bugün

görsel

Bak baba ellerim yazmaktan kesik.Çocuklarla oynarım fakat bir çocuğum eksik.Bir tarafım şampiyon bir tarafım yenik.
rap camiasında ki tek dinlediğim sanatçı olabilir çok iyi müzikleri var.
uzun uzun yıllar sonra bana sago yine yapmış dedirtti.

yunus ep nin beatleri çok lezzetli ve karakteristik. o kadar keyifli ki gerek vokalinin zayıf kalması, gerek lirikalin o eski gümbür gümbür cümlelerinden eksik oluşu bile kendini beatlerin şaşasının arkasına saklayabiliyor.

enstrümentalini de yayınlasa bari. gerçi milyon dolarlık iş hepsi teker teker.
kulaklarim bosaliyo resmen.
Edebiyat, felsefe ve müziğin aynı Bünyede buluştuğu mucize adam.
görsel
öyleyse böyle balonlar istiyoruz rengarenk.

http://www.youtube.com/watch?v=dMTBIHaZ36w
başıma bir şey gelmeyecekse ceza'dan daha kaliteli rap şarkıcısı. (yeni nesil sözde rapçilerle karşılaştırmıyorum bile)

cezanın numarası hızlı söylemek ama anlamlı sözler daha önemli.
kendisini çok sever ve mütemadiyen dinlerim. Düzenli takipçisiyim diyebilirim. Ancak şu gerçeğin de farkına varmak gerek; bu adamın kişiliği bozuk. Kesinlikle eminim ki ciddi anlamda psikiyatrik bir sorunu var. Bir gün intihar ederse şaşmamak lazım.
Türkiye'nin en iyi rapçisidir... divan rapin mimarıdır lakin bu akım malesef sadece tek kişi tarafından sürdürülmüştür... malesef o da bıraktı galiba... birisi bana afedersiniz kahpelik yapınca şarkılarını dinleyip hüzünlenirim... o bu şarkıları yaparken ben belki el kadar bebektim... lakin kalbim o zamanda büyüktü halada ülkede ki herkese yetecek kadar yer var...
rap müziği fazla sevmiyorum. o beat dediğiniz basit ritimlerin üzerine söz yazıp hızlı bir şekilde söylemek çok hoşuma gitmiyor. Ama bu adamın sözlerinde bir şey var, bir çeşit büyü. o yüzden sagoyu dinlemek yerine sözlerini okumak daha iyi geliyor.
kolera ile söyledikleri şarkıları "tek edit" olarak yeniden düzenleyip youtube'a yüklemiş.
yine berbat bir şarkı çıkarmış
https://www.youtube.com/watch?v=Y-8e0M1WR_c

dinleyince yine sago yapmış diyemedik.
Allah' ından bulmuş depresyonun oğlu.
yorumları okuduktan sonra klibi kaldırmış şarkıyı da sade bir şekilde atmış bu sefer de yorumlara kapatmış.

inanmaktan başka çaren mi var Yunus
10-15 yıl önceki hali özlenen sanatçı. Küçük mavi mp3 üme bütün parçalarını depolar bütün gün dinlerdim, ne günlerdi.

(Kendi geçmişimi mi özlemişim sagopanın mı bilemedim)
Sagodan sonra bir ara yüzlerce rapçi türemişti(çoğuda apaçi.) kimi sagoya diss atar kimi küçümser kimi o kim ki artık bitti derdi. sago ise tek başına sessizce devam ederdi. Şimdi hiç biri kalmadı silindi gitti sagonun ise yeni şarkıları milyonlarca dinleniyor konserini binlerce kişi izliyor.
"Sagopa Kajmer" dediklerinde lise yıllarım aklıma gelir. Ateşten gömlek, ben hüsrana komşuyum, vasiyet, 366.gün şarkılarını çok severim. Son zamanlarda arabada son ses toz taneleri şarkısını dinlemeye bayılıyorum. Adam harbiden cümlelerin mühendisi, toz taneleri şarkısında "ciğerimi onun mangalında pişirttirme" sözü nasıl bir sözdür be, dinledikçe ciğerim dağlanıyor. Keşke konserine gitsem de kendime gelsem. 90-91-92 doğumlu kişiler bilir, bir nesil sadece Sagopa dinleyerek büyüdü.
Sarmıyor bu adam bi türlü bana.
eskisi gibi rap yapmayan popçudur, saygı duyarım fakat yeni parçalarını dinlemiyorum.
Zirvede bırakmayan küheylan.

Eskiden MC testi yapardı şimdi bir hamsi.
Cinlerin deli efendisi!
2008de çıkardığı kits (kötü insanları tanıma senesi) şahsımca son albümüdür. Ondan sonra yaptığı parçalar arabesk rap kategorisinde değerlendirilebilir.
Sago biraz meşgul, sago biraz meşgul, Sago biraz meşguldü...
bakıyorum da eski entrylere hakkında muhafazakar dinci diyenler olmuş, vay be vakit nasıl geçiyor anlamıyorum evet şu ateist.
Sago yine yapmış...