bugün

görsel
Pes 6 turkce spiker ampul gibi bir gol cak ibocum ve ben bu gole icerim.
Pes 5'te Albertini'yi klasik kadrodan transfer edip gol kralı yapardım. Ne günlerdi be.
görsel
Lisans olayını çözmedikten sonra hiçbir halta benzemeyecek olan oyun. Hadi pc'ciler oyunu modlar, peki ya konsolcular ne yapacak?

Zaten böylesine yüksek bütçeli bir oyun bile modlamaya ihtiyaç duyuyorsa vay haline.

Kasım ayında fifa 19 aldım ve pes 2019'un gameplay videoları ile karşılaştırınca fifa'nın allah gibi bir oyun olduğunu anlıyor insan.
menüsü atari gibi olan hatta menü geçişlerindeki ses bile fifa soccer 98'den hallice olan oyun. bu durumu geliştirmedikleri sürece fifa yanında şanşları yok.
emektar playstation 2'mde, 2010 versiyonunu halen oynadığım harika bir oyundur. Futbolun hakkını veren bir oyundur. muazzam+muazzam, başka ne denebilir ki?
2011'den başkası yalandır. 2013 de fena değildir ama çok hatalı bir oyundur. Örnek: Kaleciler ve stoperler gerizekalıdır 2013 de özellike stoperler yüzünden kaç kere kolları, harddiskleri yere çarptım.
ronaldo'nun tsubasa olduğu mantık hatalarıyla dolu ama yine de şahsım tarafından sevilen oyundur. versuslarini FiFA kazanır'dır.
fifa ile girdiği versus'u almayı sonuna kadar hakeden oyun. kemik bir kitlesinin olmasının yanı sıra, gerçeklik ve oynanış açısından fifa adlı simulasyon bozması oyunu solda sıfır bırakır.
2013'ten önce fifa'dan iyiydi ama şimdi fifa pes'i solda sıfır bırakacak kaliteye ulaştı. Ayrıca pes'te türk takımı olarak sadece gs varken fifa'da 3 büyükler ve diğer 15 anadolu takımı da bulunuyor.
2008 den beri tercih ettiğim futbol oyunu.
sadece üçgen ve kare tuşlarıyla maç kazandığınız oyun.
her zaman kemik bir kiltesi olan ve asla kaybetmeyecek olan oyundur.

pes 2013 fifanın bütün serisini siker atar. bize similasyon değil oyun lazım.
fifa nın müthiş çıkışından ve kendinin muazzam düşüşünden sonra iyice loser olmuştur.

(bkz: loser)
2012 yılından beri doğru düzgün oynamadığım dandik bilgisayar oyunu. Pes 13'ü üç beş kere oynamışımdır en fazla, pes 14 zaten hiç oynamadım pes 15 çıktı mı daha onu bile bilmiyorum. Grafikler o kadar kötü ki pes'te geçirdiğim Saatler şimdi bana bir zaman israfı gibi geliyor.
Bence artık bitmesi gereken oyun. Zaten 14 de hiç tutturamadılar. Yapsalar bundesliga vs türkiye ligini baya tutabilir belkide.
Saatlerce bıkmadan oynayıp, lavaboya gitmeyi bile unutturan, yanında cips ve içecekle mükemmel bir ahenk yakalayan kahrolasıca oyun. 2014 versiyonunu saymassak açık ara en iyi oyunlar listesinde kapışabilecek bir gavur icadıdır.
2016 veya 2017 isimli oyunlarindan umutlu oldugum oyun. yepyeni ve cok farkli bir goruntu motoru kullandilar. birkac seneye mukemmel olabilir. bekleyip görecez.

(bkz: benim hala umudum var)
hayat felsefem olan bir oyun, 2010 ile 2011 oyununun çok kötü olduğu doğrudur.
fifa oynadıktan sonra oynanırsa "anasını avradını sikerim öyle oyunun" tepkisi verdirten oyun. fifada tek pozisyon bulamayan adamlar ebesinin nikahından füze yolluyor bu oyunda. "sikerler lan" deyip ben de abandım şuta, bir füze de benden gitti. rezalet bir oyundur.
önümüzdeki dönemlerde online oyundaki random form durumu saçmalığına bir çözüm bulması gereken oyundur. tamam isteyen yine random oynasın, ama nasıl ki atıyorum pas yardımını bile kısıtlama yok veya benzer düzey olarak seçebiliyorsak, form durumunun fiks yeşil yani orta olduğu bir seçenek olmalı. isteyenler o platformda eşit şartlarda oynar, herkes takımını formunu bilir, isteyen randomda oynar.

böyle bi mallık var mı? karşındaki adam belki senin yarın kadar kalitede değil, alıyor iyi bir takımı, takımın yarısının form durumu kırmızı (superb) e takım da üst düzey takım olunca kullanıcının bir şey yapmasına gerek kalmıyor.. bir de aynı maçta senin takımın en etkili adamlarının hepsi mor mor olunca, karılarıyla kavga mı ettiler nedir anasını satayım, karşı karşıya 10 pozisyon kaçırıyorsun, adamın göt korkusuyla uzaklaştırmak için ileri vurduğu topu super formdaki dünya yıldızı senin formsuz defansı ezip alıyor rastgele vuruyor gol..

aynısının tersi de geçerli, ben kırmızıysam rakip çökmüşse, ne zevk alayım ben o oyundan? ve istisnasız 10 maçın 7 sinde ya ben ya rakip diğerine oranla çok formda/çok formsuz oluyoruz. online oyunun tadı kalmıyor.
her sene daha gerçekçi olmak için geliştirilen ama her sene daha sıkıcı ve daha saçma olan oyun serisi. sonuç olarak eski serileri özlüyoruz efendim.
#Ya O Adam Messi'ye Nasıl Yetişir Yaa ?
#Barcelona ile babamda Yener
#Bu kolun tuşları iyi basmıyor. Değişelim bak, yeneceğim bu sefer..
#Basıyorum 2 saat sonra pas veriyor.
#Hakemi satın mı aldın ?
#Şanstan gol attın gene ...
#Bakma penaltı atarken ya ...
#Gerçek oynayışımı oynamadım.
#Gene çok bastım ya !
#Zaten benim asıl frikikçim bu değildi. O yüzden vuramadım.
#Sus da oyununa bak!
#(Önün boş gole giderken) Arkadan kayan şerefsiz..
#Tuş Takıldı.
#Real Madrid benim. Sen başka takım seç.

Muhabbetlerinin sıkça kullanıldığı oyun türüdür
Yalnız erkeklerin birbiriyle buluşup topluca eğlendikleri yerdir. Genellikle sevgilisi olanlar oynamaz .

Ayrıca erkeklerin bu oyunu oynarken pozisyon bitene kadar hiçbir soruya cevap vermedikleride saptanmıştır...