bugün

menajerlik oyunlarında bile istenmeyen topçu. takıma alayım dedim ''ben çok çalışmaya gelemiyorum başgan''dedi. iyi dedim gelme o zaman. bonsvervisini koltuğuna verdim gitti.
şu an bonservisi elinde olan cambaz. menajeri mendes ile de yollarını ayırmış. yüksek ihtimal rusya'ya gidecekmiş.
nereye gıderse gıtsın kalbımızın ıcı ayagımızın dısı paragoz topcumuzdur. sevıyoz ama bır yere kadar.
Bursasporla adı geçmeye başlamış olan futbolcu.

http://www.turksvoetbal.n...ijn-nieuwe-club-110818398
bugün doğum günü olan portekizli futbolcudur.
Dun gece Dubai fountain civarlarinda tesadufen gordugum futbolcu. O ve yanindaki iki arkadasiyla selamlasip biraz muhabbet etme sansi yakaladim. Daha sonra fotograf cektirdik. Benim burda ne isim var modundaydi. Biran once avrupaya donmesi gerek. Bu arada Turkiye'den teklif yokmus.
kurban bayramını kutladığım güzel futbolcu...
aslında beşiktaşa faydalı olabilir almeidayı satıp quaresma'yı yeniden geri getirsinler adamın hem ismide var forma satışlarında filan patlama olur.
Üşüyoruz reyiz...
bu saatten sonra bir sikime yaramaz topçusudur. olayı bitmiştir bence. yoksa çok iyi adamdı ama iş bitti artık.
porto az bir şey parlatıp rusya veya katar'a kakalamaya çalışacaktır.
özlenendir.

kendisi ikinci senesinde acarkent'e taşınmıştı ve teyzemin komşusuydu. sık sık denk gelirdik, hal hatır sorardık, arkadaşımız değil ama selamlaştığımız sevdiğimiz bir abi gibiydi. az çok ispanyolca bilmemiz de bize yardımcı olmuştu.

parayı bulup ağzına yüzüne sıvayan yabancılara nazaran mini cooper'a biner gezerdi. sitedeki bekçilere, güvenlik görevlilerine sürekli yardımda bulunurdu. bir defasında bir bekçiye araba çarpmıştı, kimse alakadar olmamışken adam bütün hastane masraflarını üstlenmişti.

onun dışında gol attığı günlerin ertesinde denk geldiğimizde arabayla geçerken hep "nasıl koyduk" işareti yapardı, neşeli adamdı hep gülerdi.

hala da bu adamın nasıl beşiktaş'a geldiğini ve nasıl gittiğini anlamadım. o kadar kısa bir süreydi ki. abartan diyenlere inat, bu adamın porto yollarından hayranıydık, beşiktaş haberleri çıktığında 1 yaz boyunca beklemiştik, adı devre arasında fenerla anılınca içimiz yanmıştı, mayıs 2010'da tekrar haberler çıkmış 1 ay boyunca nöbet tutmuştuk adeta ve 13 haziranda gelmişti bu adam.

onlarca antermanını izledim, maç öncesi ısınmalarda yaptıklarını izledim, şu gözlerim şöyle bir adamı canlı gördü ya, daha da açık gitmeyecektir.

o kayseri maçında inönü'de kapalıdan o topun ağlara giderken, ayak dışıyla vuruşunda nasıl bir menyal aldığını gördü ya bu gözler, oğluma da anlatacağımdır.

artık inönü semalarında ismi yankılanmasa da, tüm nefret edenlere inat, trivelalarıyla, rabona'larıyla attı bizim kalbimize imzayı.

hem adamlığıyla, hem hakkında söylenen o kadar pis şeylere karşı çıkıp car car kendini savunmayıp efendi duruşuyla, hem de bize kattıklarıyla.

çok sevdik be abim,
yolun açık olsun "cigano".
fc porto ya döndükten sonra taraftara sahada layık olmak istediğini söyleyen balon. ben görürüm seni porto da en fazla 2-3 maçın var koçero.

sonra yatış...

zöge: 18 maçta 7 gol 3 asist, hiç fena değil gerçekten.
"tatlı" acılar olur ya hayatta hani.. aklına gelince tebessüm eder sonra bir ah edersin. "keşke" der hemen ardından "ama.." dersin. Özler ama "dön" diyemezsin..."çok güzel" der heyecanlanır sonra "di" dersin... "çok güzel..di" işte böyle bir şeydir Quaresma. her Beşiktaşlının "tatlı acısı"dır Quaresma...
ilk antremanını izlemeye 10 bin kişi izlemeye gitmiş futbolcu. oha lan. evet.
zamanında imza töreninde sahayı dolduran beşiktaş taraftarına bok atanlara gelsin ilk idmanını izleyen 10 bin kişilik porto taraftarının tavrı.

hea porto'da dandik takımdı gerçi, şampiyonlar ligi şampiyonluğu falan saçma şeyler ne de olsa...

hala da inanamıyor insan bu adam hakkaten inönü çimlerinde miydi bir zamanlar...
kara gözlü çingenemiz.
oynasa iyi adam aslında.
porto'da yıllık 600 bin euro'ya oynamaktadır.

http://www.365istanbulhab...n-alacag-ucret-belli.html

beşiktaş'ta yıllık 3 küsür milyon euro alıyordu.

istanbul takımlarının katar takımlarından farkı yok.
ücretinde indirime yanaşıp, profesyonelce futbolunu oynasaydı hala beşiktaş'a bir şeyler katıyor olabilirdi.
frankurta attıgı golle büyülemis topcu.
profesyonel bir futbolcu değildir. sene içerisinde 3-5 spektaküler hareket yapar kalanında yatar. ayrıca futbol ahlakı da yoktur sevmediği deplasmana gitmemek için bilerek kırmızı görür. olcay şahan'ın mükemmel sol ayağının kılı etmez gözümde, hem istatistiksel olarak hem de istikrar olarak.
Trivolesine soktuğumun artistidir...

Beşiktaş'ın kan emici tayfasının Beşiktaş'a musallat ettiği fos stardır..

• ruh - yok.
• profesyonellik- yok.
• istikrar - yok.
• biliç - yok.
• kazandığı parayı hak etme - yok.

E sormazlar mı adama. Ne sikime top oynuyorsun diye..
yetenek olarak ronaldo'yu da, nani'yi de söker takar. en son avrupa şampiyonasında son kez vitrine çıkabilecekken almeida kadar şans vermedi portekiz takımı bu adama. boş alan da olmasına rağmen kör dövüşür gibi alman defansının üzerine giden ronaldo ve nani yerine keşke oyuna girse de hummelsleri, lahmları yatırıp kaldırsa diye çok heveslendiydim galatasaraylı olmama rağmen. tamam karaktersiz maraktersiz ama herifi izlemek gerçekten büyük zevkti.
An itibariyle harika bir gole imza atmıştır.