bugün

armasını öpmüş. lan adam armanın nerde olduğunu bilmiyor on dakka formada arma aradı. sanırım hafiften gerizekalı.
başkanından aldığı gazla halis özkahya yı dava edeceğini söylemiş. yaptığı harekette sadece okey anlamına geliyormuş.

http://galeri.uludagsozlu...m/r/raul-meireles-361494/

biraderler gözünüzü seveyim bu hareketin neresi okey anlamını taşıyor. ha prezervatif tanıtımı yapıyorsa o ayrı.

tanım: fenerbahçeli futbolcu.
türk insanını sanırım salak zanneden adamdır. ben ibne demedim korkak dedim ya da okey dedim demiş. ulan kırmızı kart gördükten sonra adama hareket çekmişsin. sizin orda seni seviyorum manasına gelmiyor ya bu. ayrıca korkak desen bile suçlusun hakeme öyle birşey deme şansın yok. kimi kandırıyorsunuz bir anlasak. beşiktaşlıyım ve olaya tamamen objektif bakıyorum. yemedim ben bu açıklamayı. birde sergen'in dediği gibi daha 3. ayında arma öpmeler bilmem neler. ya bi siktirin gidin 20 sene önceki kafayla şov yapıyor gelenler hala.
yaptığı hareket için suçlanacaksa adam gibi suçlansın denen futbolcu.

http://skorer.milliyet.co...detay/1643334/default.htm

savunacaksanız adam gibi savunun diyecem ama hangi adam bunu savunur bilmiyorum. dur dur biliyorum (bkz: aziz yıldırım ve tayfası). fbtv ye yaptığı açıklamalarda da belliki ağız değiştirmiş. çünkü milliyet gibi fenerbahçe taraftarı bir gazete nin kendi safına zarar vermesi çok zor. yani haber yalan malan demeyin yemezler.
tipine dövlmelerine ve gezdiği ülkelere bakmadan bu ülke halkını aptal yerine koyarak gay işaretinin nasıl olmadığını bilmediğini söylemiş oyuncudur. ayrıca kesinlikle tükürmemiştir o görüntüleri izleyen herkez yanılmıştır. tüm bu açıklamalar ışığında tükürme pozisyonunu tekrar izledim gerçektende tv de tükürüyor gibi gözüküyor öyle bir ilizyon oluyor ancak kesinlikle tükürmemiş. bizde yedik.
hala yaptığı hareketin anlamı farklı filan diyenler var. tutamıyorum kendimi ve diyorum, "lan siktirin gidin amk bütün maç itiraz etti durdu, ilk sarı kartında riera nın bileğine daldı mı? daldı. ikinci sarı kartında formadan çekip kontra atağı böldü mü? böldü. başlarım yediği kartın öncesindeki pozisyona filan kart haklı mı? haklı. itirazını götüne şemsiye kaçmışçasına hararetle yaptı mı? yaptı. çıkarken hızını alamayıp show yapmaya çalıştı mı? çalıştı, bu show esnasında galatasaray yedek kulübesine doğru tükürdü mü? tükürdü, taraftarı tahrik etmeye çalıştı mı? çalıştı, daha ne diyorsunuz lan siz. bana kariyeri mariyeri demeyin adam bunları yaptı yetmedi birde dava edicem diyor, anladık fenerbahçelisiniz de gözünüz de mi kör amk."
fenerbahçeliyim: not.

kalitesi tartışılmaz bir futbolcudur. şüphesiz ki, türkiye'ye gelmiş en büyük isimlerden biridir.

lakin taraftar gözlüklerini bir yana bırakıp, objektif bakmak lazım. eğriye eğri, doğruya doğru demek lazım. galatasaray maçında resmen sıçmıştır. inanılmaz derecede kötü oynamış ve bütün fenerbahçe taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştır. bunların üstüne de, bu kötü oyununu örtmek için tuhaf triplere girmiştir. türk taraftar profilini gayet başarılı çözümlediği için, kırmızı karttan sonra armayı öpmüş ve bizim anında gaza gelen milletimize, yediği haltları unutturmuştur.

genel futbolculuğunun dışında, galatasaray maçında yaptığı şeylerden sonra, bu adamı savunmak, tam olarak saçmalıktır. fakat öte yandan, savunan fenerbahçeli renkdaşlarıma da kızamıyorum.

çünkü bu yazıyı okuyan sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki, meireles hangi takımlı olursa olsun, o takım taraftarları yine aynı şekilde savunacaklardı. bir şekilde bir yerinden kotarmaya çalışacaklardı.
her zaman söylediğim gibi, burda önemli olan fenerbahçe ya da galatasaray mevzuu değil. burda devreye 'türk zihniyeti' giriyor. biz, söz konusu futbol olduğunda gözü dönen bir milletiz. hatta götü başı dağıtan bir milletiz. üzgünüm ama bu böyle.

sakın yanlış anlaşılmasın. örnek veriyorum. caner'in eskişehir maçında gördüğü haksız kırmızı karttan sonra tek bir galatasaraylı, beşiktaşlı çıkıp da 'ulan ayıptır, bugün onlara, yarın bize.' dememişken, meireles'in yediği bu naneden sonra her biri; ''engin hakemin yakasını topladı diye 11 maç ceza almıştı kardeşim, bakalım meireles'e ne kadar ceza gelecek!'' deyi takipçi avukat kesildiler.

daha eskiye gidelim; melo'nun, riera'yı yumruklaması hadisesi sonrasında, galatsaraylılardan çok, fenerbahçeliler ve beşiktaşlılar konuştular. psikolojik baskı uyguladılar, vs vs...

daha da eskiye gidilir, ve daha da eskiye gidilir. buna benzer milyon tane olay hatırlanır. her biri farklı takımlarımızın lehine/aleyhine olan hadiselerdir, lakin hepsinin de özünde insanımızın birbirine olan nefreti saklıdır. 'bir açıklarını bulalım da giydirelim ibnelere!' düşüncesi vardır.

bunun böyle olduğunu herkes bilir, fakat kimse kendine itiraf edemez. etmek de istemez.

özetle; bugün meireles'i savunan fenerbahçeli kardeşim, tamamiyle bu psikolojinin etkisiyle savunmaktadır. yarın bir gün aynı psikolojiye galatasaraylı/beşiktaşlı bir kardeşim girecek, bu sefer de diğerleri avukat kesilecek, sütten çıkmış ak kaşık kesilecektir.

lafı çok uzattım. kimse benim fenerbahçe sevgimi sorgulayamaz. kimse benim taraftarlığımı sorgulayamaz. herkesten çok sever, herkesten çok tutarım takımımı. fakat şunu da bilirim; takım tutmak, o takımın, ya da herhangi bir oyuncusunun, yöneticisinin yaptığı bariz hataları görmezden gelmek, hatta üstünü örtmeye çalışmak değildir. taraftarlık; tuttuğun takımı eğrisiyle doğrusuyla sevebilmek, kabul edebilmek demektir.

geçen seneden beri 'aziz yıldırım yüzünden' yaşadığımız şeyler ortada. hangi fenerbahçeli vazgeçti takımından?
bugün galatsaray'ın, beşiktaşın başına gelse aynı şeyler, hangisi vazgeçecek o büyük aşkından?

cevapları hepimiz biliyoruz.

bu meireles olayı, küçücük bir hadise. yarın bir gün unutulur gider. fakat fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş.. bunlar büyük takımlardır. bunlar bizim takımlarımızdır ve bakidirler, ölümsüzdürler.

meireles'in hakeme yaptığı işaretin ne olduğu ortada. bunun savunulacak bir tarafı yok. cezasını çekmeli. ve meireles'e armayı öptüğü için teşekkür etmek yerine, fenerbahçe için çok önemli olan, çok özel olan bir galatsaray maçında kötü oynadığı için, gayret göstermediği için kızılmalıdır.

yeniden başa dönecek olursak, meireles çok iyi bir futbolcudur. cezası neyse çekmeli, ve yeniden efendice sahaya çıkıp işini yapmalıdır.

benim yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işl..
--spoiler--
benim birçok gay arkadaşım var ve onlarla da görüşüyorum.
--spoiler--

ahaha yardı akşam akşam.
karakterini galatasaray-fenerbahçe maçında su yüzüne çıkartan futbolcudur.
tanım : büyük oyuncu.

alın tüm ergen fanatikler 3:26 yı izleyin, izleyin bakın bakayım adam tükürmüş mü? izlemeden bilmeden sırf fenerli diye iftira attığınız için utanın.

http://www.ligtv.com.tr/haber/kimseye-tukurmedim#
aynısını engin yapsa itin götüne sokulurdu. kariyerinde hiç kırmızı kart görmemişmiş. ulan bi bakın bu kadar basit bir teknik direktörle çalışmış mı adam. umrunda değil, lakayt bi futbol oynadı, 2 tane haklı sarı kart gördü, hakemi sikip attı, takımını 10 kişi bıraktı. fener armasını öptü diye kahraman oldu. biraz aydınlanın mına koyim. tepki koyun.
AYNISI FERNANDES YAPSA ADMIN LISANSINI YIRTARDI BU FEDERASYON!
galatasaray maçında yaptığı sportmenliğe aykırı davranışlarından dolayı kendisine 12 maç ceza verilmiştir.
tükürme olayı yoktur, ancak homofobik sanırım ki yaptığı işaret tam kastettiği manada değil.

edit: arkasını dönükken kafa hareketinden tükürdüğünü anlayanları bize göstermiştir, ne gördüysem onu söylüyorum ayrıca beşiktaşlıyım.
kıytırık bir hakemin raporuna çok fazla ceza almış oyuncu. ulan bülent yıldırım'ı koysanız yine gam yemezdik. halis özkahya kim ulan. hayatında kaç derbi yönetmiş.
videoda son cümlesinde vurgulu ve sert konuştuğu belli olan tam da o an kafasını sertçe savurduğu için arkadan çeken kamerada tükürüyor gibi görünen aslında öyle olmadığı diğer kamera açılarıyla rahatça görülebilecek halis özkahya maduru futbolcu. 12 maçlık ceza yiyecek bir şey yaptıysa hakemi tartaklayanların lisansı yırtılmalıdır.
Maç cezası 9 olsaydı normal denecekti ama çift rakamlara çıkınca yuh ebesinin nalı diyorlar. Adam bildiğin tükürmüş ayrıca engin ile karşılaştırılması yalnış tamam ikiside hakeme yönelik ama biri fiziksel diğeri ise söz ve hareket yolu ile farklı şeyler beyler
hakeme tükürmemiştir.
http://www.ligtv.com.tr/haber/kimseye-tukurmedim 3.27
fakat o cezayı zaten hareketten almıştır.
not: galatasaraylıyım.
pfdk'dan 12 maç ceza alan ortasaha futbolcusu. tükürdüğüne dair görüntü yokmuş, yüzlerce sayfa tape vardı, ama şike de yoktu. vay amk!
hakeme ve cezayı veren kuruma dava açsa analarını ağlatabilecek oyuncudur. bu kadar haksızlığa küçük emrah uğramadı lan bu ne şanssızlık.

eli değmişken kendisini ve kulübünü zerre savunamayan yöneticileri de davaya dahil etse fena olmaz gibi.
en has oyuncumuzdur.
hakem raporunda tükürdü diye yazmış mı yazmış. o zaman iş bitmiştir.
hakeme mi inanacağım yoksa yanına bir şıracı alıp benim gay arkadaşlarım da var diyerek samimiyetsizce kendini savunan futbolcuya mı?

meireles ceza almamak için yalan söylüyor olabilir, normal karşılanabilir belki de ama hakem neden yalan söylesin?
kaliteli futbolcudur. hayatında kırmızı kart görmemiş bir adamı bile çıldırttılar sonunda. tükürmüş ise cezası sabittir ama 12 maç çok değil mi?

3' e 3 poliitikası mı? yine geldi şapka rap rap.
normal şartlarda tükürmediğini ispatlayan kamera görüntülerine inanılarak cezalandırılması gereken oyuncudur. ne meireles'e, ne eyyamcı hakem bozuntusuna ne de seksi cemaatçilere.
tükürmemiştir!

https://www.facebook.com/photo.php?v=485151528194073