bugün

yüksek yoğunluklu (ortalama 2 milyon ton/santimetre küp), yıldızken intihar etmiş, kara delik olmayı seçmemiş oluşumdur.
pulsating radio source kelimelerinin kısaltılmışıdır. uzaydaki nötrön yıldızlarına verilen isimdir ve ilk kez 1967 yılında keşfedilmiştir.
seiko'nun bir alt ürünü olan saat markası.
fransizca ayni sekilde yazilir.
ritmik radyasyon sinyalleri yollayın nötron yıldızı, anlamına gelir.
bir saat markasıdır. türkiye distributori aydın saattir. bu saatin makinesini seiko firması üretmektedir. pulsar saatlerin seiko tarafından üretilemesinin sebebi orta sınıftaki saatleri diğer firmalara kaptırmamaktır.
az evvel star tv de (ki izdivac programını izlemekteydim) tanıtımını gördüğüm dizi. bir kurt köpeğinin başrolde oynadığını gördüm. selena dan sonra ikinci facia olacak herhalde. büyük ihtimal gani müjde sinan çetin ortak yapımıdır. ha şey de olabilir. hamdi alkan ile kel gözlüklü senarist vardı ya tıfıl, böyle ünlü gibi olan saçma diziler yapan... hah o...
lassie cakmasi hayvan eziyet programi. panter emel goreve!
tipik bir yaz dizisi.
(bkz: oral-b pulsar)
daha oynamadığı halde çok güzel bir dizi. konusu falan muamma, tahmin edilemeyecek bir senaryosu olduğunu düşünüyorum. sabah 7 de kalktım, şimdiye kadar düşündüm. imkansız gibi ama tutarsa ben de senarist olmayı düşünüyorum.

bence bu pulsar çok kişinin hayatını falan kurtarıcak. böyle çocuklara yardım edecek, bayanlara yardım edecek. birisi hırsızlık mı yapıyor? pulsar iş başında olacak. kötülere göz açtırmayacak. hepsi bence tabi. çok merak ediyorum ve sabırsızla bekliyorum.

hiç olmadık bir şeye imza atmışlar. tebrik ediyorum, şu an ayakta alkışlıyorum..
reklamları dönmeye başladıktan sonra "evet gerçekten dünyada bir ilk" dedirttiren dizi. aklımızı seveyim, dünyada her şeyi ilk biz buluyoruz. diziden canlı yayın falan... hiç yapılmamıştı bunlar. hayır bari "türkiye'de ve dünyada bir ilk" demeyin.
yapılan dublaj ve seslendirmenin ucuz ve kalitesiz olduğu yeni yaz mevsimi dizisidir.

götüm bile daha iyi dublaj yapardı denilen dizi.
isminde hayır olmayan bir köpeğin üzerine kurulu saçma dizi. gerçi bir köpeğin isminin hayırlı ya da hayırsız oluşunu beklemekte başlıca bir saçmalık ya, ne ise.
başrolde hayvan oynatmak çok daha ucuza geliyor galiba diye düşündüren dizi.

bir de charlie emekliye ayrılmış sanırım. eksikliğini o kadar hissetmiştik ki, kahraman türk yapımcıları pulsar'ı bulmuşlar hemencecik. (bkz: gözlerim yaşardı)
yeni çocuk dizisi. bu ayrıntı önemli, çocuk dizisi. sağda solda bu tarz dizilere bok atan bir çok insan görüyorum ''bunları kim izliyor allah aşkına'' diyerekten. burdan hepsine seslenmek istiyorum, ''eşşeğin ziki izliyor, sanane tırrığımm!''. sen izle, çok yüksek zannettiğin zeka yaşına göre yorumla diye yapılmıyor bunlar, bilmem farkında mısın? ne bekliyordun çocuk dizisinden, tsubasa 32 takla atarken, lassie tozu dumana katarken ağzın kulaklarındaydı ama 15 sene önce. o zaman senin gibiler başına dikilip ''ahahhahh bu ne lan topa 30 metre havalanıp vuruyor, bunu mu izliyorsunn salak?'' dese o yaşında bilebileceğin bütün küfürleri saymaz mıydın içinden?

şahsen seviniyorum böyle dizileri görünce, boktan mafya dizilerini izleyeceklerine bunları izlesinler. saçmaymış, ne bekliyordun salak? çocuk bunlar. sende içindeki çocuğu yaşatmayı dene biraz, onların gözünden bakabilmeyi.
Amerikan çakması beş dakika bile izlenmeye tahammul edilemeyecek dizi.
konuyu falan geçtim. kişiden kişiye değişir başarısı. zamanında çılgın bediş'i bayıla bayıla izleyen kimse gelip de götüm gibi dizi yapmışlar, izleyen salaktır demesin. ama o müzikler nedir.

mutfağa girdim. televizyondan gelen müzik bir yerlerden tanıdık geldi. çözdüm bir süre sonra. müfettiş gadget dı bu. acaba filmi mi diye merak edip televizyona baktığımda bu dizinin jenerik müziği olduğunu anladım.

sinan çetin requiem for a dream'i kullandı, pulsar müfettiş gadget'ı kullandı, milli takım reklamcıları a drinking song'dan tut da lady d'arbanville'e kadar geniş bir yelpazedeki şarkıları kullandı. ne oluyoruz gençler? bizde jenerik yapabilecek sanatçı yok mu? konuyu geçtim müzikleri de mi ithal ediyoruz artık?
seikonun ürettiği saat markası.
lassie olma hayali empoze edilmiş olan köpektir.
selana kitlesini hedefleten dandik dizilerden biri. 2-3 haftalık ömrü var kanımca. ama belli de olmaz.
bir tane dünyalar güzeli kurt köpeği ve mal insanların maceralarını anlatan 57867547654. sınıf türk dizilerinden sadece birisi.
çocuklara layık görülen selena, bez bebek, sihirli annem gibi türlü saçmalıklardan bi tanesi.. hayatımda gördüğüm en saçma dizi.. tamam biz de tsubasa'yla büyüdük, misaki'yle aşık olduk eyvallah da çocuklara bunları izletmek, bunları layık görmek de nedir ya? yeri geldi mi sallıyosun ama ''benim ülkemde zilyon tane üst düzey insan var, benim ülkemden zilyon tane beyin göçü yaşanıyor!'' diye. madem o kadar kalifiye adamsın adam gibi şeyler yapsana izlesin çocuklar..

havlayarak hırsızın sakladığı çantayı bulabilen, mafyayı etkisiz hale getiren bi köpeği mi anlatıyosun dürüstlük emsali olarak çocuklara?? e bu çocuk yarın bigün ''benim köpeem neden bana hırsızın yerini sölemedi babaaaa?'' diye hayıflanırsa?

ya içimiz dışımız amerika oldu ama başka vericek örnek yok arkadaş.. aç bi nickelodeon'u da bişiler öğrensin çoçuklar.. ya da git bi national geographic kids al da bişiler okusun, öğrensin çocuk.. ha yok yapmam diyosan da aç selana'yı izlesin..
mauro picotto'nun meşhur çalışmalarından biri.
pulsarlar, hemen hemen tümüyle nötronlardan oluşan ve kendi çevrelerinde hızla dönen yıldızlardır. Pulsarların varlığı 1934'te öngörüldü, ama ilk pulsar 1968'de keşfedildi ve buna CP 1919 adı verildi.