bugün

dolmuş şöförüne müsait bir yerde inicem kardeş demek. müsait olmayan yer neresiyse artık.
otoyol gişesinde düğmeye basmak için bekleyen mendilci çocuklar.
fehimsiz ekmekyeni bir telefon almayı düşünmektedir. internette araştırma yapar telefonların özelliklerine bakmak için. Bir siteye girer ve telefon hakkında yazan yorumları okumaya başlar. Bir kaç dakika içinde anlar ki insanlar yorumlar kısmında bu telefonun iyi ya da kötü olduğu hakkında birbirlerine hakaret etmeye başlamıştır. en kibar hakaretler hastasın ve gözlerin kördür. bu yazıları gören fehimsiz ekmek hemen siteyi kapatır ve sözlüğe koşar çünkü tespit yapmıştır.*
(bkz: asabi türkler)
plastik siseleri beyaz dona baglayıp baraj gölünde yüzmek.
antenlere tencere kapağı, çatal, kaşık vs. takılması.
(bkz: banu alkan) böyle bir kadının kendini faye dunaway le eşdeğer tutması sadece türkiye'de görülebilecek bir olaydır. *
zannımca kontor veya telefon parası harcamadan anlaşabilen tek milletiz
türk ün kıvrak zekası gibi yok...
+ abiiii çaldırınca in bak aşağı ok.
yorumsuz: http://www.youtube.com/watch?v=s5zTTK5nrkw
susuzluktan kavrulan başkentinde, bir içme suyu borusunun patlaması, bütün gece boşuna akması, borunun geçtiği mahalleyi perişan etmesi.
(bkz: bu ne yaman celiski)
ısparta süleyman demirel havalimanı. süleyman demirel'in gösteriş merakının tipik örneğidir. yapılabilinecek en kötü yere yapılmış, kuşların göç yollarının tam ortasına denk getirilmiş, yaban hayatın içine edilerek birçok bitki örtüsü yok edilmiş ve TAV' i zengin etmiştir.
deryanın ortasında, demir attım yalnızlığa modunda duran eşek s.ki kadar kuru yük gemisine radar donanımlı hızlı feribotu bodoslama olarak sokmak. e yuh amk!
sabah elemanınızın gelip ,abi benim adımı değiştirmişler demesi... nasıl yani lan dediğinizde, nüfus cüzdanını yenilemeye gittim, benim ve annemin adını değiştirmişler, itiraz için mahkemede dava açmam lazımmış cevabını almanız.
http://www.ntvmsnbc.com/news/417427.asp
hollandalı turistleri taşıyan otobüs yayanın hatası yüzünden yayaya çaptığı için türk ve rizeli olan şöförün değil, yolcu hollandalıarın dövülmesi. bunun üstüne halkın yolu etten duvar yaparak kapatma şeklinde protesto etmesi. daha bitmedi rize belediye başkanının da rize vatandaşlarının yanında saf tutması.
karsit goruste olduklari kurumlarin olumsuz yonde etkilenmesi adina ulkenin ekonomik kriz yasamasinin istenmesi. garip.
sokak lambasını kaldırmamak için balkonun ortasından geçirmek.
gaz kaçırıyormu diye kibritle tüpü kontrol etmek, dayanılmaz ve karşı konulamaz bir istekle yeni dökülmüş betona isim yada kalbe benzer şekiller çizittirmek.
(bkz: 17 agustos 2007 kavak yelleri dizisine baskin)
converse giyip kafasını kapatmak sadece türkiye de görülür. ılımlıyız ya o bakımdan.
--spoiler--
Çinli karısını iade ediyor
Çin mallarının zehirli çıkması haberlerinden etkilenen adam, Çinli karısını ailesinin evine gönderiyor...

Herkes Çin mallarını, Kasımpaşalı Remzi Çan da Çinli karısını iade ediyor. Nedeni ise Çin mallarının sağlığa zararlı olması. 3 yıl önce turistik bir gezi için istanbul a gelen Bingxin ile Sultanahmet te tanışan Remzi, kısa sürede Çinli kızın kalbini fethetmiş. Daha sonra da evlenip mutlu bir yuva kurmuşlar. Ancak son günlerde medyada yer alan Çin malları sağlığa zararlı haberleri, Remzi nin aklını karıştırmış. Sonunda da Bingxin i ailesinin yanına geri göndermeye karar vermiş! Prostat kanseri mi olayım! ARTIK Çinliler e hiç güveninin kalmadığını belirten Remzi Çan, "Her gün gazetelerde okuyoruz. Bunların ürettiği mallar insanları zehirliyormuş. Televizyonlar, Çin malı alanlar hemen iade etsinler diye bangır bangır bağırıyor. Sonuçta bizim hanım da Çin malı! Bunca yıldır birlikteyiz bir yamuğunu falan görmedim ama ya beni içten içe zehirliyorsa! Ya prostat kanseri falan olursam! Hayatımı riske atamam. Babasına mektup yazdım, gelsin alsın kızını" diyor.
--spoiler--
kendi milletini gerizekalı, bu tespiti yapan kendisinin de süper zeki olduğunu göstermek ister gibi bu başlığa entry girmek.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=9-Rmc1a9H5M
--spoiler--

bu tip sevinmeler. ya da eğlenmeler.
yol calismasi olan yoldaki engelleri kaldirip arabasini hizla geciren taksicinin acilan buyuk cukura dusup yaralanmasi.
yolda çalışan iş makinelerinin çalışmasını izlemek için biriken insan topluluğu. birde bu konuyla ilgili hararetli bir şekilde tartışırlar.
sahte bankamatik makinesi yaparak, kredi kartı kopyalama. o makinenin bankanın önüne koyulup da, bankanın bunu farketmemesi ayrı bir olay tabi.