bugün

Hala yiyemedigim pide.
Diyetteyim karbonhidrat ozlemi cekiyorum.
Sıcacıksa, miss gibidir.
ramazandaki kokusu enfestir. Aç karna '3-5 tane rahat yerim' diye düşünürsünùz, fakat yarısına gelince kesilirsiniz. Bu arada pide fiyatları dolardan hızlı yükseliyor. istanbulda bu yıl 2.5 tl.
istanbulda yapmayı beceren yer bulamadığım, ramazan ayıyla özdeşleşmiş muhteşem lezzetli olan -oruçlu olduğumuz için belki öyle geliyor- bir ekmek türü. istanbul'da güzel yapan yerleri mesaj olarak atarsanız sevinirim. Hayırlı ramazanlar...
göt kadar pide 3 lira. buradan tüm esnafın anasını sikeyim.
biz 3 lira veriyoruz aq acaba kac gram yapiyorlar.
gittikçe fiyatı artan, yemek için ramazanın sabırla beklendiği pidedir.
Sadece bir ay degil diger 11 ay da uretilmesi gerekilen ekmek cesidi.

1 tane kocaman ramazan pidesini tek başıma yiyesim var suan.
ulan aklıma almanyada ki lebkuchen geliyor lan neden böyle güzel bir şeyi yılın sadece belli bir zamamnında üretirsiniz ki? hayır bence hep çıkmalı güzelce yemeliyiz. lebkuchen da sadece noel de çıkardı. ha eve alıp depolardım ve bana gelecek seneye kadar yeterdi belki o ayrı ama yani ne bileyim.

her neyse biraz fazla tepki verdim sanırım.
29 günde 20 ye yakın yemişimdir.
sadece 1 kilo aldım, temiz.
Daha ramazan gelmeden pideye zam gelmiş.

Geçen sene 1.80 lira olan pide bu sene 2 liraya satılacak. Pideleri görseniz, küçük birer lahmacun kadar.
sadece Ramazan ayında tadı güzel olan pidedir. başka zaman yesem haz alamıyorum nedense. fiyatları da her yıl yükselmese güzel olacaktı. bizim burda 3TL'yi buldu. ki boyutu büyüse içimiz yanmayacak.
hiç bir fırın belirtilen fiyatta satmıyor. 2.5 liradan aşşa pide yoktu bu sene 3 olur.
350 gram pide 2.5 lira olarak belirlenmiş. oysa aynı pide 2016'ya kadar 1.8 lira idi. 2017'de 2 liraya çıktı.
bu sene biraz pahalı sanki. 2 lira diyorlar tv'de fırıncı da asmış 2 ya da 4 tl diye. tezgaha gidiyorsun 3.5 lira diyorlar. fırıncıları zengin ediyoruz resmen. bundan sonra a101'den alıcam pideyi.
böylesi, sanki daha bir güzel:

görsel
Özlenen ve yakında yiyebileceğim pidedir.
O Nasıl bir şahaneliktir yareppimmm denilesi ekmek türü.

Ekmekle arası iyi olmayan bünyeleri bile tahrik edecek lezzette, kokusu, sıcaklığı, dokusuyla reddetmenin imkansız olduğu...

Efendime söyleyeyim öyle bir lezzettir ki, gönüllü kuyruğa sokar Adamı, hem de önünde 5468 kişi varken.
Olsundur. Zaman ona feda olsundur!

Yumurtaya can veren yüce yaradan!
Tereyağını hazırladık, ağzımızı açtık, bekliyoruz.
Bizi bu lezzetten mahrum koyma.
Çoook amin..
sadece bu pidenin tadını çıkartmak için oruç tutuyo olabilirim.
Sıcak olursa daha makbuldür.

Şimdi gittim aldım lan fırından, ne sıra var ne başka birşey.
3 tl dir.
Düz pide nedende sevemem. Pide de bir et kaşar yani bir ek olmalı diye düşünüyorum.
7 tl yapmışlar ama pide demeye şahit lazım. buğday, susam, un fiyatlarının artması pideyi de etkilemiş anlaşılan. boyutu küçültmüşler. 2 tane ekmek al daha mantıklı.
Ramazan dışında ortaya çıkmayan pidedir. Hazırlık maçlarında gol atıp bütün sezonu yatarak geçiren avrupadan süper lig'e gelen yabancı topçu gibi.
ramazan ayında yapılan ve iftar sofralarında yemeğin yanında mutlaka yenen pide.