bugün

(bkz: #27075006)
umuyorum diziyi genişletmek adına diziye sinanın annesi diye alınan oyuncu ile aşk üçgeni falan kurulmaz. Dizinin bir zekası var ve kendine ihanet etmediği sürece izlenir.
Umarım saçmalamaz ve bu kalitede devam eder.
Akşam olsun da izleyelim. Ağlamalık bir bölüm olacak gibi istanbul'u terk etmeler vedalaşmalar falan. Neyse hadi akşam olsun bakarız.
Asik olasimi getiren dizi. Yapmayin bunu lan off.
survivor izleyenlerle aynı zekaya sahip insanların izlediği sikimsonik dizi.
--spoiler--
poyraz karayel'i sevme ve yaşatma derneği
--spoiler--

tanım: gün geçtikçe çıtayı yükselten dizi. ey ahali önce izleyip sonra yorum yapsanız bi breking bad, prison break, better call soul ne bileyim ezel falan değil belki ama şu kasvetli türk dizilerinin arasında gideri yok değil.beş kardeş'imizi aldılar zaten oturup ailecek izlenecek bi bu var. yoksa annenizin yılanların öcünü mü izlemesini isterdiniz. kalan sağlar bizimdir diyerek buna da şükür demek lazım.
not: bu arada hiç survivor izlemedim.
büyümek sağlığa zararlıdır.
duygusallığın amına koymuş dizi.

--spoiler--

duygusallık içinde de gülümsetmeyi hiç ihmal etmiyorlar. çok sağlam gidiyor dizi çooook. konu açısından kısır ama o kadar hızlı bir şekilde işlediler ki konuyu insanda devamı nasıl gelecek diye merak uyandırıyorlar tıpkı vikings gibi.

--spoiler--

neyse yaz uzun uzun yazacaktım ama yazmıyorum. dizi çöktü içime...
izlenebilecek seviyede bulduğum, Poyraz karakterinin sempatik tavırlarında ötürü ekrana yapışarak izlediğim dizi. Poyraz gibi sevgili istiyor insan, Poyraz'ın komşuları çok sempatik, Zülfikar'ın istatiksel replikleri, Ayşegül'ün tavırlarını beğeniyorum, Poyraz'ın hayali mahkemesinin duvarında "Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır" yazıyor, Oğuz Atay sık sık vurgulanmış, seviyorum ulan şu diziyi.
Çarşamba nolursa olsun izliyorum, mutlu oluyorum.
Bahrinin Ayşegülün son siteminden sonra ikisini nikah masasına götürmesi gerekir, çok duygusal ulan, çok da güzel mesaj veriyor, ortalamanın üzerinde bir is çıkarmışlar helal be.
Aysegul ve babanin sahnesi bir kere daha dumur etmistir.

Soyle sevgiyi ne zaman bulucaz cok merak ediyorum.

Edit: boyle sevgiyi vaat ediyorum..
kanal d'de çarşamba akşamları yayınlanmakta olan dizi. bahri'nin gelini kendini s.ktrmek için 35 bin dolar ödedi. doktor ağzının tadını biliyor, hem s.kecek hem para alıyor şerefsiz.
oldukca vasat bir hikayeye sahip olmasina karsin, cok basarili karakterlere sahip dizi. poyraz'in disinda sefer ve zulfikar ikilisi gercekten umut verici. keyifle izliyoruz.

ha! bir de aralara serpistirilen oguz atay ve siir gondermeleri cuk oturmus.
Bugün ilk defa bi yarım saat baktım hastane sahnesi vasat olay çıkartıyor yalandan sağa sola bıçak sallayan adam ve iki poliste o olaya müdahale etmek için poyrazın yanından ayrılıyor biriniz aşağıya baksın biriniz de nöbet tutsun çok mu zor meyve bıçağı çıkarmış adam alt tarafı oyunculuklar cidden kötü fakat...

Twitter sahnesi en iyi sahneydi çok hoşuma gitti dostoyevski'yi de çok severim daha 2 hafta önce beyaz geceleri okudum sırf o sahne kurtardı gözümde diziyi böyle mesajlar vermeye devam edecekse izlenebilir ama ben genede izlemem tabii o ayrı.
senaristlerin sözlükleri takip ettiğine inandığım dizi. neden mi?

poyraz'ın evinin duvarındaki sözden (bkz: #27074840) entrymde bahsetmiştim.

"http://hizliresim.com/P5dnE8 dürtme içimdeki narı üzerimde beyaz gömlek var" yazıyordu.

bu bölümde ise http://hizliresim.com/nABO2N "hayat kısa" ve "#şiir her yerde" yazılmış. dikkat edilen yerlere ince mesajlar çakıyorlar ama bunları izleyenin gözüne sokmak için zom yapmaya gerek yok kör değiliz.

--spoiler--

poyraz'ın hastanede ameliyat sahnesi başka bir dizi de olsa herhalde en az bir bölüm sürer. herkes feryat figan takılırdı ortalıkta ama bu dizinin güzel yanı olayların hızlı gelişmesi ve sonuçlanması.

poyraz'ın hakim ile olan sahnesi ise çok eğlenceliydi orada da ince mesajlar vardı ama bunu yine zomlarla gözümüze sokmaya çalıştılar. gerek yok kör değiliz. ve bu dizi ağır şekilde "oğuz atay içerir" mesajı verdiler.

poyraz: "tek suçum sevmek hakim bey."
savcı: "itiraz ediyorum çok arabesk."
hakim: "itiraz kabul edildi."

bu senaristler hangi kafa ile bunu yazıyor bilmiyorum ama böyle bir dizi içinde absürdlükleri barındırabilmek çok iyi bir iş.

twitter sahnesi ise ortalığı yakıp kavuran bir sahne. senaristler biz mecburiyetten bunlara dahiliz diye açık açık belirtiyor tebrikler.

sinan'ın konuşmaları çok abartı gibi gelmeye başladı bana daha gerçekçi bir oyunculuk beklerdim bu çocuktan.

mümtaz artık siki tuttun zafer bi yandan poyraz bi yandan bittin sen.

seferler ise tam bir tuzağa düştü. bakalım kim kurtaracak onları.

bahri baba'da duygusal mafyamız, seviyoruz gerçekten iyi biri ama bu poyraz&ayşegül ilişkisine bu kadar katı bir şekilde karşı olmasına bir son verilmeli ve sefer aşk ayarını veren bahri baba geri dönmeli.

zafer'in ipi ne zaman çekilecek merak ediyorum.

şu songül denen kaltağın oyunları ortaya çıksın artık ya sıkıldım bu karının dolaplarını izlemekten. babayı kandırıyor sürtük.

poyraz'ın olayların pimini çektiği bir bölüm izledik. yalnız anlamadığım bir nokta var zafer'in mekanının önündeki araba bahri baba'nın değil miydi?

hastaneden kaçış sahnesi ise kabul etmek lazım bu bölümün en kötüsüydü. ama tahmin ediyorum ki özel hastane olduğu için bu hastanenin kendine ait polis ekibi yok okey de o polisler çaylak ona da okey ama o kadar mı aptallar? biri gidip biri kalsa olmuyor muydu? açıkçası kasıntı bir sahne olmuş.

mahir dayımız var artık. bakalım nasıl bir karakter izleyeceğiz...

--spoiler--

dizi tek sezonluk mu ikinci sezona sarkacak mı merak ediyorum. bu bölüm olayların piminin çekildiği bölüm, eğer sezon finaline kadar olaylar sürecekse ve ikinci sezon olacaksa, umarım çizgisini bozmadan devam eder.

son olarak, diziler hakkında yorum yapın yaptırın bir şey kaybetmezsiniz....
ilker Kaleli iyi bir oyuncu olabilir. Hani Jön olarak bir şey demiyorum amma velakin pusu kuran tam otomatik silahlı 4 adamı indirmesi bana hiç inandırıcı gelmiyor. Mahkeme sahnesinde polis Akademisinden birincilikle mezun olduğunu öğreniyoruz ama dizide bu referans dışında süper polis olduğunun altı sıkça cizilse de ben o potansiyeli göremiyorum.

Hani yanlış kast diyemem bu maksatini aşmak olur hem de bu mafya dizisinden çok dram ağırlıklı bir yapım.

Bir de 4 kişiyi gözünü kırpmadan vuran biri sevdiği kadına ve oğluna sevgi gosterince biraz havada kalıyor zira suçlu bile olsa 4 kişiyi poligonda kağıt hedeflere ateş ediyormuş rahatliginda vurmak biraz psikopat olmayı gerektirir diye düşünüyorum. Psikopat derken duygu hisedemeyen dexter gibi katil doğan tipleri kastediyorum yoksa siyah takimli klişe mafya tetikcisi tipleri değil.
hiç izlemediğim ama adını çok beğendiğim bir dizi konusunu bile bilmiyorum ama adı baya sürükleyici aksiyonlu bişey olacağının habercisi.
zülfikar için denk geldiğinde izlediğim dizidir.
an itibariyle bir sanat atölyesindekileri gören seferi de seviyorum.
- bunlar bu kafaya nasıl geliyor lan
Entel denyolara guzel gonderme yapan dizi.
mafya babasi ismine sahip bir erkek insan.
Köpek sahnesi gereğinden fazla abartılmış dizidir. Konu bulamadıklarından olsa gerek sahte doğum günüde aynı şekilde.
Köpek sahnesi oldukça gerçekçi olmuştur. Ülkemiz, eşyasına bi candan daha fazla değer veren andavallarla dolu. Bir köpeğin ölümüne göz yaşı dökecek adamların çoğalmasına ihtiyacımız var. Yoksa öleceğiz kalp yetmezliğinden.
ilk defa babanın yanında koruma gördük ekip dışında. Yığın işte şunları inandırıcı olun.
hayatımda ilk kez 30 dakikalık izledim. o da yolda giden köpeğe arabayla vurulma sahnesiydi. köpeğin acı ve can çekişmesi hala gözlerimin önünde. hele ki o küçücük canın ölmesi...berbat ötesi birşey.