bugün

sakatlıklardan fırsat bulup futbol oynayabildiği o kısacık dönemde bile birçokları tarafından türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilen fantastik oyuncu. bir dönemin futbol fenomeni. günümüzdeki karşılığı franck riberydir.
rumelihisarüstündeki cafe bu nun işletmesini almış biraz pahalılaştırıp önümüze sunmuş, eski futbolcu ve spor yazarı, yorumcusu.
altın jenerasyonun(hakan şükür hariç tabii ki de) tek tek futboldan vazcayması sonucu oluşan türk futbolundaki süperstar noksanlığını kendi çapında atlatmaya çalışıyor sanırım bu adam. yorum yaptığı her maçta en az bir topçuyla ilgili ''böyle giderse türk futbol tarihinin en iyi orta sahası olur, böyle giderse türk futbol tarihinin en iyi forveti olur çok çalışırsa türk futbol tarihinin en iyi top toplayıcısı olur'' şeklinde açıklamalar yapıyor. sanırım ağız alışkanlığı haline getirdi bunu. yakında baki hakkında filan türk futbol tarihinin en iyi sol beki böyle giderse baki olur şeklinde yorumlar getirecek ondan korkuyorum. bırak türk futbol tarihinin en iyilerini değiştirmeye çalışmayı yahu. sıktın artık.
fenerbahçe'nin başına teknik direktör olarak geldiği zaman ki bilgi birikimiyle şimdi ki bilgi birikimi arasında dağlar kadar fark olan kişi, futbolun nostradamus'u. bence tam zamanıdır fenerbahçe'Nin başına gelmesinin. ömrü billah ntv de yorumcu olmayacak herhalde.
var mısın yok musun adlı yarışma programına katılıp bir çok doğru tahminde bulunduktan sonra -daha önceki maç yorumlarından hiç bahsetmiyorum bile- artık medyum olduğuna yavaş yavaş inanmaya başladığım eski furbolcu/yorumcu/spor yazarı.
hayat felsefesini; iyiden iyiye bir noktaya odaklamış spor yazarı.

http://www.sporyazarlari....spanya-kazanir/30020.aspx
kendisini futbol oynarken canlı izleyememiş insanlar çok şey kaybetmişlerdir..
fenerbahcedeki teknik direktörlük kariyeri ile ilgili olarak

"ridvan dilmen ikinci fenerbahce-mtk maçı için bir haftalık sakatlığı yüzünden ogun temizkanoğlu'nun yerine saffet'i * hazırlamıştır. Maç gününe yakın ogün oynamak istediğini söylediğinde ridvan, sen sakatsın diye taktiği saffet üzerine hazırladım der. Bunun üzerine ogün gidip Aziz Yıldırım'a şikayet eder. Aziz Yıldırım, Ridvan'a söylediğinde, Ridvan aynı cevabı verir. bunun üzerine Aziz Yıldırım, tamam ridvan, oynat ama şunu da unutma olası kötü bir durumda ne olacağını biliyorsun. Ridvan daha o dakika kararını vermişti. Mtk'yı 5-0 yense dahi bırakacaktı."
*
1988-1989 sezonundaki 19 gol 38 asistlik* performansı sonucu kendisini juventus ve bir ispanyol takımı ** resmen istemiştir ancak o fenerbahçe'yi bırakmamıştır.

çok büyük futbolcuydu vesselam. sırf forma giyebilmek için pek çok kez tam iyileşmeden bandaj söküp maça çıkmıştır. bir gün hakettiği yere, fenerbahçe'nin teknik direktörlüğüne geri dönecektir umarım.

türk futbolunun en çok sakatlık ve ameliyat geçirmiş futbolcusudur;

http://img233.imageshack.us/img233/87/ridvaanko5.jpg
oturduğu yerden atıp tutan, kendisini yeşil sahalarda teknik direktör olarak görmek istediğimiz kişilik.
az sonra güntekin onay'a dalmasını beklediğim adam. Güntekin alttan almazsa böyle bir akşamda, çok malzeme çıkar bu programdan.
(#4052458)
fenerbahçe nin yeni teknik direktörü...
öyle bir fenerbahçe sevdalısı ki halinden ve tavrından fenerbahçe'yi nasıl sevdiği ortada.

http://www.youtube.com/watch?v=rsoifnIwAzA
gol olur diyor, küt! gol oluyor.
kafayı bi sallıyor, saçlar fıldır fıldır.
çok ilgi çekici birisi bence.
yılların şeytanıdır. süper futbolcudur, süper teknik direktördür, süper yorumcudur ama maalesef tek cümleyle özetlenir.

(bkz: gol olur)
fener 5 yer dedi, 5 yedik, seviyorum bu adamı yahu...
gol olur'dan sonra bir efsaneye daha imza atan adam.

(bkz: 5 olur)
kendisi yine yüzde yüz futbolda ateş püskürmüştür. doğal olarak haklıdır.
luis aragones hakkinda 'cag disi antrenör' yorumunu yapmis adam.
fenerbahçe yenildiği zaman hemen renk veren, gerginliğini saklayamayan, tatlı dilli, espirili bir yorumcumuzdur bu şahıs.

eğer ki fenerbahçe maçından haberiniz yoksa, hiçbir şekilde sonucu öğrenemediyseniz ve o anda televizyonda rıdvan dilmen nutuk atıyorsa sonucu kolayca öğrenebilirsiniz;

- rıdvan sinirli ise; fenerbahçe yenilmiştir. çok sinirliyse çok yenilmiştir.o derece!

- rıdvan makara yapıyor ise; fenerbahçe puan kaybetmiştir. hatta oyunun pasif geçtiğine delalettir.

- rıdvan ciddi ise; ortada kaybedilen puan ya da puancıklar vardır ve bunların faturası mümkün mertebe teknik heyet ya da hakemlere çıkartılır.

- rıdvan sakin ise; fenerbahçe 3 puanı koparmış öyle ya da böyle rıdvan 'ı mutlu etmiştir.

- rıdvan gelecek maçlar hakkında birşeyler iddia ediyor ise; doğrudur!

sonucu mimikleriyle anlatabilen özel yorumculardan biridir bu adam. 21 ekim 2008 fenerbahce arsenal maci için 5 yer 1 atar dedim, fenerli arkadaşlarım kızdı, gücendi. maçı izlemedim bile. sonra eve geldim, açtım baktım rıdvan 'ın suratından sonucu anladım. yanılmışım anlaşılan. nur yüzlü bu adam.
yorumlarıyla objektif olmayı başarabilmiş ender kişilik.
ne schumi ile formula aracıyla bir tur,ne de kobe bryant ile karşılıklı bir basket maçı.hayatta en çok istediğim bu adamla baş başa fenerbahce nin maçını izlemek.
fenerbahçeden anlayan tek kişi.
bir galatasaraylı olarak söylüyorum fener'i başarılı bir takım haline getirebilecek tek hoca.büyük hoca oldukları söylenen jose mourinho veya capello gelsin fark etmez çünkü yabancı hocalar türk takımlarının gerçek dilinden fazla anlamıyor özellikle yerli genç oyncuları harcıyorlar.eğer aziz yıldırım da biraz akıl varsa dedenin yerine rıdvan ı getirmeli yoksa fener sermayeden yemeye devam eder.