bugün

yemin ediyorum; manzaradan öteye gidemeyen bir üniversite ana kampüsüyle. ve en iğrenç noktalarından bir tanesi de, büt diye bir uygulamanın olmaması. şu an lanet edip, küfür ediyorum lan. hiç sevmediğim işleri yaptırıyorsun bana.

tavsiyem şudur ki; kesinlikle gelmeyin arkadaşlar. büt diye bir şey yok. kaldığınız dersleri yaz okulunda alıyorsunuz fakat o ders için açılmıyorsa yaz okulu alttan almak zorunda kalıyorsunuz.

not: ayrıca büt'e gircem diye ağlananlar, öpün de başınıza koyun lan.
2006 da kazandığım ve hayatımda gittiğim ilk yaban eldir adapazarı.
okulun ilk günü(çömüm ya) dolmuş durağına gittim güzel sanatlara hangisi gidiyor dedim aval aval baktı dolmuşçular güzel sanatlar fakültesi dedim nerdee hala anlamadılar dedim karşısında spor salonu var haa dediler tamam ama anlatana kadar canım çıktı neyse ki bu yıl kampüse taşındık da biz de öğrenci muamelesi gördük.. *
bomboalamak istediğim okulum. ben böyle amına kodumun okulu görmedim. ulan bir mezuniyet 0.2 puanla engellenir mi! hocalarda hiç mi hiç insaf yok. amına soktumun şakirtleri.
okuduğum 4,5 yıl boyunca her türlü küfürü ettiğim, mezun olup iş hayatına atıldıktan sonra gözümde tüten okulum.
cemaatci ve ülkücü öğretim üyeleri tarafından istila edilen üniversitedir. kalite bakımından iç güveysinden hallicedir.
sakarya üniversitesi öğrencilere yol eziyeti çektiren, dolmuş fiyatlarının sürekli zamlanmasına yol açan, göl manzarası olan ve içinde kıl hocaların başını çeken abdullah mimaroğlu nu barındıran üniversitedir.
şehrin asosyalliğinin kampüsüne sindiği göl manzarası ve istanbula yakınlığından başka kurtarır yanı olmayan, eğitimi diğer okullara göre daha iyi olduğu söylenen hatta öyleki eğitim aşkına i.ü elektrik-elektronik yerine yazığım bölümüyle ömrümü sömüren büyük bahçeli ve serbest giyimli lise.
yaşadığım şehirden adını alan üniversite.
(bkz: sakarya üniversitesi 2011 bahar şenlikleri)
lanet olası çan eğrisinin , bulunduğu üniversite . güzel kızların bulunduğu ancak eğlencenin ve ortamın en alt seviyede olduğu üniversite. belediye otobüslerinin özel minibüslerden daha rahat ve daha ucuz olan şehrin üniversitesi.Bitirme ödevinin akademik kariyer olacağını zan eden hocaların üniversitesi ve bu yüzden az kaldı derken bir dönem beni daha sinir edecek olan üniversite. Bitse de gitsek hafızz dedirten üniversite.
Memleketimin en kaliteli okulu. her ne kadar kalite anlayışına sahip olamasa da kalite belgesini kapmış ilk devlet üniversitesi.
sigara satışı yasak olan üniversite sanırım. Bu yaz okulu uzun olacak...
eğitimi bir i.ü bir a.ü bir itü kadar olmasada gazi ile kapışan noktadadır. istanbul ve ankaranın alternatifidir. (bkz: istanbula 1 5 saat ankaraya 3 saat)
yaz okulunda öğrencilerine gavur amı sıcaklarını yaşatan, ve talihsizlik odur ki bana sabah 8 akşam 8 ders programı denk gelen manzarası güzel okulum.
tıp fakültesi yeni yeni yapılanmakta olup ilk 3 seneki eğitimi komşu üniversite kocaeli de yapan üniversitedir.kampüsünün güzel olduğu söylenir.*
sakarya' nın o bağnaz havasından sıyrılmasına sebep olan okuldur. şehirde bir üniversite olması işe yaramaktadır.
gelişmesiyle heycan yaratan üniversitedir. avrupa kalite ödülünü almış, erasmusta en fazla öğrenci gönderen, nufusu 52.000 e dayanan mezunlarının iş bulma sıralamasıdan 4. sırada yer almış üniversitedir.
aranızda sakarya üniversitesinde okuyan ya da okuma ihtimali olan varsa bir tavsiye. Bu okulun kampüsünde Adı bahçe diye bir cafe var. Hocalardan öğrencilere kadar herkes buraya takılır. Hatta eski rektör bile gelir, öğrencilerle sohbet ederdi. Efenim, geçenlerde iki arkadaş oturduk, hamburger istedik, bekle Allah bekle... sanırsınız Amerika'daki mc donaldstan geliyor. Neyse uzun bir beklemeden sonra geldi. Bizim hamburgerler tam bir facia. içindeki köfte vıcık vıcık yağ içinde. Izgarada değil bildiğimiz tavada kızartmışlar belli ki... Köfte o kadar kızgın tavaya atılmış ki dışı yanmış kararmış içi kıpkırmızı çiğ et. (kuçu kuçu mu sandılar bizi ne) Hemen garsonu çağırdık nazikçe durumu söyledik. Tamam şimdi içeri iletiyorum dedi. Biz de sandık ki yerine yenisi gelecek. Bekle bekle tık yok. Utanmadan hesabı da aldılar, ama lafımızı da esirgemedik. Arkadaşlardan duyduğumuza göre Meğer daha önce de buna benzer sorunlar yaşanmış.
Sevgili öğrenci dostlarım, paranızla rezil olmak istemiyorsanız size tavsiyem iibf'nin kantini. Ohh mis gibi çay tost öğrencinin neyine yetmedi.
Kampüs cafeterya var bir de... Orası da adı bahçeden aşağı değil. Ekşimiş hamurdan pide yapıyorlar. Yok yok siz en iyisi kampüste çok zorda kalmadıkça karnınızı doyurmayın. Serdivan'a inin, sağa sola bakın, test edin, uygun bir yer bulursunuz.
http://www.fef.sakarya.ed...yah-lacivert%20amblem.gif
Türkiye deki en berbat üniversite. Kazandıysanız bir daha lys düşünmekte fayda var. Hatta türkiye de en çok öğrenci alıp en az mezun verenler tarihine de geçmek üzeredir.

edit: gerçekler acıdır. verin eksiyi.
iibf uluslararasi iliskiler bolumune yerlestigim universitedir.
şehirden başlayalım incelemeye. şimdi yeni kazanmış arkadaşlarda mevcuttur aramızda. amme hizmeti olsun onlara. evet ne diyorduk heh şehir. şehrin kendisi pek gelişmemekle beraber çok fazla sıkıntı verecek bir eksikliğe sahip değildir. tabi gelişmişliği, terakkiyi istanbul'u baz alarak düşünmüyorsanız. benim gibi istanbuldan geldiğinizde ''ne lan bura köy gibi'' dersiniz ama sonra alışırsınız. evde kalıyorsanız yahut kalacaksanız kronik su kesintilerinden haberdar olun. cuma günleri namaz vakti ve öncesinde su kesip adamı fitil ediyorlar. minibüsler biraz sıkıntı oluşturabilir. hemen kart çıkarın ve belediye otobüsleriyle yaşamayı öğrenin. zaman konusunda biraz uyum sağlarsanız çok rahat eder ve tasarruf yapmış olursunuz.
benim gibi kitap bağımlısıysanız merkezdeki kitapçılar çarşısına mutlaka uğrayın. hatta şehrin içine saklanmış, bir elin parmağını geçmeyen sahafları bile gösterebilirim.
bütün anadolu şehirlerinde olduğu gibi burada da öğrenci gören esnafın olmadık davranışları sizi kıl edebilir. her ne kadar mümkün olmasa da öğrenci olduğunuz belli etmemeye çalışın. hehehe. ev araken falan dikkatli olun. güzide ev sahipleri size deprem zamanında şirazesi kaymış evi, façasını düzelterek dayamaya çalışıyor olabilir. aman diyeyim deprem bölgesi orası.
tatangalara dikkat edin. tatangalara dikkat edin. tatangalara dikkat edin.
mümkünse tavuk döner yemeyin. martı oluyor çoğunlukla.
minibüsleri söylemiş miydim. üşenmeyin ve bir öğrenci kartı çıkarıp otobüslere binin.
şehir yazın inanılmaz nemli oluyor.

gelelim üniversiteye. sakarya üniversitesi mühendislik bölümleriyle nam yapmış bir üniverstedir. zaten zamanında itünün bişiyiymiş. rektör çoğunlukla mühendislerden çıkar ve okul mühendis kafasıyla yönetilir. her daim bir inşaat mevcuttur. ve bu inşaatlar hep manzarayı s. kip atacak yerlerde olur. sakarya üniversitesi yönetim kadrosu kaliteli öğretimi, marka değeri yaratmayı bina dikip, öğrenci sayısını artırarak yapacaklarını düşünürler. evet ben de biliyorum ne kadar saçma bir mantık olduğunu ama işte gel de sen anlat. dinlemiyor adamlar. hocalar derslerde kasar hatta bazıları cidden iyi ders anlatıp iyi öğretir. ve bunu kaliteli okul olmanın bir özelliği olarak görür. ama bütün akademisyenler yatar am. na koyim. üniversitelerin akademik başarılarına göre hazırlanan listelere bakarsın sakarya üniversitesi bin bir türlü ilginçlikler yapmıştır ama yine de o listede değildir. yard. doç. olan yatar çünkü. makale falan kim uğraşacak. sonra sınavlarda kasarak 'bak bak üç kişi geçti. nasıl sorulardı ama..' diyerek ego mastürbasyonu yapar.
ama her zaman kötü değildir tabii. sakarya muhteşem doğal güzelliklere sahiptir. sapanca'ya gidin bir kere. ama tedbirli olun sabahtan gidin akşamüstü dönün. gece sarhoşu çok oluyor oranın. sonra kuzuluk'a gidin kaplıcalara. bir güzel kirinizi pasınızı atın hamamda falan. sonra ordan -yakın zaten- akyazı'ya alabalık yemeye gidin. gibi gibi işte. bir ton yer var öyle doğal güzellikleri olan. ayrıca ne kadar şakirt dolu, ülkücü yuvası falan deseler de merak etmeyin kafanıza göre adamlar bulursunuz. ama ülkücülere dikkat edin yine de; beyinlerini tengriye geri vermişler bize lazım değil diye.
mezun olduktan sonra kat kat kendini geliştiren okul. tabi inşaat alanında. kafaların değiştiğini sanmıyorum.
her kayıtta aynı şeyin söylendiği o kızların nasıl oluyorsa kaybolduğu okul.
kız arkadaşımın okuduğu üniversite. öncelikle afedersiniz ama kampüs yerleşkesi çok soğuk bir yapıya sahip. ortam canlı değil. ayrıca diğer üniversiteleri görmeden büyük üniversite büyük kampüs ne demek büyüklüğü ne ölçüde biraz düşünmek gerek...

doğu akdeniz üniversitesi öğrencisi olarak devasa bir kampüsü ve cl meydanının sıcak ortamının bir çok üniersitede olmadığını söyleyebilirim.