bugün

büyük marketlerde, prezervatiflerin sanki söz birliği edilmişcesine hep kasanın yanında olmasıyla ortaya çıkan, merak içeren soru-sorun.
büyük ihtimalle çok kişi görmeden hemen alıp poşete atıp kaçmayı kolaylaştırmasından kaynaklı olabilir...
kadın pedleri temizlik ürünleri reyonunda bulunurken condomların; pil, sakız ve şekerlerle birlikte kasanın önündeki raflarda bulunmasının ortaya çıkardığı sorunsaldır.
büyük ihtimalle kişi sikine takıp kaçırmasın diye.
açığ içinden bir tane almayın diye olabilir.
kişi reyonların arasında yürütmesin ya da alırken başkalarından utanmasın diye kasaya yakın yere konulur. kasada genelde kimse yoksa alınan bir şey olsun istenir bim marketlerinde. müşteri ve kasiyer varken el atıp almak pek kolaydır.

bir gün hakkaten kondom arıyorum bütük bir markette. 4 kasiyer ve kasa var girişten sonra içerde şampuanların orada görmüştüm. arıyorum, arıyorum göremiyorum. gittim kasiyerlerden birisine kondomlar nerede dedim. kondom ne dedi. kılıf nerede dedim. neyin kılıfı dedi. zaten millet duyuyor... prezervatif nerede dedim. orada dedi, bakındığım yeri gösterdi. gittim tekrar aradım... yine bulamadım geri geldim bulamıyorum dedim. kalktı yerinden geldi deodorantların arkasından çekti buldu hemen. bana kızgın bir tavırla baktı. dedimki neden bulunmasını istemiyorsunuz da gidip arkalara koyuyorsunuz? aşıklar öyle şeyler kullanmaz dedi.

o gün ben solumdan kalkmamıştım... kasiyeri mazideki bir yerden tanıdığımı çok sonra hatırladım... evet sevişmiştik. yarak afedersin
-baba çikolata alalım , baba gofret , baba oyuncak hadi baba hadi..
prezervatiflere bakılır ve " keşke kullansaydım şu meleti" denilir.
hep son anda akıllara gelmesine bir göndermedir.

-evet rıza dal, dal, dalsana lan
-dalıyom ya kız oh evet
-dal ulan, daha sert
-siktir! geliyom kız prezervatifi takmadım ama
-çabuk tak rıza. tak, tak, evet, tak.
-ananski!
aktı hep boşa aktı amk

ben başka bir amaç düşünemedim. çok şakacı bu marketing çiler. hoş o prezervatif her türlü o kasadan geçecek ama...
insanımız daha çok afişe olsun diyedir.