bugün

içirir de içirir. Dadından yinmez.
ŞALGAM VE EGE KASABASI YERiNE ADANADA GOLE KARŞI YAPILAN BiR EYLEMDiR. RAKI DEĞiL BOGMA * iÇiLiR.
rakı balık ayran üçlüsü daha lezzetlidir.
valla trakyalılığımdan utandığım durumdur. her cuma yada cumartesi akşamı rakı balık/et kombinasyonu yapmama rağmen şalgamla hiç denememiş olmanın üzüntüsünü yaşatan durum.
damak tadına sıçayımdır.
rakı ile şalgamın mükemmel uyumunu bilmeyen cahili şaşırtan kombinasyondur.

Efendim, rakı ile şalgam birlikte içilir, balık arkasından gelir. adana kebap yiyo gibi bir şalgama, bir rakıya, bir balığa girişilmez.
Belkide zevkin sefasının sürüldüğü üçlüdür.
Adana izmir sentezi sonucunda yanında birtakım mezelerle, sohbet ortamlarının vazgeçilmezi.
(bkz: Rakı şalgam)
rakı içmesini bilmeyen andavallıların seçimidir. bu armutlar rakı kavun ikilisinide çok severler.

rakı filan içmeyin olum, içki tüm kötülüklerin başlangıcıdır.
her yudumda rakının lezzetini yeniden almanızı sağlar şalgam. kesinlikle denemediyseniz, bir şans verin. bi duble için de olsa verin yani. kazanacağınız çok acayip bir lezzet sizi bekliyor.
balığı mundar eder. evet.
bir lütuftur. evrendeki harika detaylardan biridir. en mükemmel koalisyondur.
Manzaralı bir terasın da listeye dahil edilmesi ve yollarına muhteşem dörtlü olarak devam etmeleri halinde kimse tutamaz onları, erovizyonu bile alır gelirler.
Rakı ve şalgam kadar birbirine yakışabilecek nadir ikililer vardır. ben bu üçlüde balık denen gıdayı çıkarıp yerine humus eklemek istiyorum.
Konu tartışmaya kapalı olan bir durumdur.
Rakı ve şalgamın uyumuna söyleyecek sözüm yok, ancak şalgam gibi çok güçlü aromalı içecekler, balığın lezzetini bastıracağından bu tür içeceklerin kırmızı et veya yoğun baharatla marine edilmiş tavuk/ördek etleriyle tüketilmesi daha uygun olur.