bugün

çin'dedir.

(bkz: rte nin çin gezisi/#15151654)
ulu önderimiz.
görsel
görsel
dünyanın en iyi siyasetçilerinden birisidir. yaptığı o kadar iyi işten sonra bile halkın haksız hakaretlerine uğrayan başbakanımız.
adına an itibariyle 10082 entry girilmiş Türkiye Cumhuriyet' i başbakanı.
hani bu müslüman ya, millet de başında müslüman bi lider görmekten memnun olduğu için %50 ile iktidarda ya, vatandaş götüne giren %18 doğalgaz zammını, benzinin litresinin 5 tl olmasını bile umursamaz da müslüman başbakanları bi "bismillah!" diyince kendinden geçer her şeyi unutur da "bir daha söyle!" diye yalvarır ya, kendini yoktan var eden bu adam sonunda öyle bir hata yapacak ki, artık onun en büyük silahı olan dini söylemleri bile onu kurtaramayacak. kendisine oy veren en gerizekalı vatandaş bile türkiye ile özünde hiçbir derdi olmayan "müslüman suriye" ile neden savaşıldığını sorgulayacak. bugüne kadar her istediğini elde etmesini sağlayan hırsı, bu sefer kendi sonunu hazırlayacak. yargıyı, orduyu, basını her şeyi ele geçirebilirsin ama kendi sonunu bizzat sen yazacaksın, altın harflerle hem de.
siyaset böyledir işte, siyaseten tasvip etmediğiniz birinin doğrularını bile yanlış gösterir o gözlük size,
recep tayyip erdoğan doğru kişidir bu ülke için, bunu kanıtlamıştır defalarca, ama siyaset işte, o kişinin doğrularını bile söyletmez muhaliflerine,
görsel
görsel
2023 hedefleri güzel gelir kulağa.
çin ziyaretinin son gününde ülkenin finans merkezi şanghay şehrindeki hediyelik eşya çarşısını ziyaret etmiş başbakan.
endonezyaya gidecek başbakan.
insanları konuşmalarıyla çok çabuk etkileyebilen bir başbakan muhtemelen bir daha ki seferde milletvekili adayı olmayacak.
bir dediği bir dediğini, bir yaptığı bir yaptığını tutmayan biri.
kısaca, tutarsız.
görsel
Çin gezisinin son gününde "Koltuğa oturanlar, kalkmak bilmiyor. Türkiye fanilerle değil, ilkelerle yürümeyi öğrenmeli. Tayyip Erdoğan fanidir, öldü ne olacak? Öldüğü zaman ne yapılacaksa vatandaşım onu yapsın" demiş.

öyleyse atatürk ilkelerinden neden rahatsız anlamadım...
''benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.''

çin gezisi'nde söylediği söz daha önceden söylenmiş olan başbakan. 100 sene geriden takip ediyor gündemi.
"Görüntüler var. Bu insanlar kaçarken vuruluyor. Öleni var yaralananı var. Annelerin feryatları var. Evleri nasıl tarumar ettiklerini, evlatlarının nasıl boğazlarının kesilerek öldürüldüğünü anlattılar Kofi Annan a. Birleşmiş Milletler bunu takip etmeyecek de neyi takip edecek. Biz takip edeceğiz. Türkiye’nin hassasiyeti bellidir. En üst seviyede ortaya koymamız ve BM nezdinde takip etmemiz gerekir. Zulme rıza zulümdür, buna evet diyemezsiniz."

diyerekten suriyeye girmeyi meşrulaştırmayı amaçlıyor. peki küheylanım çine kadar gitmişken uygur türklerinin uğradığı zulüm hakkında da konuştun mu, yoksa ordaki zulme ortak mı oldun demek istediğim başbakan.
yemezler canım benim yemezler bu ayakları.
tarihimizin gördüğü en başarılı en kurnaz başbakan. suni suriye gerilimi ile kamuoyunu meşgul edip 28 şubatçı avı başlattı ya vallahi tebrik ediyorum kendisini. kimsenin ruhu bile duymadan düğmeye bastı. bazı andavallar hala suriye ile savaşacağımızı zannededursun.
yüce başbakanımız türk milletinin başına gelen en güzel şey görüp görülebilecek en iyi başbakandır böylesi gelmedi gelmezde ülkenin başına geldiğinden beri ülkemiz hızla büyüyor ve düzene giriyor zamanı geldikçe herşeyi yapacak şuan ülke halkı çığırdan çıkmış durumda namussuzluk,zina,içki,alkol almış başı gidiyor ve buna dur diyecek olan tek insan biz belki yetişemicez ama dindan nesil geliyor ve çocuklarımız huzur ve refah içinde büyüyecek.
gelecekte bu olayın sorumlusu olacaktır.

http://www.bobiler.org/karikatur_m234767n
cidden çok seviyorum bu adamı.

döneminde yapılan en büyük icraat ise 80 ve 28 şubat darbesinin komuta kademesini yargılanması için gerekli ortamı oluşturmasıdır.
herkesin oy vermediğini iddia ettiği ancak ülkenin yarısından oy alan başbakandır.
Türkiye'de darbecileri yargılatan ilk ve tek başbakan.
Avrupanın , Amerikanın ve diğer kıtaların Türkiyeye sempatiyle bakmasını , ve türkiyenin adını duyurmasını sağlayan Başbakandır.