bugün

Gözlerinin önünde kocası üçlü yapmış ya dörtlü olsaydı daha mı iyiydi diye sevinmiş şüphesiz..
görsel
Bir kolu kopunca olsun Bitane daha var diyen zatı şahane.
sanılanın aksine, muhtemelen dünyanın en mutsuz insanıdır. eğer mutlu olsaydı bunca mutluluk oyunlarını oynamaya gerek duymazdı.
Ruhu içime mi kaçtı mk ya?
Bir maçta yenilince bile ya olsun ben eksiklerimi görmüş oldum diye pozitif oluyorum. Her yerde pozitif düşünen bir tek benim, kumarda kaybeden teselliye bana geliyor, pollyanna ne ayaksın sen zilli?
iyimser olmayı yanlış anlamış gerizekalı kitap kahramanı.
Yazıcağını değil o. Ayrıca poliyana.
Yakınma duygusunu sevmiyorsun, polyannacı sanıyorlar.
bu dünyada mutlu olmak için bu karakterin kafasını yaşamalı aslında doğru olanı yapıyor.
uyuşturucu yiyen masal kahramanı.
(bkz: kafası güzel)
polyannacılık diye terim üretmiş anime karakteri.
en güzel örneği de galatasaray taraftarıdır. bu sene tamam bu sene farklı bu sefer yeneceğiz demekten hiç bıkmadılar hep pozitif yaklaşıyorlar umutları olunca koyması bizim açımızdan daha zevkli oluyor.
bir roman karakteri. herkesin pesimist, iyimser diye alay ettikleri harika insan.
keşke aynı dönemde yaşasaydık çok iyi arkadaş olurduk bee pollyanna.
düşünsene... beraber okul yolunda gülümseyen suratlarla imrendirirdik negatif insanları. hiç ayrılmazdık. ayrılsak bile beraber mutlu olurduk. gerçi yine öyleyiz şimdi. sen ölmedin ki.
feleğin çemberinden geçmemiş, evlenince gününü görecek olan kızdır. çok üzerler böyle kızları. ama gideri vardı kızın büyüyünce nasıl oldu acaba.
yazarı Eleanor H. porter * olan kitap.
iyimserliğin dibi.
kafadan bir rasyonalizm, nihilizm, pragmatizm vs kadar ağır felsefe muhteva eden karakter.
tecavüze uğradığı için bile mutlu olabilendir. sonuçta karşı tarafı mutlu etti.
boyum kısa diye üzülmüyorum, market poşetleri koparsa yüksekten değil alçaktan düşüp daha az ezilecekler. *
cem yılmazın bir esprisinde geçtiği gibi (bkz: sol kolun yok o halde sağ ile idare ederim).
Adını duymanın bile şunları hatırlattığı karakterdir: Gerçekçi olalım. Bu işte, hayatta bir bokluk yok. Çok iyimser bir yaklaşım olurdu. Ki ben benzer yaklaşımları Polyanna'ya rüyamda tecavüz ettikten sonra bıraktım. (bkz: kinyas ve kayra)
Acayip şüpheci, negatif düşünceli insanlar için ilacı olsa da ara ara kullansak/kullandırsak.
genellikle futbol forumlarında tartışılan konularda forumun pollyannacıları vardır. en medet umulmadık adama düzelebilir, bir şans daha verilmeli şeklinde yorum yaparlar. muhalefet forum üyeleri durur mu ? yapıştırır cevabı ;pollyannacılık oynamayalım birader.
bir felsefe.bir kahraman.

vereceksin bunu lalelideki pezevenklerin eline; 2 haftada somurtkan şirine döner.
mutluluk oyunu onyayan bir manyakmış.
iyimserliğin bokunu çıkarmış ablamız.