bugün

Kesinlikle haklı bir söylem ;

Lafı cımbızla çekenler içinse çok aptalca bir söylem.

Erdoğan şunu söylemiştir ;

"Bazıları çıkıp, 'Benim cumhurbaşkanım olamaz' gibi ifadeler de kullanıyor. Onu diyebilen insanın önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkması lazım. Git nerede kimi istiyorsan seç. Çünkü cumhurbaşkanı kim olursa olsun hepimizin cumhurbaşkanıdır. Senin değilse o zaman çık buranın vatandaşlığından. Ama bu ülkenin vatandaşıysan buranın cumhurbaşkanı senin cumhurbaşkanındır, başbakanı da başbakanındır. Hizmet alırken ayrım var mı; yok. O zaman nasıl kalkar da 'Ben seni tanımıyorum' dersin. Oyunu vermeyebilirsin ayrı olay, siyasi tercihtir. Ama biz bir kurumun başındayız. Sen bu kurumun başını reddedemezsin, birlik, beraberlik böyle oluşur. Milliyetperverlik, vatanseverlik budur."

Daha bi anlamlı oldu sanki? dimi ?
kovmamıştır başbakan, kibar bir üslupla "lütfen bi s.ktir git" demiştir, ne var bunda...

(bkz: ya ne olacağıdı)
başbakan olmadan önce akp genel başkanı sıfatıyla çıktığı her platformda voltaire'in meşhur söylediklerinizi onaylamıyorum ama düşüncelerinizi açıkça beyan etmeniz için gerekirse canımı bile veririm lafını ağzına sakız etmiş rte'nin eyyamcı olduğunun yeni bir kanıtı olan durum .
demokrasi zaten budur. seçilirsin ülke senin olur istediğini kovar istediğine arsa satar şirket satar alırsın ülkeye at koştursunlar diye. ne var bunda kovdu işte başbakan bekir coşkun adı altında bizi.
(bkz: gimlere galdı dünya)
(bkz: dağdan gelip bağdakini kovmak)recep tayyip zamanında laik türkiye yi nasıl yıkarız planları yaparken bekir coşkun bu ülkenin tek bir dalı için hararetli ve ince yazılar yazıyordu.. şimdi tehlike baştayken asıl gercek adamların eline harita tutusturulmaya çalışıyor..
bu yapılan olay ali desidero yu hatırlattı bir an. ve dediki ali;sen nerdeydin be abi seçimden once. seçimden once seçim meydanlarından sayın cumhurbaşkanımızı yuhalatan rte, şimdi çıkmış gül abdullah' ı istemeyen s.ktirsin gitsin diyor. seçimden once yuhalattığın o kalabalıklar ve sizler niye o zaman yuhaladınız. bi s.ktirip gitseydiniz ya o zaman. o zaman yuhalattığız o kalabalıklar sayın cumhurbaşkanımızı yuhaladı. imamın eşeğini değil!! o zaman nerelerdeydiniz sen ve senin gibiler.
ilk vukuatı değildir.ama inşallah kovmak istemesi sadece istemeyle kalır da faşistliğe soyunmaz. ikinci bir iran ya da endonezya olmayalım sonra.
utangaç faşist'in akıl almaz hezeyanıdır . konu bence de bekir coşkun'un ne kadar iyi olduğu ve onun yanında saf tutmamız gerekliliği değildir . nerede faşizan bir tavır , bier eylem , bir saldırı varsa ona direnmek gereklidir. daha üzerinden çok geçmemiş, anadoluda vakit gazetesi manşetini de unutmuş değiliz. Sezer için "bizim cumhurbaşkanımız değil " manşeti atılmış idi . maçası yiyorsa onlara da aynı yolu gösterseydi el tayyip ! Bekir coşkun un ifadelerine türlü hakaretler yağdıranlardan anadoluda vakit için de aynı hakaretleri bekleyelim mi ? yoksa faşist olsun çamurdan olsun diye, onu görmezdenmi gelecekler?
öyle kovmakla olacak iş değildir, zira
(bkz: vatandaşlıktan çıkma) başlığına bir göz atmadığı her yerden belli.
bundan farklı olarak kişinin rızası olmadan vatandaşlıktan çıkma ile ilgili olarak şunlar var:
403 numaralı kanun'un 26. maddesi uyarınca doğumla türk vatandaşı olan şahıslar ancak türkiye savaş halinde olduğu zamanlarda belirli şartlar dahilinde vatandaşlıktan çıkarılır. öyle senin tipini beğenmedim git diyemezsin.
34. ve 35. maddeleri uyarınca hiç bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı, vatandaşlıktan çıkarılamaz veya sınır dışı edilemez.
ancak vatandaşlığı 25. ve 26. maddelerde belirtilen vatana bağlılıkla uyuşmayan eylemleri sergilediği halde kaybettirilir. onda da kişi yurt dışında bulunmalıdır.

yahu ben burda ukalalık yapmıyorum da yani allah aşkına hükümetin başındaki bir şahıs bunları bilemeyecek mi? bunları bilmeden ha deyince "o zaman çık git" nasıl der, çıkıp gitmek kolay mı öyle sen izin versen de adam çıkamıyo haberinde değil nasıl başbakanlık, neyin başbakanlığı, hangi devletin hükümetinin başbakanı, adamlar gülmez mi, nerde devletin uluslararasında karizması?
komik gerçketen komik!