bugün

ağzını şapırdatarak, etrafa tanecikler saçarak yemiyorsa ve yedikleri, sabah sabah kokup mide kaldıracak yiyecekler değilse yesindir; açtır...
kahvaltıya ayıracağı zamanı çoğu zaman, uykusundan yeni uyanmış ve tüm şirinliği üzerinde olan bebeği ile oynayarak değerlendiren babalar da bu karaktersiz insan güruhunun içindedir efendim.

evet.
neden görgüsüzlük anlamadım bende çalışan birisi olarak kahvaltımı işyerinde yapıyorum,evde erken kalkıp kahvaltı yapacağıma 1 saat fazladan uyuyup sabah uykusunun tadını çıkarıyoeum... ama bi kahvaltı yapıyorum ki sormayın,ekmeğe acı ezme,amerikan salata,b.peynir,yumurta,patates,salam,kaşar,kavurma,domates.... bi lezzetli oluyorki sormayın.. denemeyenlere tavsiyemdir
bende böyle görgüsüzlük yapmamak için amerikan filmlerindeki gibi kamyonetimde kafve ve çörek yiyip öyle işe gidiyorum.
hiç görgüsüzlük değildir. yorgun bir insanın biraz zamandan çalma çabasıdır.
pek haz etmediğim bir sözlük klasiğini bu başlık sayesinde bende yapacağım. banane, tutamadım.

(bkz: sen kaç beni tanıdılar)*
muhtemel olarak geç saatlere kadar çalışıp sabahın köründe uyanmak zorunda kaldığından, ailesiyle yapmak istediği halde iş yerinde yapmak zorunda kalan sorumluluk sahibi kişidir.
görgüsüzlükle uzaktan yakından alakası olmayan durumdur bir kere. o da iş yerinde kahvaltı etmekten keyif almıyordur ama uyku çok daha tatlı geliyordur.
tersi; sabah kahvaltısını evinde yapan, yapamayana da nedense diş bileyen, görgülü olmak hakkında fikri olmadığını ele veren zihniyet.
sabah sexini iş yerinde yapan görgüsüzler kadar görügüsüz değillerdir. sabah sexini iş yerinde yapıp ardından bir de cenabet cenabet sabah kahvaltısını iş yerinde yapan görgüsüzler kadar görgüsüz hiç değillerdir. altı üstü bir poğaçadır.
görgüsüz değillerdir. Belki de mecburiyetten yapmak zorunda kalmışlardır.
sende benim gibi kantinci olsaydın ve 5.30 uyanıp işe gitseydin ozaman görürdün görgüsüzün kim olduğunu.
görgüsüz: başka insanların ne şartlar altında yaşadığını bilmeden yaptıkları eylemlere görgüsüzlük yaftası yapıştıran kişiye denir. neymiş ?
az şekerli sade filtre kahve ltfen. *
görgüsüzlükle ne alakası vardır? (bkz: te allam) belkide mühim bir işi vardır gecikmiştir o gün işe,yer millet,sanane kardeşim?!
hacettepe iktisadi ve idari bilimler fakültesinin bahçesinin çevre düzenlemesinde çalışan işçi abiler. muhtemelen ilk otobüsü kaçırmamak için kahvaltı yapmamışlar.
iş yerinde yapmaya bayılmıyorlardır. meraklısı değillerdir.
ama mecburdurlar.
kahvaltı var kahvaltı var arkadaş! alırsın simidini poğaçanı yersin adam gibi 2-3 dakikada çay-kahve ile olur biter. hadi bunu da senede 40-50 kere yani ayda 3-4 kere yaparsın ortalamada.
lan bu yayılmak neyin Nesi turşuluk hıyar!
peynirler, zeytinler, reçeller, marmelatlar ne!
oldu olacak tavada yumurta pişirip bal-kaymak falan da ayarlayın tam olsun a.q.

tanım: yayılan görgüsüzler. bir de bunların yalama yancıları vardır ki sormayın gitsin! çünkü sorarsanız küfür ediyorum mütemadiyen!
yaşadıkları ve çalıştıkları yer arasında oldukça uzun bir mesafe bulunan insanlardır. işlerine geç kalmamak için aceleyle vasıtaya atlayıp, ulaştıklarında kahvaltı yaparlar.
be hey görgülü yavşak, eve gelip kahvaltı hazırladın da yemedik mi? soru 1

(senden bağımsız) kahvaltı hazırlayan vardı da biz mi yemedik? soru 2

şeklinde itiraz edeceğim tamamen insani bir durumdur. iş yeri görgü kurallarını tartışacaksak başka başlık lütfen...
23. e katılmaktayım sabah kahvaltısına 1,5 saat ayırıyorsan görgüsüzsündür... evet. Ben 9.30 da çıkıyorum evden ve ofise geldiğimde anca karnım acıkıyor mesela ve bu yaşıma kadar evde yapmadığım kahvaltıyı işimde yaptım.Kahvaltı yapma alıskanlığı kazandım.Kahvaltı yapmak görgüsüzlük değil bilinçli bir harekettin redene olursa olsun bu eksiği gideren insan iyi yapıyor. Mesela Memurları izliyorum da işten kaytarma sebebi onlar için vatandaşa "bekleyin lütfen şuan hizmet verilmemekte" yalanından başka birşey söylememeleri kötü! Bu kişiler uykularından kesip evlerinde kahvaltı yapsın vatandaş mağdur olmasın. saygılar
görgüsüz sensin, kahvaltı da sana gir.. töbe töbe.. söyletmen lan beni... keyfimizden mi ziftleniyoruz... sabahın altısında kalkıp da o saatte midene yemek indirebiliyorsan, görgüsüz bir mideye sahipsin demektir...
benim bu.
uykuya yemek yemekten daha fazla önem veriyor olabilirler, evleri ve işyerleri arasındaki mesafe çok uzak olabilir, bunun gibi daha bir sürü sebebi olabilir, uzun lafın kısası görgüsüz değillerdir, ayrıca iş yerinin orta yerinde sabah sabah kuzu çevirme yapmadıkalrı ya da kimseyi başka bir şekilde rahatsız etmedikleri sürece nerede kahvaltı ettikleri de kimseyi ilgilendirmez.
ulan on dakka fazla uyusan nolacak denilesi insandır.işe servisle gidiyosan serviste uyursun.
ilk uyandığımda hemen yemek yemeği sevmeyen bir insan olarak, evet ben kahvaltısını işyerinde odamda yapan bir görgüsüzüm.

edit: bugun farkettim bizim işyerinde herkes görgüsüzmüş. herkes burda yapıyor kahvaltısını.