bugün

çocukluk kahramanım.
çocukken okuldan çıkınca koşa koşa eve gelmemin sebebi olan çizgi filmdir.
altı göstermeyen süper mini etek olayı.
90'lı yıllarda özellikle kız çocukları tarafından ilgiyle izlenen, herkesin kendine bir karakter seçip o olduğu, şimdiler de olsa yeniden izlenilesi çizgi filmdir.

unutulmaz karakterler: usagi, minako, ami, rei, makoto, haruka.
alırım cipsimi kolamı otururum bilgisayarın başına ve uykum gelene kadar oturur izlerim, çocukluğumun çizgi filmi, unutamadığım en güzel anime, kesinlikle izlenmesi gereken bir anime.
çocukluğumun çok büyük bir bölümünü etkileyen animedir. yazar kendini yıllarca usagi * sanmıştır. çizimleriyle, kurgusuyla hayran kalınan animedir.
ayrıca (bkz: death note)
(bkz: çağrışım)
çocukluğumun en önemli animesidir sailor moon, hala izlerim aynı heyecanla.
ilkokul 2.-3. sınıftayken trt de deli gibi izlediğim, muhteşem anime. 3 gün önce yine başladım, her gün izliyorum deliler gibi.

şu yaşımda anime için ağladım ya, daha ne diyeyim lan.

ha bi de (bkz: anime karakterine aşık olan kız)

(bkz: tuxedo mask)
rei hino karakteriyle 10 yıldır kendine tekrar tekrar aşık eden shoujo tarzı anime.

edit: openingi moonlight densetsu'dan bahsetmeyi unutmuşum, ayıp etmişim...
yeni bölümlerinin yayınlanacağı haberi ile heyecan yaratmıştır. izlediğim, bitince ağladığım ilk ve tek animedir. hiç bir anime beni bu kadar etkilemedi, hala klipleri, müzikleri, resimleri ve bölümleri bulunur bende. mamoru chiba gerçek biri gibiydi çok karizmatikti, usagiye olan aşkı efsaneydi, izlerken etkisinden saatlerce kurtulamazdım.
eski bölümlerinin torrent dünyasına armağan edilmesini beklediğimiz anime.

görsel
Büyüklere çizgi filmdir.
5 mayıs itibari ile eski bölümleri kids/animez de yayınlanmaya başlayacak efsanevi animedir.

Sırf çizimleri için izlenir o zırlak raziye
yeni bölümleri çekilmekte olan yapım. temmuzda yayımlanacakmış. nasıl mutlu oldum anlatamam! yeni bölümler gelene kadar şimdilik bunlarla idare edin:

moon prism power... make up!

http://www.buzzfeed.com/t...sed-with-sailor-moon-ikbp

http://www.buzzfeed.com/l...ilor-moon-totally-got-you
trt de yayınlanmış ilk izlediğim animelerden. burada gül atan bir karakter vardı adı neydi tam hatırlamıyorum ama çocukken kendimi onla özleştirmiştim. baya uzun zaman aldı izlediğim animenin bu olduğunu bulmam aslında tam da emin değilim ama finallerden sonra izlemeyi düşünüyorum tekrardan.
1996 yılında Türkiye'de henüz sansür olayı yokken, atv televizyonunda öğlen 15:00'te yayınlanan dizi. Bundan hemen once veya sonra da Dragon Ball vardı. Tabi o zamanların en harika anime dizisi icin (bkz: magic knight rayearth).
daha çok kızların seyrettiğini bilen yurdum gençlerinin, sailor moon adına kurulmuş türkçe forumlara hayranmış gibi üye olup kız düşürmeye çalıştığı anime. ne de olsa türk insanı hiçbir fırsatı kaçırmaz.
eski bölümlerini mangaya uygun olarak tekrar yayınlayan efsane anime. dünyayı karanlık güçlerden koruyan savaşçı kızların hikayelerini konu alır.
yakışıklı görünen karakterlerin çoğunlukla kız olduğunun anlaşıldığı animedir. samimidir ve oldukça başarılıdır.
bir gümüş kristalin etrafında dönen anime serisi. 2014 uyarlaması yapıldı bunun kadar sarmıyor.
her sabah okula geç kalan uykucu sempatik bi kız.
Uzun sarı saçlı olanı hep (bkz: filiz akın) a benzettiğim sevdiğim cizgi filmi.
çoğu yerde astrolojiye selam çakan, çok hoş bir anime.

Lezbiyen savaşçılar yüzünden trt çoğu zaman sansürledi ve en sonunda da yayından kaldırdı. Ama sailor moon tiryakileri bu animeyi izlemekten vazgeçmedi. Trt yayını zamanında çocuktum şimdi yetişkin hala internetten izlerim ay savaşçısı'nı. Bıkmaz, sıkılmaz bir insan bu animeden.

Bu arada Animez kanalı da her gün akşam 9:30'da yayınlıyor. Denk geldikçe duygulanıyorum.
eskilerinin yeni versiyon çekimini beğenmediğim, izlediğim ilk anime. eskinin tadı hiçbir şeyde yok ..

görsel
görsel