bugün

aldığı para anasının ak sütü gibi helal olsun oyuncusu.türkiye deki abuk futbol yapısına rağmen 2 sene boyunca çıktı oynadı ,tribünleri doldurdu, yetmedi sakatladılar usanmadı geri döndü ,kızdı çift daldı derken dile kolay 2 yıl dayandı quaresma .

şimdi de fiko orman tarafından gönderilmek isteniyor.samet aybaba ya elbette fazla olsa da beşiktaş ne samet için ne de fiko için var.beşiktaş bu taraftar için var . şimdilik elimizden bir şey gelmiyorsa da dayan quaresma.
futbol dahisidir. ama ne yazık ki gece hayatına verdiği değer yüzünden bizleri bu futbol şöleninden mahrum bırakmıştır.
sadece ismi kalan futbolcu.
5 olcay 7 veli 10 mehmet akgün eder.
kalıp beşiktaş'ı sömürmeye devam etmesi gereken futbolcu.
belki iyi bir futbolcu olamamıştır ama futbol tarihinin en yetenekli 5 oyuncusundan biridir. kullanmak mesele.
oynamadı diyenler futbolu kolpa gazetelerden takip eden, kuş beyinli yavşaklardır.
2 sezon, 70ten fazla maç, 18 gol, 29 asist.

Play off'ta takımın attığı 4 golün 3'ünde asist yapmış. TaM OYNAMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN SAKAtlanıp iki ay OynayamaMış, kilo alıp kadro dışı kalmış, Ama hepsini yenip play offta sazı eline almış.
Yönetimin indirime gitse bile oynatmayız sözü, büyük ihtimal bir yıldırma politikası. Ücretinde indirime gittiği an kadROYa girer diye düşünüyorum. Tek sorun iki tarafın anlaşmaları.
bana göre dünyanın en güzel golünün sahibidir. * *
Yönetimin yıllık 2 milyon euro'dan 3 yıllık anlaşma sunacağı yıldız. Sönük yıldız.
Kabul etmezse katar'da yada çin'de sürünür beyefendi.
"öyle saça böyle tarak.aylarca beni taraftara yedirttiniz. ben de sizi yedirteyim." diye açıklama yapan futbolcu.

adam dibine kadar haklı. (#16288390)

ek: tam olarak böyle açıklama yapmamış. bu kabası.
yapması gereken açıklamayı yapmış tipik kurnaz topçu

madem öyle işte böyle demiş yönetime son açıklamalarında

dua etsin o fikret orman adam top oynamada istekli olsun,istenmediğim yerde oynamam diyip parasından vazeçip gitsin

yoksa çok pis yolacak gibi beşiktaşı..
beşiktaşa ilk geldiğinde göz dolduran bir performans sergilemesine karşın, şu aralar beşiktaşın göndermek için can attığı portekizli futbolcu.
"bana Haketmediğim utanç verici şeyler yapıldı" diyen oyuncu. gerçek manada herkesin farklı dille yansıttığı yaşananları bir başka şekilde daha anlatan beşiktaş ın yolcu oyuncusudur.

--spoiler--
http://www.ntvmsnbc.com/id/25369524/
--spoiler--
"bana Antrenman malzemesi bile verilmiyor." demiştir.

Hey gidi günler, nereden nereye:

görsel
tekniği, dar alandaki top hakimiyeti, driplingleri ve canı istediğinde maç kurtarmasıyla beşiktaş' a önemli kazanımlar sunmuş yıldız. bir önceki cümleden bir yeri belirginleştirmek gerekli mutlaka: canı istediğinde... iyi ve her maçta yeteneğini ortaya koyan bir quaresma' ya beşiktaş' da her zaman yer vardır. ancak beşiktaş' ın bu sıkıntılı döneminde gereken fedakarlığı yapmaması, beşiktaş' ın gelecek planıyla uyuşmamaktadır.
iyi futbolcudur quaresma. yeteneklidir. trivelaları, istediği adama çalım atması, yumuşak bilekleriyle inönü' yü coşturmuştur. ancak gün quaresma' nın kendini her maçta göstermesini umut etme değil, erkan kaş' ın ter dökerek çabalamasını izleme, muhammed demirci' nin yeteneğine sabır ve destekle yardım etme günüdür. beşiktaş' ın maddi ve sportif geleceği için veda artık gereklidir.
yıldızsız beşiktaş mı? endişelenenlere mircea lucescu' nun 2001 - 2002 sezonundaki galatasaray' ını hatırlatır, nacizane fikirlerime son veririm. gün beşiktaş' ın sadık taraftarının destek ve sabır günü... pırıl pırıl, başarıya aç gençler de ne yapmaları gerektiğinin bilincinde...
ayıp edilen futbolcu. temennim beşiktaşı maddi olarak epey sikmesi.
söylemesi gerekenleri söylemiştir. yapılanları haketmemiştir. türkiyeye o kadar yıldız gelip gitti, hepsi geldiği kulübün ağzına sıçmıştır ama nerdeyse hiç birinin üstüne bu kadar gidilmemiştir. ayrıca şuan beşiktaşın mevcut durumu göz önüne alındığında beşiktaşa halen katacağı şeylerin olduğu görülüyor.

not: Kuban Krasnodar taraftarıyım.
(bkz: #16311809)
beşiktaş'ın sike sike maaşını ödeyeceği futbolcu.
Quaresma ;
Ben bu yazıyı sana yazdım.
Beşiktaşlı doğdum. Her beşiktaşlı gibi.
Oğlumda öyle doğdu. 11 ay önce.
20 ay önce anne rahmine düştüğünde quaresma diye seslenmeye başladım ona. Hala da öyle.
Belli ki gideceksin.
Oynadın, oynamadın, o oldu bu oldu hiç girmiycem o mevzulara.
Bilki 32 yıllık beşiktaş geçmişimde hiç bir futbolcuyu senin kadar sevmedim.
Gitmeyeydin iyiydi lakin bize kalan son söz;
"obter a estrada aberta. não se esqueça de nós" *
ne yapıpta canımızdan parça olduğunu çözemediğimiz adam. beşiktaş'a 2 gram katkı sağlamadı hala neyin peşindeyiz anlamıyorum ben. tamam seviyoruz ediyoruz da ilhan gibi adamla benzetmek için ne yaptı bu adam acaba? bu sene kalırsa oynasın, takımı sırtlasın eyvallah diyelim de 2-3 maç yararı dışında yattı durdu herif allasen ya. carvahal'e kızdık ama adam elinden gelenin en iyisini koymaya çalıştı ama maalesef en iyisi bu kadar. adamın daha fazlası yok. bu adama da kızdık ama yapabileceğinin en kötüsünü yapıp sadece taraftarı gazlıyor. evet isim olarak gelmiş en büyük adamlardan biri ama yok aga yok işte. sahada gezdi adam resmen sürekli. ne adamlara bağlı takımmışız ya.
''bana haksızlık yapıyorlar'' deyip beşiktaş yönetimini suçlayan yarı şovmen yarı futbolcudur. gittiği hiç bir kulüpte tutunamayan (porto'yu bunun dışında tutabiliriz) saha içerisinde sorumluluk almaktan kaçınan bir yapısı vardır. rabona ve trivela gibi pas çeşidi takıntıları vardır. muhtemelen takımdan ayrılacaktır ve yanında kendisini beşiktaş'dan daha fazla seven şov izleyicileri ve gerçek beşiktaşlılığın ne demek olduğunu bilmeyenleri de götürmesini temenni ederim. yolu açık olsun.
kalmasada olur dediğim futbolcuydu. taki şunu görene kadar. görsel anladımki bu taraftar quaresmayı çok seviyor.
gitmesin diye götünü yırtan taraftarların artık ben beşiktaşlı olmadıklarından eminim. ben bu kadar beyinsiz bir güruh daha görmedim. lan bu adam gecen yıl sakatım dedi 2 ay portekizde sürttü 10 kilo alıp geri dönmedi mi? fenerbahce macı öncesi takım 1-0 gerideyken girer girmez sacma sapan bir kırmızı kart görüp takımını yalnız bırakmadı mı? sırf bu adam geriye yardım etmiyor diye kac mac kaybetti beşiktaş hiç farketmiyor mu bu quaresma diye aglayanlar. verdiği nedir peki bütün bunların karşılığında birisi bana bunu açıklayabilir mi? cidden eğer sözlükte varsa bu quaresmacılardan birisi acıklasın bana.

edit: hah eksileyen kişi eksilediği gibi açıklayabilir mi bana quaresma'nın bu takıma ne kattıgını.
1. sınıf kalitede futbolcudur. kuyt ve baros haricinde şu anda türkiye de 1. sınıf fubolcu yoktur.

quaresma bir sene kalsa bile geçen seneki performansını epey bir geçemeyecek. adam ne zaman şaha kalksa sahadan çıkarmaya çalışıyor rakip oyuncular.

q7 normal bir oyuncu değil. tekmele tekmele dışarı at 2 hafta sonra geri gelen alex,stoch gibi biri değil. sen onu tekmelersen ki bikiyorsun bunu bu adamı 2 ay sahadan uzak tutucaksın , bu yüzden vur gitsin olmayınca üstüne git kızdır. biliyorsun ki normal bir oyuncu değil.

antrenörler in ilk taktiği q7 yi oynatmamaya kurulu. bunu başına adam koyarak yapmıyorlar artık , geride kaldı o . quaresma beli zaafları olan bir oyuncu ben de rakip hoca olsam çekerim oyuncularımı "bakın arkadaşlar ne yapıp edip q7 yi etkisiz bırakıyoruz . önce tekmeler çalışacak sonra kızdıracaksınız adamı , nasıl olsa sakatlanmazsa da kırmızı görür o"

bunu ben bile düşünebiliyorsam kim bilir diğer hocalar neler yaptılar.zaten sahada her şey görülüyor.ama q7 için tukaka demekten gerçekleri göremiyor büyükçe bir kitle. insanların derdi q7 olmuş anasını satayım. ne kadar da organize bir milletiz. adamı önce sahadan uzak tutmayı başardı antrenörler şimdi de taraftarlar göndermeye çalışıyor.

sadece bir maçta quaresma ya 33 tekme atıldığını acaba kim biliyor.
ronaldo acaba la liga da bir maçta 33 tekme yemiş mi.
türkiye de gs ve fb ninki dışında dikkatli maç yöneten hakem var mı?

bu adam şaka maka bu sene de takımda kalırsa herkes inansın ki tam yükselişe geçtiğinde ,gollerini attığında mutlaka bir sakatlık ya da kırmızı hadisesi meydana gelecektir bunda adım kadar eminim hatta yazarlığımı silmeye bile varım ki. türkiye de bazı işler planlı yapılıyor, dikkat çekmek istediğim nokta burasıdır.