bugün

sevgi pıtırcığım, güzel insan. o kıvırcık göğüs kıllarına ahmet yıldız ölmedi yatası adam.

aklının ermediği yoktur. bir bilmediği atatürk ilke ve inkılaplarıdır o da işine gelmez!
seçilmişe bok atıp atanmışa tapan andavallarca pek sevilmeyen yazar.
bursasporlu sercan'ın helin ile aşk yaşadığını duyunca içine kapanan insan. lan helin bu gösterir gösterir vermez. sen cemaattekilerle, dağdakilerle bir mi sandın a canım benim!
ne oldum delisi olmuş kendini fazla kaptırmış hıyar . oğlum sen yaptın memlekete bir çivini görseydik in şu olimpos dağından denmesi gereken ancak dense bile anlaymayacak salatalıktır. memlekete şaklabanda lazım mış.
elime geçse ne yapacağımı bildiğim yazar bozuntusu.
futbolda ahmet çakar, müzikte ajdar, orta yapmada sabri neyse gazetecilikte bu zat odur. ne eksik ne fazla.
küçükken kafasına büyük darbe yediğine inandığım insan. yoksa her boku darbeye bağlar mı bir insan...
rasim ne diyorsun, milli takımın başına kim geçsin?
flashback...
darbe. darbe olacak, darbe yapacaklar. bugün yanımda belge yok ama yarın taraf gazetesini alanlar görebilirler.

şöyle de bir şey var, üç kişi çıksa gerçekleri söylese, bir dördüncü çıksa üçünün de tam tersini söylese kimi dinlerdiniz? bu çıkan adamın sesi de diğer üçünden fazla çıksa ayrıca?
2+2 kaç? birinci kişi:4 ikinci kişi:4 üçüncü kişi: emin değilim, bir bakmak lazım ama 4.
rasim o.k.: kesinlikle beeeş. bakın yarın taraf gazetesini alırsanız görürsünüz zaten. belgeleriyle orada var.

e taraf gazetesini sattırıyor. yoksa doğruları söylese bu ülkede kim prim yapmış, para kazanmış doğru bir şey söyleyip? doğruları söylese şu anda bu adamın işi var mıydı, kolundaki o pahalı saat, gıcır takım elbisesi var mıydı? yoktu.
akp şakşakcılığı buradan geliyor. ideolojisi para yapmıyor, para için ideoloji belirliyor. böylelerine de satılmış diyor halk. ben değil halk diyor.
türkiye de seviye düzeyinin ve algının ne düzeyde olduğunu hakkında girilen saçma sapan entrylerden anlayabileceğimiz yazardır. onun hakkında öyle alakasız şeyler deniyor ki bunu yazan yazarlar kimden bahsediyor anlamak güç. gayet iyi bir şekilde güzel yazılar yazan ve insanların özgürlüğünü savunan kişidir. galiba bu yaptıkları özgürlüğü pekte takmayan milliyetçi ve militarist tayfanın hoşuna gitmiyor. onlar istiyor ki rasim ozan da yılmaz özdil gibi özgürlüklerin karşısında sadece zorlama şeyleri savunsun ve ordu nun başımızda her zaman bir şekilde egemen olmasını savunsun. yok öyle yağma gençler ! istediğiniz kadar atın tutun ama gerçeklerden kaçamazsınız. istediğiniz kadar karalayın , hakkında atıp tutun ama siz rasim ozan kütahyalı gibi bir bilgi düzeyine hiç sahip olamazsınız. belki hitap konusunda iyi olmayabilir , mahalle ağzı ile konuşuyor olabilir ancak unutmayalım bu ülke de kameralar önüne geçerek bizleri tehdit eden üniformalılar da var...
(bkz: #7296388) itafen nazımdan gelsin..

Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson´un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz,
ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
sürekli kendisini orduyu eleştirirken görürüz özgürlük de özgürlük der,ergenekondan tutuklu olanların yüzde 70 inden fazlası suçu gerektirecek bir delil olmadığı halde 33 aydır içerde olmasına çıtını çıkarmaz. bu örnekten onlarcasını verebiliriz.klasik akp yanlısı ama kendini liberal demokrat sanan bir tip.
karikatür gibi adam. önceden izledikçe sinirlenirdim de şimdi eğlenerek izliyorum, Mimikleri, kendini bir şey sanışı, yeri geldiğinde recep ivedik tarzı tavırları.

o yüzden kimse sinirlenmesin bu arkadaşa. Sinirleneceklerse Cine5 gibi devlet kanalında bizim paralarımızla saçmalamasına izin verilmesine sinirlensinler (cine5 devlete geçtikten sonra satıldı mı bilmiyorum tam? satıldıysa ikaz edin canlar)
bu gece ki ters cephe programında ümit özdağ'dan ayar üstüne ayar yiyen liboş. konuşmayı bile bilmiyor lan bu herif. arada bi bağırıyor, artistleniyor, triplere giriyor falan. hatta bir ara "bırağğkkkk yaaaaaa" diye çemkiriyordu. ama ümit hoca efendiliğinden sekte vermedi, tınlamadı pek.
bağırmaktan başka bir numarası olmayan, cevap veremediği zaman c sinan sağıroğlu na bağlayarak, yavv bırak diyerek tavırlar içine giren liboş...
(bkz: kıyamet alameti sakallı çocuk rasim ozan kütahyalı)
muhsin yazıcıoğlu'nun kuçularından dayak yediğinde oflaya puflaya destek olduğum, ama kısa zamanda solculardan dayak yiyeceği günü büyük bir heyecanla beklediğim, sağa sola aptal saptal laflar atarak göz önünde durmaktan başka hiçbir emeli olmayan ve bu ülkede "köşe yazarı" diye anılan sokak serserisi.
kanalturk'teki programda genel olarak umit zileli'den ayar yiyen sahis.

ozellikle kendi fikrine karsi cikildiktan sonra 'yauuu birak yaaa' seklinde seyler soylemesi kendisinin daha cok firin ekmek yemesi gerektigini gosteriyor.
türkiye deki liberal açığını kapatan taraf gazetesi yazarı.
vardır bi bildiği bu adamın..
yanıldığına şahit olmadım henüz..
ulusalcı geçinen ve ülkücü zihniyete ayar üzerine ayar veren özgürlükçü yazar. söylediği hiç bişey yalnış değildir. ülkenin kemikleşmiş sorunlarına deyiniyor ama statükocular bundan rahatsız oluyor.
genç yaşına rağmen sahip olduğu bilgi ve birikimde takdir edilesi tabi.
genç yaşına rağmen bir bok bilmeyen köşe yazarı. ters köşe adlı programda ümit zileli ile ümit hocayı dinlemek için kendisine katlandığım insan. el kol hareketleri ve bağırmak yöntemi ile kendisini dinletme ve de cehaletini gizleme çabasındadir. ancak başaramamaktadır. çünkü ölesiye cahildir. kör cahildir. nezaketin 'n'sinden siyasetin 's'sinden gazeteciliğin'g'sinden anlamayan mamafih akepe'nin tüm harflerinden çok iyi anlayan; akepe aşığı insancık. bir gazeteci mesleğini siyasi görüşleri doğrultusunda yapabilir elbette. siyasi görüş sahibi olablir. ancak ülkedeki iktidar partisini yanlışlarında dahi destekleyerek gazetecilik yapılmaz. bu yapılanın ismi ancak yancılık olabilir.
muz yemeyi seven (bkz: taraf) gazetesi yazarı. memleket meselesi programında sık sık muz yemekte ve geyik yapmaktadır. ayrıca,
(bkz: daily bugle ın taraf gazetesini satın alması)
sözlükte çok var bundan.
bir bok bilmiyorum bari bağırayım da belki yediririm ekolünün önce gelen temsilcilerinden.
dinlemeyi bilmeyen bir gazeteci.
güzel kütahyamızın soyadınında yer alması üzüntü veren adam.