bugün

http://www.radikal.com.tr...05.2008&CategoryID=39
bugün 20.30'da ntv'de izleme ve öfke kusma imkanı bulacağımız nefret objesi.
kendisi hakkinda itu sozluk'te girilen entrye, sadece bir kelimesi degistirilmis ve iki kelime ilave edilmis olarak, burada da rastlayabileceginiz kisi. itu sozluk'te yazilmasinin 2 dakika sonrasinda buraya yazilmis. itu'deki ikon yazmis burdaki adam obje diye degistirmis gerisi ayni. kendinizi ifade edebilme gucunuz de mi yok yahu?

---

http://www.itusozluk.com/...FEat+%E7al%FD%FElar/bugun

(#3422567)

---

not: itu sozluk'te entryi giren kisiye "uludag sozluk'te hesabiniz var mi" diye sorduktan ve cevap alinamadiktan sonra girilmistir bu entry.

ayrica kendisinden hic hazetmem. ve anladigim kadariyla cogunluk tarafindan sevilmediginin de farkinda. e guzel tabi.
(bkz: kıl tüccarı)
an itibariyle neden adlı programda saçma sapan konuşmakta olan insan. * *
babaların siyasi fikirlerinin çocuklarda da oluşması klişesini yıkmış olan adamdır. neden programındaki 68 kuşağı yorumları oldukça mantıklıdır.
"solculuğa yönelen gençler vasat, orta zekalı oluyor." diyerek tekrardan beni benden almış insandır. *
tam olarak olayını çözemediğim bir canlı organizma. beyni filan var böyle, konuşuyor, bir şeyler söylüyor, gömlek giymiş falan bildiğin adam yani...

işbu entry dahil tüm entryler o ve diğer bu alemlerdeki celebrity tabir edilen internet ünlülerine çalışıyor. mesela bu adamı çok az kişi bilirken, bu entryler sayesinde çok kişi haberdar oluyor. niye böyle oluyor?
evet görüyoruz ki; ne bir sosyolojik bilgi biliyor, ne bir gerçeklik bulduğunu görüyoruz. ağzından çıktığına göre kendisini orta da görüyormuş. zaten ancak oraya yakışabilecek bir kimse. zaten internet üzerinden liderlik denemelerinde, çatışmalarında başarılar diliyoruz.

ekleme: hiç sevmediğim bir şey olsa da bunu yapacağım. birileri lütfen açıklasın bu adam dünya hakkında ne biliyor? sanal alemcilik dışında ne yapabiliyor? çürüyen toplumun örneklerinden biri kendisi. kendisi de en başta çürümüş bir kimse.
"gençler artık internette örgütleniyorlar, pek de politik bir yanları yok" gibisinden bir şeyler söylemiştir az önce ntv'de sanırım beni de alın lan sözlüğe demek istemiştir.
"solculuk bugun prim getirmiyor" diyerek beni benden almıs kisi.
ulan senin ve babanın orada oturmanızın sebebi bu "prim" zaten.
baban solculuktan "prim" yapmıs, sen de o primin nimetini yiyorsun.
dunun solcusu idealistti-romantikti, cogu öldu-dokuldu.
bugunun solunun da gercekle alakası yok, plastiklesmis.
meydan zamanında "prim" pesinde kosanlara kaldı.
68 kuşağını "fazla önemsememe" sebebi olarak; "batı'nın 68 kuşağı bireyseldi ancak bizimkiler kolektif düşünüyorlardı." diye açıklamış kişi. * bir insanın bireysel düşünmesi, bireysel hareket etmesi, yapılması en "insani", en kolay işken asıl "kolektivizm" i sağlamak zor olandır. ve bizim 68 kuşağımızın ucundan kıyısından da olsa bunu yapmayı başarabilmesi tam da bizim 68'lilerimizin büyüklüğünü gösterir.
şu anda ntv de konuştukları ile, ' bu bizim reşat mı lan' dedirten adam. demiştim ki, 'lan sus gene başladı' kaybol hadi hadiii. ayrıca hangi amaçla hangi sıfatla orada onuda anlamadım.
"günümüz milliyetçi gençleri 68 kuşağı gibi ancak günümüz milliyetçilerinde bencillik gibi bir problem var." demiş * ; hakikaten kavram(a), anlam(a) kargaşası yaşayan kişi.
ideloji kavramının bencillikten geçtiğini vurgulayacak kadar açık görüşlü bir insan. yukarıda yazılan yorumlar incelendiği zaman sanırım çalışların söyledikleri biraz yanlış anlaşılmış, söz konusu bencillik burada ayrım yapılmaksızın ideoloji saplantısından kaynaklanıyor insanların. dar kalıpta dusunup, algilayip, söylenenler üzerinde dusunmeden saldırıya geçmek, türk soluna mı özgü sorusunu getirdi aklıma.
özgün duruşu ve çok boyutlu ve gerçekçi yorumlarıyla sanırım internet gençliğinin idolü olmuş bir genç filozof arkadaşımız. ayrıca parlak yüzü ve geriye taranmış saçlarıyla yakışıklı çıkmış pek.
20 mayıs 2008 tarihli neden programında bir sürü dil bildiğini, karşılaştırmalı edebiyat tahsili gördüğünü ve özel ilgi alanı olarak da felsefeye ilgi duyduğunu defaten belirttikten sonra bir hayli saçmalayan kişilik. kafa karışıklığı nasıl bir şeydir diye merak edenler bu programın kayıtlarını bulup muhakkak izlemelidir.
ilginç bir bakış açısına sahip, garip bir adam olduğunu kabul etmeye çalıştığım insan. ama zorla güzellik olmuyor.
hadi uluengin ismli şeye benzeyen şey. lüle lüle saçları, dolgun yanakları, her seferinde daha da semirmiş bir halde ekranlarda görünen gövdesi, zeki gibi gözüp esasında aptallığını kamufle etmek için kullandığı gözleri ile demogoji ve polemikten başka bir halt bilmeyen popüler kültürün mürekkep yalamış şabanıdır.

hadi için: http://www.sandik.org/upl...azarlar/hadi_uluengin.jpg

reşat altını için: görsel
nevi şahsına munhasır derler eski dilde bunun gibilere. dünkü ntv'de yayınlanan programda ilk defa gördüm bu adamı. görüşlerine katılınır katılınırmaz ama "ezber bozmak" deyimini kimi bünyelerin kafasına meşe odunuyla vura vura bizzat yaşattırıp onları sudan çıkmış balığa döndürdüğü için bile bir alkışı haketmiştir. haleti ruhiyesi ermiş kıvamında, asla sinirlendirilemez, kendinden öylesine emin ki asla mağlup edilemez bu tipler.

kısaca sevdim be bu adamı..
her türlü yazısının altında çirkinlik ve sosyal kompleksleri buram buram hissedilebilir... herkes altın çocuk olmak zorunda değil ama her yazdığı satırda ne kadar aksini ispat etmek istese de bu iki konuyu ne kadar taktığı görülmüyor, çığlık çığlığa bağırıyor...
68 gençliğinin temel şiarı olan''gelecek bizimdir'' sahiplenişini,2008 gençliğinin kollarını iki yana açarak''ne olur bize bir gelecek verin'' dilenmesi haline getirişinin en bilindik imgesi olan şopar cam çeper arkası teorisyeni. sıçabilitesi o kadar yükseklerde seyretmektedir ki aykırı olmaya çalıştığı her an bu sıçabilite yükselmekte, önlü arkalı her türlü sıçıyor bu çocuk. Geçmiştende az çok yazdıklarını ve hakkında yazılanları okuyordum ,bugünde programda sonuna kadar izledim, sosyolojik, felsefik hiçbir yetiye sahip olmadığı halde neden bu kadar şişirildiğini anlayabilmek mümkün değil, aslında bir ihtimal var, oral çalışların oğlu olması sıyrılmasında etken bir faktör. ve bu gidişle babasının gölgesinden hiçbir zaman kurtulamayacak.

68 gençliğinin bıraktığı miras ile ilgili olarak söz aldığında bıraktıkları birşey yok, ama babamın bana bırakacakları şunlar diyerek bir çırpıda babasının tüm mal varlığını ortaya döktüğünce aklınca bir geçmiş eleştirsi yapmakta, aklınca bize birşey bırakmadılar demeye çalışmakta kendisi, reşat tosunum geçmişten bırakılan değerleri hala sahiplenmeye ve yalşatmaya çalışan hangi kollektivizmin içinde nefes alıp verdin, pc arkasından pinekleyip anlamsız bir dünya eleştirsi yapmaktan başka hangi etkinliğin yapı işçiliğini yaptın sen?, hadi anımsa tosunum ne yaptın?.

''solculuk prim getirmiyor'' diyerek solu sanki borsada işlem gören bir ideoloji olarak tanıtlayan bu bünye o getirmiyor dediği prim sayesinde orada oturup bık bıklayabiliyor, fakat bunun farkında değil, baba dediğin o adamı takip eden kimler, o adamın farkındalıklar alanını inşaa eden düşünce kimlerin eseri tosunnnn?, sen o adamın oğlusun ve onun sayesinde orada işkembe edebiyatı yapabilmektesin, al sana prim resatım. cebin doluyor, ortamlarda akıyorsun, manitalar etrafında...sana bundan fazlası gerekmez tosunum...

otu boku trend kisvesi altında izleştiren, in-out arasında sıkışıp kalmış özenti tikky hallerinle pek komik olmaktasın, sana dair yöneltilen her eleştiriyi, bu adam benim üzerimden prim yapmaya çalışıyor, o yüzden beni karalıyor şeklindeki mega obsesif tavırlarınla dahada komik olmaktasın, tosun ben sevmiyorum seni, babanın hatrınada sevecek halim yok, yazdıkların meydanda, düşüncelerin meydanda....neyini seveyim senin.
sen iyisimi tipik özal gençliği moduna tam anlamıyla gir, geç net başına, al eline sosislini bok at dur ona buna, geleneğe, bunlar tam prim getirecek hareketler.
kendisine ' reşat çalışlar kimdir ? ' diye sorulunca cevabı www. resatcalislar.com olan şahıs.
bundan bir 10 yıl* sonra etrafta ''ben liberal bir aydınım'' diye ortada gezecek yazar.
kendisi için dünyanın en önemli kavramı ''trend''...

onur, hak, hukuk, sınıfsal farklılıklar, işçi...
of ulan neyse yazarken bile sıkıldım kendimden. ne kadar sıkıcıyım ve realist değilim demi sayın çalışlar? içi boş kavramlardan bahsediyorum. neden biliyor musun?

çünkü ben yakışıklı değilim,
çünkü ben karı kız bulamıyorum,
çünkü ben sosyal ve zengin olan insanları kıskanıyorum,
çünkü ben, zeka düzeyi vasat ve bu yüzden ki malum trend yapan kavramlardan ve ideolojilerden kendimi uzak tutup; radikal gözükmeye çalışan bir asalaktan başka bir şey değilim.
bu ''trend olmama'' sevdam prim yapar diye düşünüyorum. freudyen bakıyorum olaya. karı kız meselesi yani. anladın sen beni. sana itiraf mektubumu senin kızlar hakkındaki sözlerinle devam etmek istiyorum;

- Bence en güzel kız türü aslında apolitik olup da trend oldu diye Atatürkçü geçinen kızlar. Solcu kızlar iki çeşittir: Fanatik olanlar falan çok çirkin olurlar. Ama "light solcu"ların güzelleri vardır. Gerçi onlar da bana çok feminen gelmiyorlar genelde. Gerçi bazı taşralı solcu kızlarda müthiş bir feminenlik oluyor, ama bunların sayısı çok az. sağcı kızlar da biraz solcular gibi yani aşırı sağcı olanlar genelde çirkindir. Ilımlı sağcı olanlarınsa güzelleri var. Hatta bazıları tam bana hitap ediyor. Kapalı olanlarınsa küçük bir grubu çok güzel bazıları çirkin ama gene de ilginç geliyorlar bir şekilde merak uyandırıyorlar - *

* son olarak; yaşasın özal çocukları, yaşasın liberalizmin özgür ruhu, yaşasın yeni nesil milliyetçilik, amına koyayım arabesk sol düşünce diyorum!
artık bu itiraftan sonra bana kızlar bakar mı abi be! olmadı bi' sen el atsan. **
dün akşam neden adlı programdan koşa koşa çıkıp ekşi sözlük'e girip kendi hakkında yazılanları okumuştur eminim ki. kendisi sanal ortamın ilahi ne de olsa. *

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
67.4'lü beyaz şapkalı, entel oral çalışlar'ın oğlu.

bunlar solcu ise ve solcu diye bunları çıkarıyorsanız beyaz cama vardır elbet bir çıkarınız.

hepsi yandan yemiş solcu olan 3 kişi ve çocukları, solu temsil için, neden adlı beyaz cam gösterisine çıktılar dün, ondan bahsediyorum. gerçek 68'li ruhu taşıyanlar ve gerçek temsilciler yerine bu ortanın hafif solunun sağ açıklarını neden çıkarıyorsunuz? adamın ağzı var ve soru soruyorsun, tabii ki yanıtlayacak. hiç uğraşamam ne dedi, ne yaptı, nefesime, bileğime, zamanıma yazık.

68 kuşağının, ne idealleri olduğunu ve ne için savaş verdiklerini, ne acılara katlandıklarını yakından bilirim, inanın. önemli bir kısmını, seyirci olsa da, yaşamışlığım ve görmüşlüğüm de var. çıkıp bana, bunlar 68'li bak bu da çocuğu liberal olmuş, islam sentezci olmuş ne ilginç değil mi demeyin.

neyse bu kadar arkadaş, sabah sabah daha fazla sinir etmeyeyim bünyeyi.