bugün

Göz rengi kahve olan insan avuntusu.
Renkli gözlüyüm. Ehe.
etkiler ama olumlu yönde etkilemez.. bir baktı mı insanı korkutur.. ayrıca çokta sinsi bence.. siyah candır.. siyah olsun kız erkek fark etmez zeytin niyetine yiyim.. yes be.
Göz şekliyle alakalı. Yuvarlak gözler asla çekici olamaz.. Bi de renkliyse çocuk gözü gibi oluyo zaten.
Bence çekicilik ve etkili bakislar renge o kadar da bağlı değil

Daha çok gözün büyüklüğü veya çekik olup olmaması kisaca sekli etkiliyor.

Örneğin benim gözüm kahverengi ama çekik olduğu için görenler gözlerin ve bakışların çok güzel derler. Yani pekte renge bağlı değil.

Bence
kahverengi göz beni etkilemiyor. mavi ve özellikle yeşil güzel. fotoğraftaki ikinci mesela. çok anlamlı bakıyor.
görsel
Kahverengi gözlülerin bize çamur atmasıdır. Gayet de etkileyici bakışlarım var bence. Demeyin lan öyle!
mavi gözlü felan olmak hastalıkmış zaten problemli onlar.
görsel
şahsen beni çok etkiler renkli göze özellikle mavi göze kendimi bildiğim bileli yoğun bir ilgim vardır.
eşcinselliğe meyilli olduğunu gösterir .koyu renk göz erkek baskın renkli açık göz dişil baskın bir özelliktir. zaten içine işlemesi gerekmiyor .erkek gibi erkek ürkek zarif fazla ağır olmayan bakıştan hoşlanır . içine işleyen gözü biz kadınlar isteriz daha çok esmer ten kaslı bir vücutla birlikte .

edit : pardon sanırım hemcinsimişsin .bu her şeyi açıklıyor .
etkileyici bakışı sadece göz rengine indiremezsin. kaşlar, kişinin yüz hatları ve istemsiz olarak gözü kısma hareketi, gözlerinin içinin gülmesi vb. etmenler bakışı etkileyici yapar.

bu fotoğraflarda bence en etkileyici bakan kahve gözlü kadın. belki bunun sebebi kahverengi saç ve kahverengi göz uyumuna sahip kadınlara hayran olmamdır.

editus: imla.
http://static1.squarespac...27e6897f84/1427329053444/
Renge takılıp gözün kendisine odaklanamıyorsundur her bakış önemlidir.
Aynen biz renkli gözlüler gözümüzü iyice görün diye bön bön bakıyoruz.
ilk 3 fotoğrafta ki gözlerin keskinlik ve hatları çok hoşuma gitti de 4. aynı benim gözüm yahu.
Herkesin favorisi farklı. Kimileri bu resme bakınca maviden veya yeşilden etkilenir.

Ben de kahverengiyi sevdim ama bu kişiye göre değişir.
görsel
Şimdi bu fotoğrafa objektif olarak bakın ve gerçekten içinize işleyen bakışların kahverengi göze ait olduğunu hissedecek misiniz.

not: ben renkli gözlerin ışığı daha çok yansıttığı için bakışların yüzeysel geldiğini, koyu renkli gözlerin ışığı absorbe edip derinliği daha iyi yansıttığını düşünüyorum.

Edit: renkli gözler size kışkırtıcı gelmiş olabilir, (şekil 1.) davetkar olabilir vs vs. Fakat ilk cümlemde belirttiğim gibi içine işlemek kavramı farklı..