bugün

Rüyada Peygamberimizi görmektir.

Bundan yıllar önce görmüştüm. Bir camiden çıkıp bir eve girmişti. Sonra öğrendim o evde bir genç namaz halinde iken vefat etmiş. Hayatımda o nun kadar güzel yüzlü bir insan görmedim ben. Güneşi söndüren bir nura sahip. Yemin ediyorum parlak bir yaz günü onun yüz güzelliğinde söner. Rüyam sonunda selâmün aleyküm dedim. Bekledim. Selamımı almayacak diye korktum. Sonra,
-aleyküm selam dedi ve uyandım. ismine kendisine kurban olduğum Peygamberimize selam olsun. Allah isteyen herkese göstersin.
ben bir kere gördüm, o zaman müslümandım tabi. böyle güvercinler vardı bir anda havalandılar ve peygamberin beyaz yüzü belirdi. parlıyordu falan. sonra ateist oldum işte.
bana göre değil bu işler onu anladım.
anca rüyada görülür zaten. *
halesi varmiydi yokmuydu diye merak ettiğim rüya.biliyorsunuz islam peygamberleri ya bulut şeklinde ki bir hale ile ya da ateş çevreli bir hale ile tasvir edilir.
Kafayı dinle yemiş ve beynin işleyiş biçimiyle alakalı hiç bir bilgisi olmayan insanların uydurmasıdır.

Gerçek hayatta karşılaşmadığın birini rüyanda göremezsin seni küçük müslümancık.
Rüya nedir?

Tanım: düş, gerçekleşmesi olanaksız durum, şey.

" Gerçek hayatta karşılaşmadığın birini rüyanda göremezsin " demiş üstteki sayın yazar.

Gördüm hem de tanımadığım, yüzünü görmediğim, bilmediğim, yıllar önce vefat eden bir kadını birkaç ay önce gördüm. böyle yan yana gelip karşılıklı konuştuk, o anlattı ben dinledim. Hala yüzü, mimikleri, bakışı, duruşu aklımda...

Bu arada peygamber efendimizi de gördüm ve bu birkaç defa tekrarlandı.

Bazen hiç alakasız, tanımadığın birilerini de görebilirsin, bazen tanıdıklarını da adı üstünde rüya.
Fetöcü itemi.