bugün

her fırsatta real madrid'de oynamanın en büyük hayali olduğunu söylemiş futbolcuları transfer eden takım. başkalarının hayallerini yıkmıştır tabi o ayrı.

unutmadan ekleyelim, tatlıyı sona saklamakta ısrar eden bir başkana sahipler.

(bkz: who is next)

ipucu: söz konusu futbolcu küçük yaşta büyük hastalıklar atlatmıştır.

_ _ _ s _
yeniden los galacticos kurma yönünde ilerleyen takım. Avrupa'nın kare asında her zaman yer alan 3 takımdan biri (Real MAdrid, Manchester, Milan). Hatta tarihi bir bakış açısı ile dünyanın en iyi takımı.
Aynı zamanda futbolun bir endüstri olduğu gerçeğini unutan romantik sosyalistler* ve hümanistler tarafından da eleştirilen takım. Evet para bendeyse istediğim gibi yaparım demekteler ve bu ahlaki gözükmemektedir belki; ancak mesele en iyi olmaksa, bunun kısa yolu da bundan geçiyorsa sorun yoktur. En azından alınan futbolcular bu parayı haketmektedir. Fakat ülkemizde kör futbolculara(Gordon Schildenfeld) para sayan, ya da milyonları döküp avucunu yalayan (ortega,guiza vs.) takımlar varken, buradan madride'e laf etmek komik kalmaktadır.

Meyve veren ağacı taşlarlar. Messi ile oynayan barcelona'nın havasının inmesi dileğiyle(messiyi de madrid'e bekleriz)...
messi'yi en fazla rüyasında görecek olan bir başkana sahip ispanyol klüp..

nasıl arda turan asla fenerbahçe'de oynamayacaksa, lionel messi de real madrid'e asla transfer olmayacaktır. bu minvalde ne kaka ne de ronaldo transferleri, real madrid'i galacticos yapmakla beraber, real madrid'in en nefret edilen klüp olmasının önüne geçemeyecektir. mevzuyu leo'nun sözleri ile noktalayalım:

"barca, bana hiç para ödemese bile ben yine hayatımın sonuna kadar bu takımda olmak isterim. bana, 'git' demedikleri sürece hiçbir yere gitmek istemiyorum."

gerçi kaka da "milan'dan başka bir klüpte oynamak istemiyorum, lütfen artık beni rahat bırakın." demişti ama, bilindiği üzere fc barcelona bir klüpten çok daha öte bir şey..
internette gördüğüm kadarıyla c. ronaldoyu 80 milyon pound ile bünyesine katmış dünyanın en zengin kulüpüdür.
(bkz: orantısız güç)* * *
barcelona'dan daha fazla para harcadığı için küfürler yiyen takım.

barcelon'yı da severim ama "en nefret edilen takım real madrid yaygarası"na ve bu rüzgarda bilmeden sorgulamadan savrulan futbolseverlere aklım almıyor.

kaka'yı 60 küsür milyon dolara transfer ederken barcelona'nın henry'e 27 milyon doları ödemesi normal değil mi?

real madrid endüstriyel futbolun tetikleyicisi olurken barcelona hep duygusal entrylerle işçinin sevdanın takımı olması komik geliyor bana.

Beckham'ı FC Barcelona'ya getireceği vaadiyle başkan olan Joan Laporta, bu transfer denemesinde başarısız olup hiç hoşlanmadığım Beckham'ı real madrid aldığı için mi
yoksa ronaldinho'ya 2003 yılında 21,250 milyon Euro bonservis ödediği için mi halkın takımı?

real madrid'i sevmeyebilir nefret edebilirsin ama futbolu parayla çirkinleştiriyor dersen barcelona'ya da dön bir bakın derim.

altyapısında yetişen 18 yaşındaki casillas'a galacticos takımının arkasında görev verecek kadar önem verir genç oyunculara real madrid. ha keza raul da güzel bir örnektir.

ama birbilerinden çok da farkı olmayan iki takım arasında paranın gücü karşısında fakir, ezilenlerin takımı barcelona söylemlerine götümle gülüyorum.

barcelona şehrine de, katalna kimliğine ve bu kimliğe sahip çıkışlarına da barcelona takımına da sempatim var.

ama bu söylemler çok komik.
beşiktaş ve fenerbahçeye transfer nasıl yapılır gösteren klüptür.

adam alacağı futbolcunun fiyatını sorar, öder ve alır. öyle uzun uzadıya tantanaya girmez. dünyanın en iyi 5 futbolcusundan ikinsini 2 günde aldı adamlar helal olsun.
türkiye'deki örneği fenerbahçe olduğu için, para ile saadet olmayacağını, takım olmadan başarı kazanılmayacağını (franco bahsine girmeyelim ne olur. zira kupaların çok büyük kısmı real, yani kralın takımı, olduğu için geldi. hepimiz biliyoruz) gösterdiği için bazı sözlük kullacıları tarafından savunması üstlenilmiş ispanyol futbol klübü.

asla fc barcelona gibi bir takım olamayacaktır..
türkiye'de değil dünyada örneği, benzeri, eşi olmadığı için kıyaslamaların dengesiz olduğu takımdır. uluslararası alandaki en fazla kupa kaldıran takım sıfatı franco sayesinde olmamıştır. zira bildiğimiz üzere ispanya en büyük savaşları yurt içinde yaşamıştır. en büyük başarıları da yurt dışında...

fc barcelona olmak gibi ulvi(!) bir amaca sahip olmaması da nazar boncuğudur.
bir puyol,xavi,iniesta,messi yetiştirememiş futbol kulübüdür. bir casillas'la yıllarını geçirdiler.
işte tam da bu yüzden parası olduğu sürece büyük olan kulüp olacaktır.* 3 sene üst üste yanlış transfer yapıp her sezon hezimete uğrarsa bir daha adı duyulmaz .
ezeli rakibi fc barcelona tarafından sürklase edilen bir yıl sonunda, ne yapacağını şaşırmış, paranın da verdiği güçle sağa sola saldırmaya başlamış ispanyol futbol takımı. belki de sırf bu yüzden çoğu kişi tarafından nefretle anılıyor.

ispanya lig şampiyonluğu, ispanya kral kupası ve şampiyonlar ligi şampiyonluğunun fc barcelona'ya kaybedilmesinin yanı sıra altı gollük bir hezimet de yaşayarak klüp tarihinin en acı günlerini yaşayan real madrid'in, kaka, ronaldo ve ribery transferleri ile barca'daki eto'o, henry, messi üçlüsünü kurmak istemesi şaşırtıcı değil. gerçi xavi ve inista gibi iki futbol sihirbazını ve kalbi puyol'u alt yapısından çıkaran barca'ya nazaran madrid'in daha çok para harcaması gerekecek ama, ne yapalım.. bazıları yetiştiriyor, bazıları sadece satın almakla yetinebiliyor.

(aklınıza fenerbahçe-galatasaray örneği, aziz yıldırım'ın mucizevi galatasaray şampiyonluğu sonrası önce başkanlığı bırakması, sonra büyük transfer yapmaya çabalaması ve arda turan örnekleri geldiyse, panik yapmayın.. herkesin aklına bunlar geliyor zaten.) *

edit: imla.
yeni hayvani kadroları ile gerçek hayatta ne yaparlar bilemem ama pes 2010'da barcelona ve inter'e rakip olabilecek bir takım çıkıyor ortaya.
oldu olacak agüero'yu da alın tam olsun. gerçi o da madrid takımında oynuyor gelmesi zor ama belli de olmaz ha.
cm'de editor kullanilarak yapilan transferleri gercek hayatta yapan takim.
e şimdi bu sene de barcelona'nın oyununu katlayamazsa ömr-ü billah rezalet rüsva çekecek olan takımdır.
galaksi klubudur. bütün yıldızları bünyesinde bulundurur. en son yaptığı cristiano ronaldo ve kaka transferleriyle farkını ortaya koymuştur. bu iki oyunca verilen parayla :
4 uçak
- 200 helikopter
- Boğaz'da 40 yalı
- 5 bin ev
- 150 fabrika
- 3 bin dükkan
- 1500 lüks araba
- 800 Ferrari
- 210 otobüs
- 30 lüks yat
- 800 Harley Davidson motorsiklet
- 11 Güiza transferi
- 32 Lincoln transferi
- 12 Kocaelispor kadrosu
- 125 milyon euroya satılan West Ham United Kulübü
- 155 milyon euro olan G.Saray'ın borcunun tamamı
- 105 milyon euro olan Beşiktaş'ın borcunun tamamı
- 'Üç büyükler'in 3 sezonluk transfer bütçesi
- Fenerbahçe'nin 4 yıllık stat geliri
- 2 kupalı Beşiktaş'ın sezon gelirinin 1,5 katı
- G.Saray'ın Türk Telekom'la olan anlaşmasının 1.5 katı
- Fulya projesinin yıllık getirisinin 15 katı
yapabilirsiniz !!!!
9 yıl avrupa şampiyon kulüpler kupasını aldıklarında gol kralı franco olmuştu zaten.

franco, hem kaleci hem oyuncu olduğu için haksızlık yapıldı diğer kulüplere.
iyi oyuncudan ziyade isim sahibi ve reklamsal getiri kaynağı oyuncular alan takım.
parayla saadet olmaz sozunu dogrularcasina, son senelerde pek de basarili olamayan futbol klubu.

bu beni mutlu ediyor mu? evet ediyor. parayi bastirip oyuncu almakla olmuyor bu isler. yurek lazim aslanim yurek.

edit: eksileyin sevgili gonul dostlari. sevmiyorum ya real madrid'i. son zamanlarda bir basarisi da yok iste, sampiyonlar liginde madara oluyorlar, kendi liglerinde de ikincilik bir basari olmasa gerek. zidaneli, raullu, carloslu madrid'te bir ruh vardi, bir takimdi, o zamanlardaki madrid'den eser yok simdi.

fidbola ayirdigimiz bu dilimin sonuna gelirken eklemeden edemiyecegim, madrid'de mabedimiz santiago bernabeu degil, vicente calderon'dur. cm'den bir gonul bagi var, alayina isyan, inadina atletico! saygilar...
hakkında o kadar ilginç yorumlar yapılıyor ki nutkum ha tutuldu, ha tutulacak. real madrid lan bu! dünyanın gelmiş geçmiş en büyük klübü. ne manu, ne barca yalan bu adamların yanında. bu transferlerle başarılı olamazlarsa 3 seneye isimleri silinir ne demektir allah aşkına?

bu adamlar bu sezonu ne fenerbahçe gibi 4., ne galatasaray gibi 5. bitirdi. O kadar sakata rağmen, yönetim kavgalarına rağmen 2. bitirdi la ligayı.

barcelona fanatikliği yüzünden de bok atma bir yere kadar olmalı. zira bu adamlar barca'nın 3 kez kazandığı şampiyon kulüpler kupası- şampiyonlar ligini tam 9 kere kazandılar o derece.
son senelerde başarılı olmadığı sanılan kulüp. son 3 senenin 2'sinde şampiyon 1'inde 2. oldular. ne yani her sene şampiyonlar ligini mi kazanacaktı.
cristiano ronaldo'yu kadrosuna katarak yılın hatta belkide son yılların en önemli transferine imza atmış futbol kulübü.
florentino perez in kalpazan olduğunun ortaya çıkmasıyla , foyası ortaya çıkacak olan kulüp. hayır yani değirmenin suyu nereden geliyor . adam bildiğin fm 2010 oynuyo ya , wallahi tebrik ettim.
ronaldo'yu alarak, "kıro olsam da para bende" demiş, bu da yetmezmiş gibi "bir sonraki yıl barça'nın eline bile veririz" demeye getiren klüp. ha real iyi de etmiştir. bakın fena mı oldu, artık şampiyonlar finali olsa da messi-ronaldo kapışması izlesek demeyeceğiz.
Para şifresini yazmış olan takım. Hile yapıyorlar...
haksız rekabet davası açılması gereken takımdır.