bugün

artik giderek hizli bir sekilde fenerbahcelilere de antipatik gelmeye baslayan, eskinin cok iyi futbolcusu, simdinin ise sanki türk ve dünya futbolu uzmani ünvaniyla futbol yorumlamaya calisan insani.

bundan 2-3 ay önceki güntekin onay ile yaptigi bir canli yayinda kendisinin 'ütopya' kelimesini hayatinda hic duymadigini söylemesi benim icin filmi koparan sahne olmustur. güntekin onay ütopya örneginden fenerbahce'nin icinde bulundugu durum hakkinda bir benzetme yapmaya kalkismisti ki ridvan dilmen "ya birak simdi ütopyayi mütopyayi. bu kadar karisik bakmamak lazim. ne yani nedir o? ben hic duymadim acikcasi hayatimda o kelimeyi."

hey yavrum hey diyorum kendisine!
eğer bir psikiyatrist gözüyle izlenirse tarafsızlığını kaybettiği çok açık görülmektedir...
dünya futbolunu bilmez, yorumculuğu berbattır, fanatik derecede fenerbahçe'lidir ama bunu söyleyen dallamalar tutuğu takımların maçları bitince telegol, stadyum, telelig, futbol aktüel yerine % 100 futbolu izler.
son yaşananlardan sonra çıkıp rahatça görevine devam ederek olan biteni zerre iplemediği görülen eskilerin şeytan rıdvan'ı.
insanların esen rüzgara göre nasıl yön değiştirdiğini, ne kadar omurgasız olabileceklerini görmemizi sağlamıştır. bir ara rıdvan en tarafsız en süper yorumcuydu, moda rıdvan'dı herkes ona olan beğenisini anlatıyordu. şimdi rüzgar tersten esmeye başladı, aynı kişiler ona sallıyor.
(bkz: 2 dakika delikanlı olamamak)
söylediğine göre bu sene real madrid ve barcelona'nın bütün maçlarını izlemiştir fakat valencia ile real madrid arasında 21 puan fark olduğundan haberdar değildir.
kimsenin seyretmek zorunda olmadığı halde seyrettiği ve salladığı yorumcu. ki dünkü maçta real madrid ve barcelona kadrosunun çoğunu bildiğini göstermiştir. kendisinin daha önce söylediği gibi isimlerle hep problemi olmuştur. o sebeple madem memnun değilsin seyretme kardeşim. sanki trt tekeli döneminde yaşıyoruz. her zaman diyorum 50 tane futbol programı 50 tane kanal var. internet var maçları seyretmek için. o sebeple rıdvana sallamak moda olmuşken iki kere düşünmek lazım. çünkü kim ne derse desin en iyi analistçi odur.
saatlerce fm oynayan gençler ondan çok daha iyi yorumcudur. wigan athletic'in alt yapısını bile sayıyor keratalar. *
(#7827933) deki haber görüşmenin 13 Ağustos 2009 tarihinde yapıldığını gösteriyor ama bahsi geçen maç 13 Eylül 2009 da oynanmış yani görüşme maçtan 1 ay önce yapılmış. bir gariplik yok mu sizce? ha, şifreli konuşmuşlarsa orasını bilemiycem.
eğer haberde aktarılanlar doğru ise kumar oynamanın ne demek olduğundan bihaber eski futbolcu. ulan kumar oynayıp şansınla kazanacaksızn maçları manipüle edip kazanınca o kumar olmuyor ki sahtekarlık oluyor.
abuk subuk tarih tutarsizliklari olsa dahi bir sekilde emniyet'in kendisini tekrar sorgulayabilecegi kokusu veren ciddi iddialarla karsi karsiya olan yorumcu. ispatlanirsa ayvayi yedi demektir; ancak boylesine topluma mal olmus bir kisinin bu denli ucuz bir dumenin parcasi olabilecegine ihtimal veremiyorum. gerci herkesten hersey beklenir gibi bir garip zamanda yasiyoruz, o ayri...

oyle bir memlekette meshur olmus ki, ridvan dilmen bu islerden alninin akiyla ciksa dahi uzerine etiketi yapistiracaklar, bu kesin: daha bir iki hafta icinde "telekulak ridvan" yaptilar adami. "gazeteciler gorevlerini yapmislar" diyecegim ama, bu memlekette gazeteciligin boyle bir erdemi olmadigini da bilenlerdenim; acikca ridvan dilmen'i silmek icin bir operasyon duzenleniyor olabilir.
bin sene gecti hala bizans rejimi yikilmadi bu topraklarda, surekli kanli kansiz entrikalar, suikastler, dumenler, kuyu kazmalar... ben bile durdugum yerden karmakarisik oldum, ridvan dilmen'e kolay gelsin diyebilirim sadece.
2-0 çok tehlikeli skor ercan. her zaman derim, geriden gelen daha şanslıdır her zaman.

(bkz: 10 nisan 2010 real madrid barcelona maci)

bursa 1-0 öne geçince avantajlı duruma geliyor hemen. bir de öne geçmek riskli falan derler. yok öyle bir şey. olur mu öyle şey?

(bkz: 16 nisan 2010 bursaspor gaziantepspor maci)
artık ciddiye alınmamalıdır,

bizi de dinlemez inşallah!
hodri meydan diyen spor adamıdır.
ilk kez bu kadar sinirli gördüğüm yorumcu. kafası atmış baya.
bugün oynanan manisaspor-galatasaray maçında kendi kalesine gol atan mehmet topal'ı fark yaratan oyuncu olarak nitelemiştir. ilginç bir şekilde bu hususta kendisine katılıyorum.
geçen hafta bursa maçını yorumlarken bursa'nın stoperi ibrahim öztürk için 'ibrahim iyi bir kesici ama düz oyuncu
top kullanamaz en iyi ihtimal taca atar' diyerek arkadaşımla beni güldürmüştür. nedense bir anda aklıma bizim
ibrahim kaş geldi. severiz şeytanı.
rıdvan yüzde yüz futbolda yorumculuğa başladığı günden bu yana çok başarılı bir şekilde ilerliyordu. her geçen gün itibarı yükseliyordu. en iyi yorumcu idi artık o. boru değil reklamlarda hatta arogda bile oynamıştı. ben de ya türkiyede bu kadar başarılı ve göz önünde olan bir adamın başına muhakkak bir halt gelir diyordum nitekim öyle oldu şu an burnu boktan kurtulmuyor umarız durumu düzelir. acun ılıcalının da başına böyle şeyler gelebilir çünkü herif son bir kaç yıldır hangi işe el attıysa başarılı oldu. survivor tutmaz belki. ama adam türklerin hangi tip programları izlediğini biliyor o sayede her işi tutuyor.
az önce inter - juventus maçında maicon'un attığı golü yorumlarken buffon için yorumu; "fena bir kaleci" değil olmuştur.
benim çocuklarım okula gidemiyor.

beni üzmeyin. benim annemi üzmeyin. beni üzün isterseniz.

futbol hayatım boyunca haram lokma geçmedi boğazımdan.

bu sözlerle benim de gözlerimi doldurmuş insandır. cümle sonlarında çenesini titrek gözlerini dolar gibi gördüğümde gözlerim doldu ki özel bir sempatim de yoktur. üstüne de galatasaray'lıyım. ama bu adamı kim haksız yere üzdüyse, günahını aldıysa, 10 kat üzülsün.
yargılanması durumunda;

tahliye olur
türkiye'nin 1 numaralı futbol yorumcusu. sırf eleştirmek için bile gözünü kırpmadan onu izleyen insanlar var. başarısı birilerine battı ve onu düşürmek istediler. ama geç kaldılar. rıdvan artık düşmez, düşürülemez.
futbol dünyasının en değerli yorumcularındandır. karalama kampanyaları kınanması gereken değerli insan.
bu adama taraflı yorum yapıyor diyenler trt'de hakan şükür'ü ve kanaltürk'te sinan engin'i izlesinler lütfen. o zaman fikirleri değişecektir buna eminim...
kendisi hakan şükür ve sinan engin gibi taraflı yorum yapmaktadır.