bugün

gece vakti bu bize reva mı şimdi.
altınoluk.
Mezo.

görsel
cenneti dünyada tatmaktır.

ey eksi veren şahıs: sen hayatında hiç, farklı farklı deniz ürünleriyle dolu, binbir çeşit meze ile dolu, iyisinden bir balık olan masada dostlarınla beraber rakı içmedin mi hiç?
az sonra yapacağımdır . bir duble de sözlük için içeceğim.
bir ikili ancak yoğurt yada ayran dahil edilirse zehirleyebilir.
(img:#1833164) fakirler ölsün, Mudanya’dan selamlar.
ben, rakı ve kırmızı et diyorum..

kalamar ve karides’e de hayır diyemiyorum tabii..

havalar da düzeldiğine göre vakti de geliyor şööyle denize karşı... oyhşş..
Rakı mezeyle gider, balıkla iyi olan beyaz şaraptır.
balık sıradansa bas geç

ama kalite bir balıksa

balığa karşı yapılmış büyük ihanet.
müthiş ikili. severiz.
alkol içerikli tadı acı olan şeyleri pek sevmem ama yanında yeşillik de varsa rakının bürünebileceği en güzel hallerden biridir.
bir de masada görsellik açısından hamsi ve sardalya gibi küçük balıkların tercih edilmesi bir kilişe olsa da, büyük etli balık benim için daha iyi bir tercihtir.
balığı rakı piç eder. rakının yanina ille de balık yenecekse, konserve ton balığı yiyin.

balık içecek olmadan da iyi gider.
rakının yanina ise ekşi, acı, sarımsaklı gibi, anasonu bastıracak türden yiyecekler daha iyi gibi sanki.
ikisi el ele Ayvalık’ a giderler ve masalımız böylelikle başlamış olur.
Birbirine yakışan ikili simitle çay gibidir kankadır.
balıkla bira gider.kendinizi kandırmayın.rakıyla peynir kavun,dağılabilirsiniz.
hem o yağlı elle rakı bardağı kayar elden.ama bira bardağı kulpludur.
rakı balık , ayvalık diye tamamlanır hep.
Rakının tek güzel olduğu ikili.
Balıksız tadı iğrenç.
özledim eski foça iskelesindeki meyhaneleri.

''tanrı'' orhan veli' yi de severdi, rakı şişesindeki balıktan ötürü.
Hic denemedim ama mudayimi olan cok insan var.
hiç yapmadım yapmam da. günaha girmeyin. balığın yanında kola için. temiz... roka yiyin.
Her mevsimde keyifle yapılan aktivitedir.
Dost meclisiyle, arka fonda derinden güzel bir musiki ya da türkü, derinleşmiş muhabbet, dertlerin, tasaların samimiyetle ortaya döküldüğü anlar, okunan güzel bir şiir, geçmişe özlem, geleceğe umut yükleyen sohbetler, canlar, dostlar, aile...
Tekir, barbun, çinekop, levrek...vs...
Buz gibi rakı...
Özlediğimdir...
karadeniz'in imanlı hamsilerini bu rezilliğe ortak ediyorum. inşalla çok günah değildir. mikrofonlarımız dinazorus'da. evet.

görsel
BALIK KANKASI RAKI iLE BULUŞACAĞI iÇiN ÇOK NEŞELiYDi. BU YÜZDEN MiDEYE iNDiRiLMEYi SABIRSIZLIKLA BEKLiYORDU. MiDE RAKI iLE BALIĞIN HASBiHAL ETTiKLERi YEGANE MEKANDI. NiHAYETiNDE BiR ADAM ONU YEDi. BALIK ARTIK MiDEDEYDi VE YARENi RAKIYI MERAKLA BEKLEMEYE BAŞLADI. ANCAK RAKI GELMEDi. UMUDUNU YiTiREN BALIK ÖFKEYLE ŞÖYLE DEDi;

- ULAN HANGi EŞOĞLU EŞEK YEDi BENi!
görsel