bugün

(#8255265) angut com ekibinin kendince birşeyler söylemeye çalıştığı futbolcuymuş.

biri 2-2 diye bağırıp dağıtsın ortalığı, yavrum yazık kendince coşuyorlarmış ama...

hele roberto carlos'un peşinde 3 sene sürünenler, quaresma beşiktaş'ı peşinde maymun etti diyecek en son kişiler olmalıdır.

bir beşiktaş taraftarı olarak şahsi fikrim ise,
gelirse mükemmel olur, gelmezse de sağlık olsun.
yıldırım demirören'in bugün ispanya'da son kez görüşeceği 1-2 gün içinde beşiktaş ile durumu belli olacak futbolcu.
serdar adalı , yıldırım demirören ve cengiz zülfikaroğlu tarafından hala transfer edilmeye çalışılan futbolcu.

sivok ve zapo nun geç ödenen paraları nedeniyle inter ve kendisinin 20 milyon avroluk banka senedi istemese transferi çıkmaza sokmuş aşılmaya çalışılıyormuş.

1903haberden erdem ulus bildirdi.
1903 radyoda yapılan açıklamalara göre çok büyük bir ihtimalle, son anda bir pürüz çıkmazsa bir kaç gün içinde istanbul'a gelip, beşiktaş'a imza atacak portekiz futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldızlarından biri.
hala beşiktaş'ın transfer etmeye çalıştığı futbolcu. adam önce türkiye'ye gelmem diyor, sonra başka takımlarla görüşeceğim olmazsa size dönerim diyor ama biz hala o oyuncuyu bekliyoruz. bunu sadece beşiktaş değil diğer kulüplerimizde yapıyor. biz kulüplerimizin değerini bu kadar düşük gördükçe bu oyuncular bizi daha çok parmaklarında oynatırlar...
basında iddia edildiği gibi hiçbir zaman türkiye'ye gelmem de gelmem dememiş futbolcu. beşiktaş camiasını bilenler haber1903 sitesinin camiadaki en güvenilir kaynak olduğunu bilirler.

orada erdem ulus olsun, ıtır esen olsun defalarca açıkladılar zaten. quaresma türkiye'ye gelirim dediği için zaten nisan'ın ortasından beri görüşmeler devam ediyor.

önce inter'le anlaşıldı, sonra menajeri jorge mendes'le anlaşıldı ve ilk defa quaresma ve beşiktaş yönetim geçtiğimiz hafta görüştü, dün ise başkan görüştü.

transferin bu kadar uzamasının sebepleri, ilk görüşmelerin başladığı zaman inter'in şampiyonluk ve şampiyonlar ligi mücadelesi vermesi, lig bitince ise mourinho telaşına girmeleriydi.

en son konu ise 20 milyon euroluk teminat mektubuydu. inter ve quaresma'nın bu mektubu talep etmesinin sebebi ise beşiktaş'ın udinese'den transfer ettiği sivok ve zapo için ödemelerde sorun çıkartmasıydı. bu sebeple quaresma ve inter garanti istediler, teminat mektubu istediler.

zannediyorum bu da halledilmiştir.

bu nedenle yok türkiye'ye gelmek istemiyor, yok cart curt diye basının ismail air tadındaki haberlerinin gazına gelip masal düzmenin alemi yok.

herkes bilir ki basın bir takımın gündeminde bir olay varsa o çözümlenene kadar her gün haber yapar. eğer haber yapmazsa editörü tarafından şöyle bir dürtülür. dürtülünce de hayal gücüyle karalamaya başlar. nitekim quaresma transferinin zamana yayılması da basının creativity puanlarının tavan yapmasını sağladı ve neye başvuralım dediler? ha her yabancı transferinde klasikleştiği gibi türkiye'ye gelmek istemiyor diyelim dediler. biz buna alıştık artık, ya siz?

quaresma'nın 2 ay önce gelirim dediği transferde kendisi için şartların daha iyi olmasını istemiştir, ekstra isteklerde bulunmuştur. yoksa gelmeyeceğim diye birşey söz konusu zaten olmamıştır.

kıssadan hisse olay bundan ibarettir. bilmeyenler buyursun okusun, işkembeden yedi düvele masal çizmesin.

çok büyük bir aksilik çkmadığı takdirde beşiktaş forması giyecektir.

beşiktaş taraftarına hayırlı, rakiplere geçmiş olsun.
erdem ulus'un twitterdaki yazısı : çözdüm bu işi geliyor diyorsun...son kez inanıyoruz...ama biz yine de %8Q diyoruz. büyük bir aksilik çıkmazsa beşiktaş formasını terletecek futbolcu.
kapısında beklenen başka bir futbolcudur. sonra herkes saatlerce programlarda türk futbolunun neden gelişmediği ile ilgili sohbetler çeviriyor. (sadece beşiktaş'a yönelik bir entry değil. aynısını galatasaray veya bir başka kulüp yapsa yine aynı tepkiyi gösteririm)
geldikten sonra quaresma antu ve renkdaşları ile nasıl taşşak geçecek merak ettiren futbolcudur..

edit: antulu eziklerin zoruna şimdiden gitmeye başlamış.. tüfek yağı alın. rahat girer..
yorumsuzdur..

http://www.haber1903.com/...er-13733-mutlu-sona-dogru
Aslında sanıldığı gibi bir teminat mektubu olayı yoktur ortada... tamamen beşiktaş ın prestij adına yaptığı oyalama tekniğidir..

şimdi bi düşünelim.. 2 aydır futbolcu ile görüşüyorsunuz.. ardından bir günde bu transfer olmaz deniliyor.. Ayni saatte Teknikdirektör mustafa denizli gönderiliyor.. Ve quaresma'nın adı dahil geçmiyor..

Aslında bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek yok.. Quaresma beşiktaştadır.. şimdi yine haber1903 te sözüne güvenilir bir abinin yorumlarını birebir aktarıyorum.. Link bir üstteki entryimde..
--spoiler--
mrkela [ Quaresma ve Hilbert Bizde ]
Arkadaşlar, Quaresma gelecek, bunu birinci elden, Adalıya yakın bir dostumdan duydum.. Çoğ sağlam olmasa şayet, buraya yazmayacağımı herkes bilir.. Ve şimdi bu iş bitti diye yazıyorum.. Teminat mektubu mevzusu da kasıtlı olarak yanlış aktarılmış bir hadise, buna inanmayın sakın..

Bu konuda sizi temin ederim.. Bunu yazıp yazmamayı çok düşündüm.. Duyumu aldığım kişinin takdir edersiniz ki adını burada vermem hoş karşılanmaz.. Yalnıza Adalıya çok ama çok yakın bir dostum diyerek bitireyim.. Yabancı transferi Hilbert ve Quaresma ile kapanacak.. içinizi ferah tutun..

Hilbert de çok iyi bir transfer.. Masrafsız ve maksimum faydalı bir transfer.. Borges arkadaşın yazısını herkes okusun.. Bu arada fikrim odur ki, bilgisayar başlarında sabahlamak beşiktaşlı taraftar profiline yakışmıyor.. internette o forum senin bu forum benim diye gezinmek yerine, kendinize, ailenize, beşiktaşımıza faydalı olabilecek bilgileri öğrenseniz daha iyi olmaz mı?

Bu transferlere gereken tepkiyi zaten verdik, Quaresmayı zaten biz transfer ettik.. öyle olmadı mı? Şu aşamada kendimizi yiyip bitimenin anlamı ne? Misal Borges kardeşimizin Hilbert yorumunu okudunuz mu? Futbolu yalnızca takip etmek yerine, Futbolu bilmek de önemli değil midir bu kardeşimiz gibi?

Kendini geliştirmek, yalnızca futbol değil, her alanda üretmek, faydalı olmak? Forumlara girilmesin demiyorum, şu anda ben de buraya yazmıyor muyum sanki, ancak ben diyorum ki, Beşiktaşlılık bir denge işidir.. Beşiktaşlılık, hayatı Beşiktaş, Beşiktaşı hayat yapabilme işidir..

Bilhassa şu son bir aydır görüyorum ki, bazıları yalnızca Beşiktaşı hayatı yapıyor, hayatını Beşiktaşlı duruşuna dönüştürmek gerekmiyor mu? ve bu duruş yalnıza bir tek trasnfere mi bağlı? bazılarını malesef bu noktada görüyorum.. Herkese sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.. Quaresma ve Hilbert Beşiktaşımıza hayırlı olsun..
04.06.2010 20:47:36
--spoiler--
ne yıldız olmuş ne de adı unutulmuş portekizli futbolcu.
forzabesiktas sitesinin admini aykan uyanıktürk' e göre beşiktaş' lı olmuş futbolcudur.

hayırlı uğurlu olsun demek düşer bizede.
(bkz: umutlandırıp utandırmayın)
ugruna 500 euro iddaya girdigim, gelmesi halinde transfer taksidine bizzat katkida bulunacagim, sag ayagini roket gibi, sol ayagini fisek gibi kullanan, orta ayagini fener'e ayirdigini düsündügüm, düsünmekle kalmayip istedigim, sevdigim kız olsam verecegim tek futbolcu.
atletico madrid' in yakından ilgilendiği, atletico madrid' e transferi gerçekleşmezse beşiktaş ile görüşeceğini duyuran sol kanat lokomotifi.
beşiktaş'a transferi ile ilgili konuşan atıp tutan fenerbahçeli arkadaşlar neyin derdindeler anlamadım.yahu böyle vitrin oyuncular türkiye'nin her takımına gelmeli.galatasaray olsun,fenerbahçe olsun,beşiktaş olsun..bence bu duruma sevinmeliyiz.Ortega,Anelka,Baros,Elano,Hagi,Giunti,Carew,Roberto Carlos gibi oyuncular her zaman ülkenin prestijini arttırır.
beşiktaş'a imza atsa da hepimizi şu eziyetten kurtarsa futbolcusu. aylardır quaresma aşağı, quaresma yukarı. türk futbolu ise hep aşağı...
istanbul'a inip kendini beşiktaş'lı yapan sözleşmeyi imzalamasına artık bir kaç gün kalan futbolcu.

futbolcunun başlığına girilen entryler doğrultusunda posterli muhteşem(!) esprileri görüp, kaynak gösterilen antu sitesine baktığımızda; antu.com da kendisi için yüzlerce sayfa yazı yazıp "bu adamı kaçırmayalım", "bu adam gibisini bulamayız" diyenler, transfer gerçekleşmeye yaklaşınca "istemem ben böyle adam", "quaresma da topçu mu?" demeye, mete düren medyaya transferi askıya aldık diye stratejik feyk atınca "zuhaha posterini alırlar", "aziz başkanım al bu adamı bize" moduna girmişlerdir.

kısacası kedi, ciğer, mundar üçlemi yerine, ligimize böyle fantastik bir adam geliyor sevineyim moduna geçmek daha gerçekçidir. lakin transferi ocak ayında fb ile gündemde olduğunda ben çok sevinmiştim yıllardan beri hayran olduğum adamı türkye'de izleyeceğim diye.

lakin kısmet beşiktaş'a oldu,
çok da güzel oldu.

--spoiler--
"downloading quaresma %95 has completed"
--spoiler--
Beşiktaş'a transferini bekleye bekleye bi hal olduğumuz ulaşılmaz kişilik.
portekizli futbolcu nani nin omzundan sakatlanıp dünya kupasını kaçırmasından sonra portekiz milli takım kadrosuna çağrılabilir.

edit: amorim çağrılmış.
transferinin bittiğine dair bir dedikodu dönen futbolcu. hafta içinde schuster'le birlikte imza atması planlanıyormuş.
bjk'li futbolcu. beşiktaşımıza hayırlı olsun...

son dakika quaresma imzaladı...

edit=çarşamba-perşembe istanbul'da...

fenerden cimbomdan topçu almadınız
taraftarı çıldırtmadınız
geldi artık quaresma
basıcağız bağrımıza...

siyah edit= geleceğine inandık renkliler güldü...
beyaz edit= kapandı dendi ama inançlıyız dedik renkliler komikçi oldu çıktı...
edit ulan= renklilerin tırma büyüklüğü eksi yağmurundan belli...

q7 ulaaannn...
beşiktaş'a gelmeyeceğini söyleyen insanların üzülmesini sağlamış futbolcu.
beşiktaş'ın yeni transferidir.

çok, çok entry'nin silinmesine neden olacak tranferdir.

yazııık...