bugün

rüyalarının sürekli çıkmasından dolayı, tedirgin olan bünyenin feryadıdır.
rüyasında "o"nu görmekten bıkmış kimsenin isyanı.
rüya görmüştür demin.
üzerini sıkı örten insandır.
üst üste saçma sapan, korkunç ve üzücü rüyalar görmüş insanın isteği.
her sabah kalktığında güne bu rüyaları yüzünden kötü başlayan insandır.
istisnasız her gece rüyalarında eski sevgilisini, ailevi sorunlarını, yaşadığı ve yaşamak istemeyeceği şeyleri gören insandır.
zaten yeterince sorun yokmuş gibi uykuda bile rahat bırakılmadığını düşünür.
her gece, yarın güzel bir gün olacak; her yeni gün yeni bir başlangıçtır deyip kafasını yastığa koyar ama sanki inadına herşey tersine gidip, sabahın köründe beş karış surat ve bazen gözyaşıyla uyanır yeni bir güne.
nedir, neye işarettir bilinmez ama artık yeter demiştir. bıkmıştır. bunalmıştır...
rüyasında görmek istemeyeceği şeyleri göreceğinden korkan insandır .
bazı insanlar o kadar çok rüyalarıyla yaşıyorlar ki. gerçek hayattan bıkıp rüyalarını kendi gerçeklikleri haline getiriyorlar. onları anlayabiliyorum. hepimizin hayatı zor ve hepimiz hayatlarımıza katlanmak için farklı yollar buluyoruz. bu da o yollardan biri işte. onlara özenmiyor da değilim. sadece kendi gerçekliğimizle dolu bir dünyada, farkında olmasak bile bizim yönettiğimiz bir dünyada yaşamak ne güzel olurdu. bu insanlar işte bu dediğimi başarabilenlerden. normallikten kaçıp kendine sığınabilenlerden. ancak kötü tarafları da yok değil bu durumun. buna dayanamıyor duruma da gelebilirsiniz. bazen kendinizi çok kaptırırsınız, gerçek dünyaya dönmek istemezsiniz. o güvenli sığınaktan çıkmak istemezsiniz. sonuç hep uyumak ve rüya görmek olur. yaşam iyice katlanılmaz hale gelir. ne de olsa kaçış yolu bulunmuştur. fakat sonu ne olacak? işte o son hiç gelmez, hiç bulunmaz. böyle yapa yapa koparsınız her şeyden. netice ise basittir. dayanamamak ve artık normalleşmek istemek. haksız bir istek mi bu? hayır değil. normal bir yaşam herkesin hakkı. işte rüya görmek istemeyen insanların hali bu. katlanabilmeyi istemek...
Gördüğü her rüyası kötü olan insan durumudur. Kolay kolay rüya görmeyen biri rüyadan çığlık çığlığa uyanması durumunda rüya görmek istemez.
bilinç altını inkar eden insandır.
hiç değilse uyurken huzuru tatmak isteyen insandır.
Benim. 78 gündür hergün ama hergün kabus görüyorum. Uyumaya korkar oldum.