bugün

45 dakikalık futbolcu. Ha sıktır AMK.ahahaha.
Bayern Münih'e 2 tane gol atmış ve şampiyonlar liginde çeyrek final oynayan oyuncu.Klasik Bjk li abartması imiş.Yalnız bu adam dünyada yaşayan en yetenekli oyunculardan ve ne hikmetse "klasik Mourinho abarması" na da maruz kalıyor.Türkiye liginde kimleri maymuna çevirdiği arşivlerden görülebilir.Bkz:Emre bölezoğlu,Bkz:Gökhan gönül
Tekrardan Beşiktaş'ın gündeminde olan oyuncu.
Bjk yönetiminde az akıl varsa gökhan töre'yi +12 milyon euroya atletiko'ya iteler, quaresma'yı 1+1 yıllık kiralardı. Kazandığın kar da elinde kalırdı. Ohh misss.

Neticede çok değişen bir şey de olmazdı. ikisi de maç seçer. ikisi de maç sırasında bi anda oyundan düşebilir, bi anda maçı koparabilir, parlayabilir.
malum site haber1903 yine bombaladı q7 ile güya anlaşmısız ama sanmıyorum Fikret Orman böyle birşey yapmaz.
hayır gönlümüz kaldı doğru ama şuan sanki artık saçma olur, bir kere diyelim ki aldın, nerde oynatacaksın, adamın en iyi olduğu yerde Gökhan töre var zaten.
beşiktaş'ta 3,2 miyon euro garanti ücrette indirime gitmediği için futbol hayatının 1 yılını çöpe attı. şimdi 1-1,5 milyon euro'ya razı. bu şartlarda ve rotasyonda iş görebilir.

edit: 3,750 milyon euro imiş.
Ismi tekrArdan Beşiktaş'la anılan süper Stardır. Gökhan töre - Sosa - Quaresma. ÜÇlüsü gelecek sezona damgasını vurabilir.
sol framede bunu görünce onunla ilgili yazılanları okumak için girmiştim halbuki. bu başlığın açılmaması da çok manidar. ama biz onu trivelasıyla, rabonasıyla, kanatlarda artistik hareketleriyle, zaman zaman disiplinsiz tavırlarıyla sevdik. tutamadık seni be q7.
ayrıca bu besteyi sevmeyen beşiktaşlı da tanımadım henüz:
"quareeeesmaaaa, quareeeeesmaaaa, oooooleey oooleey oooleeeey" : http://www.youtube.com/watch?v=uH88n2eAxZs
kısaca çok sevdik be abi.

edit : nike değil de nixe gibi olduk sanırım, fark etmem uzun sürmedi. (bkz: ricardo andrade quaresma bernardo)
Gelirse tribüne ayak basmam.
gelirse kombineyi alıyorum.
beşiktaş'ın almaması gereken futbolcudur. böyle bencil, böyle çalım manyağı, böyle vuruş tekniği zayıf bir futbolcu daha gelemez türkiye'ye.
bazı konularda duygusallık o kadar kötü ki bu adamın gelmesine hayır diyemiyorum. halbuki ben de biliyorum şu anki oyun düzenine olmayacağını, veya savunmasına yardıma gitmeyen, bencil bir topçu olduğunu. ama işte severek ayrılanlar gibi tekrar oynasın da istiyorum. anlamadım valla sikeyim böyle duygusallığı ben.
bu adama vuruş tekniği zayıf diyen bir daha futbol izlemesin.
en azından götüyle izlemesin.
gelirse ex'ten next olmazsözünün doğru olup olmadığını yaşayarak öğrenmemizi sağlayacak oyuncu.
beşiktaş' a gelmesini isterim fakat tek eksik yaş problemi. 32 yaşında ki bir adamdan bahsediyoruz. hele bizim gibi genç bir takıma abes kaçar bu transfer. dnipro' nun macar oğlanı alıp riske girmemek gerekir.
beşiktaş 100. yılında artık 30 yaşına gelmiş, galaatsaraydayken artık pilinin bittiğini kanıtlamış, verebilecek hiç birşeyi olmayan sergeni aldı.

daha sonra ise, 2 sezon önce takımda olan ve quaresma dan daha afzla takıma zarar veren nouma yı getirdi.

üstelik kocaelispor da vasatın üstünde oynayan ve 30 yaşını aşmış bir kaan dobra getirildi.

devre arası ise 32 yaşına gelmiş ve milan daki günlerinden eser olmayan guinti geldi.

bütün bu transferler başarılı bir antrenörle ligin dibine değil, zirveye oynanmasını sağladı. lucescu yerine başka teknik adam olsaydı belki ligin dibine demir atacaktı beşiktaş.

şu anda ise akıllı bir yönetimle beşiktaş quaresma dan epey bir yararlanabilir. bu olağanüstü bir fikir değil. ancak şenol güneş, dünya kupası serüveni hariç hiçbir zaman vasatın üstü bir performans göstermediği için quaresma gelse bile bu iyimser senaryo yaşanmayabilir. yine de taraftar gelmemelidir diye görüş bildirmemelidir.
Faydası olacağını düşünmediğim oyuncu. Aynı şeyleri tekrar yaşarız.
kalitesi belli, kumaşı iyi adam. iki olumsuz özelliği var, canı istediğinde oynaması ve çok çabuk küsmesi... ama yıllar önce johan cruyff üstadın gheorghe hagi için söylediği bir cümleye cuk oturuyor: " hagi öyle bir futbolcudur ki zaman zaman hayal gücü ile tek başına size maç kazandırır, zaman zaman da saçınızı başınızı yolmanızı sağlar ". quaresma için de aynı şeyler söylenebilir. veli kavlak, daha çalışkan ve teknik iki oyuncunun önünde serbest oynayacak quaresma verimli olur. ama küsse de oynatmak, ona küsmemek şarttır. bu da yapılırsa ilk gelişinden daha büyük katkı sağlama ihtimali vardır.
Mevcut şartlarda beşiktaş a geri dönmesini çok isterim. Vodafone arena da yapacagı bir hareketle bir anda 20 bin kişiyi maçın içine çekebilecek bir adam. Etrafı onu rahatlatacak futbolcularla donatılırsa q7de kendi işini yapar. Sonuçta bu sene porto da gayet yeterli bir performans gösterdi.
(bkz: tükürdüğünü yalamak)
Bir Fenerbahçe taraftarı olarak bunu söylüyorum; bu adamı izlerken futboldan aldığım zevki hiç bir futbolcudan almadım. Ronaldinho istisna tabi.
bir beşiktaşlı olarak, beşiktaşlıların geri dönmesi için ağlamalarını anlayamadığım futbolcu.
bir hareket yaparsa 20 bin kişiyi çekecekmiş, sezonun geri kalanı da kapris yapar olur biter zaten.

olimpiyatta ki liverpool maçında orada mıydın sen delikanlı ?
tüpçü dönemini hatırlatan futbolcu.
onun üzerine kadro kurmak ahmaklıktır.

mevcut olan düzene kendisinin uyum sağlaması gerekir.