzu okşayan mc.
sesi mükemmel insan.
lakin keşke rape hiç bulaşmasaydı. rapi çok güzel yapıyor ama rapin adını popla lekelemek kötü bir izlenim bırakıyor. tarzını bir an önce belirlemesi lazım.
Türk rap müzik sanatçısı. Son albümünde iyice slow pop tarzına kaymış olsa da şahsi kanaatim zaten sesinin piyasadaki bir çok popcudan daha iyi olduğu yönünde. Seni dinlemek her türlü güzel yılmaz ağabey.
bu kadar yumuşak, insana huzur veren başka bir ses daha duymadım sanırım. bunun nedeni çok içli ve yaralı bir insan olmasından olabilir, sözlerinden de anlayabildiğimiz kadarıyla sağlam vurmuşlar
https://www.youtube.com/watch?v=Cu8UJ1efco0

Ya da gel düşünme, sabrederiz yüreğim.
Bizi nerede düşürdüyse bırak yerinde kalsın.
Ama ben, peşine düşer yine de giderim.
Özlemim de hasretim de bırak içimde kalsın...

Güleceksem gözlerine güleyim o zaman.
Yanacaksam seninle yanayım o zaman.
Gideceksen peşinden geleyim o zaman.
Öleceksem yanında öleyim o zaman.