bugün

Öncelikle iphone mu samsung mu sorusuna x var çok iyi yorumu yapılmasına anlam veremiyorum.

Ikincisi apple vs android kıyası yapılmalı yorumunu da anlamıyorum zira başlığı açan belli ki androidli telefon denince sadece Samsungu önemseyen biri.
iphone u teknik özellikleri ile diğer cihazlarla kıyaslarsan büyük yanılgıya düşersin.

iphone brezilyalı kel ronaldodur samsung burak yılmaz.

iphone parliament dir samsung 216.

iphone un olmadığı yerde samsunga abdurrahman çelebi derlermiş.
xiaomi.
Sıralama şöyledir.
Iphone
Samsung
Huawei
Sağlamlık diyorsanız günümüzde ki teknoloji ile hala 3310 u geçen telefon yoktur. Çünkü 3310 uzaylılar tarafından geliştirildiği düşünülüyor.
Çevirmeli ahizeli telefon diyerek artırdığım kıyaslama.
Htc kullanın canlar. Htc aşktır.
şu başlık tamamiyle teknoloji, bilim, sosyoloji vesaire temelinde apple'a hakarettir..

gerçekten yazık..
iphone öper.
Böyle bir versus söz konusu bile değil. iPhone varken Samsung alan ya hiç iPhone kullanmamıştır ya da imkanı Samsung'a yetiyordur.
iphone bilimdir, samsung teknoloji pazarlayan bir şirket. bazı insanlar bilimi, bazıları teknolojiyi tercih eder. benim oyum iphone'dan yana. samsungu tutuna da saygım var.

yazarın notu: bunu iphone ile kıyasla söylüyorum. şu an elinde mobil uygulamadan giriyorsan sözlüğe hatta ve hatta evindeki laptopla cs go oynarken aynı anda clashofclans la uğraşıyorsan senin şu an boş boş vakit öldürürken zamanında steve jobs'ın sen bunları yap diye götünü siktirdiği içindir. apple bir tanrıdır. kıyaslanamaz
Samsung telefonların fiyatları 1 sene içerisinde ciddi bir düşüşe geçiyor iPhone bu konuda daha sakin sürekli telefon değiştirenler için iPhone'u daha iyi.
hangi samsung ile hangi iphone'u kiyasladigina gore degisir.

eger samsung galaxy s7 edge vs iphone 7 & 7 plus diyorsan hic tartismasiz s7 edge tokatlar. Sadece iki telefonu elinze alin, ekran kalitesi, kamerasi ve tasarimini inceleyin bana hak vereceksiniz.

Gidip de samsung a5 ile iphone bilmem neyi kiyaslarsaniz tabiki iphone dersiniz.
iPhone eskimez elinizden çıkarırken aldığınız fiyatla bariz fiyat farkı olmaz donanımı sağlamdır 1 gb ram android bir telefonun 2gb ramine eşdeğerdir. Marka oluşunu ve sağladığı distribütör avantajlarını saymıyorum bile.

Ama telefona hakkını veren bir geliştiriciysseniz tabiki de android.
samsung alır.. hatta iphone nu ikiye katlar üç ile çarpar..
iphone da bir bok yok, fazla abartılan balon telefoncuk.
iPhone candır.
Iphone işe yaramaz diyenler müşteri memnuniyeti nedir bilmiyorlar, herseyi geç müşteri temsilcisini aradığında bile adamalar canla başla yardım etmeye çalışıyorlar. Yaklaşık bir ay önce telefonumda batarya sorunu oldu(iphone) garantiye götürmemi söyledi müşteri temsilcisi ve götürdüm. Salı günü teslim etmiştim haftaya pazartesi (6gün içinde) sıfır telefon verdiler. Daha da üstüne tanımam. Android paranla rezil olmaktır.
dangalakça bir karşılaştırma. iphone denilen cihaz kendine has işletim sistemi olan ve belli periyotlarda yeni modeli çıkan bir ürün. samsung ise android işletim sistemi kullanan, alt modelleri ve onun da alt modelleri olan, sürekli yeni bir ürünü çıkan bir marka. üstelik android cihazlar içerisinde en iyisi de değil. samsung'dan çok daha iyi android işletim sistemli cihazlar var. elmayla armudu karşılaştırmamak lazım.

tabi telefon denilince bizim çomarların aklına samsung ve ayfondan başkası gelmediği için böyle teknoloji cahili söylemler gayet normal geliyor.
tabiki samsung. iphonenun geri tusu yok rezalet.
insanların cahilliğini ortaya koyan karşılaştırma...herkesin farklı talepleri, beklentileri vardır. kimisi telefon elimden düşmüyor, pili uzun dayansın der, kimisi çok şık olsun der, kimisi fiatı kalitesiyle oranlı olsun der, kimisi beni fazla uğraştırmasın der, kimisi uğraştırsın ama kendime göre ayar yapmaya müsait olsun der........ Bütün bu soruları sormadan nasıl hemen hüküm verebiliyorsunuz ??? bana sorsan ikiside değil. En iyisi Meizu, yada xiomi..
htc m8 ve m9 diyerek basliktan uzamama sebep olan karsilastirmadir.

dipnot olarak dursun dusurerek mahvettigim m8 model telefonumu 6s ile degistirmeyi dusunmekteyim.
konuya paradan girenlerin olduğu versus.

ulan bir telefona 3 4 bin vermeyip zeki olduğunu mu sanıyorsun anlamıyorum ne aptalca yorumlar yapıyorsunuz anlam veremedim. iphone 5 ilk çıktığında almıştım bir kere bile batarya değiştirmedim, şarj aletimi değiştirmedim, kulaklık değiştirmedim, tek bir kez donmadı, hani telefonun düşmesini bırak teklemedi bile. hala taş gibi bildiğin taş taş sadece daha büyük telefona ihtiyacım vardı şu an 7 plus'a geçtimxd. ışık hızıyla her şeyimi yapıyorum ve eminim bununla minimum 4 yıl beraberlik yaşayacağız. 5 yıl önce samsung kullanıyordum ama bi telefonun masrafı hiç mi bitmez ? hoparlörü bozulur, mikrofonu bozulur, bataryası şişer vs. vs. en az 3 kere servise göndermişimdir. annem de samsung var hala, dokunma hassasiyeti bozuldu, şarj aleti yandı, ışıkları yanmamaya başladı, ilk aldığındaki hızını kaybetti. Ve bir de sen hala telefona müzik yüklemeyi bilmiyorsan senin teknoloji özürlülüğünden olur, YouTube MP3 dönüştürücüden kalitesiz müzik dinlemeye devam edersiniz.

özetle: aklını kullanan bir insan bir telefona 3 bin lira vermeyip akıllılık ettiğini düşünmez, sırf daha ucuz diye tırt olanı alıp sürekli masraf parası ödeyeceğine uzun ömürlü olanı alır bir kere para verir. paranın yanında sürekli sorun yaratmasıyla insanı çileden çıkarması da cabası. en basitinden mesaj yazarken bile ben bir harfe 2 3 kere basmak zorundaysam o telefonu ne yapayım ?
tek nefeste samsung diyebileceğim bir karşılaştırma. karşılaştırmaya bile gerek yok aslında. Evet
iki telefonu da kullanmış biri olaraktan tercihim iphone dan yana.çünkü samsungta sık sık kasma ve donma problemleri ile karşılaşıyorsun ama iphone da bu olmuyor.takır takır işliyor telefon maşallah.
Tercih istek ve kişisel beğeniyle alakalıdır kesin cevabı yoktur bu karşılaştırmanın.
iphone kullanan bir samsung sevdalısıyım. Şakaşaka iphonenun hertürlü alacagı vs dir.