bugün

Vatan hainiyseniz sevmezsiniz tabi.
devletin polisi değil de akp nin polisi olması, paralel adı altında farklı görüşte olan birçok kişinin hayatının sikilmesine rağmen bir mesleki birlikteliklerinin olmaması. bir öğretmen adayı olarak %70 i akpli olan bu iki meslekten bir hayır geleceğini sanmıyorum.
Şahit olduğum bir olay.

Bir uyuşturucusu satıcısını aldılar 2 sokak arkada bıraktılar. Böyle mi olması gerekir?
Polisin suçu ne? Suç devletin.
Benim nefret etmem için sebep çok.
Şahsi meselelerinde polis kimliklerini ya da silahlarını kullandıkları için nefret ederim.
Bizim onlara verdiğimiz silahları bizim üstümüzde kullandıkları için nefret ederim.
"Otobüste bir adam beni taciz etti." diye yardım isteyen kıza "saçın sarı diye seni orospu sanmıştır, boş ver." diye cevap verdiği için nefret ederim.
Arabalarını park ederken polis kimliği gösterip para vermedikleri için nefret ederim.
Yolun ortasında suçsuz adamı öldürüp, "kaza oldu, nasıl olsa alevi." diyerek bırakın polisin ceza almasını, dava bile açılmadığı için nefret ederim. Tabii ki şerefli polisler de var, ama çoğunluğundan nefret ediyorum.
duyduklarımız,gördüklerimiz yeter.
GAFFAR Okan dışında adam gibisini tanımıyorum .. belki vardır çok nadir ...
sırf tipim bozuk diye her köşede çeviriyorlar. yeter artık ya. karakolun önünden geçecek olsam dünyayı sallamayan nöbetçi memurlar silahlara sarılıyor. önceden olay olmadan polisin uğramadığı mahallede şuan ekipler tur atıyor. kimliği evde bırakıp çıkacam diye korkuyorum. kafayı yemek üzereyim. tuvalete giderken bile kimlik alıyorum artık yanıma. nolur beni rahat bırakın polis abiler. allah çarpsın terörist değilim ya.
lan neyini sevmiyorsunuz abd 'de 2 yıl kaldım polis geçerken yüzümüzü öteki yana çeviriyoruz.
Hükümetin uşağı olmalarıdır.
silahlanmış dinci olmalarıdır.
Çünkü huzurumuzu ve güvenliğimizi onlar sağlıyor üç kuruş para için sabahlara kadar hainlerle çatışıyorlar. Çünkü hainsiniz.
çünkü acab.
suçluların veya yarası olanların sevmemesi normal olan meslek grubudur.

inanın bana ben seviyorum, en azından bir derdim yok hatta takdir ediyorum.

ne problemim var da sevmeyeceğim?

götün sıkışınca 155 i ararsın ama!
fazla demokrat olmalarıdır. evet bu ülkeye demokrasi fazla polislerin tümü faşist olmalıdır.
halkın yanında değil de hükümetin yanında yer almasıdır.
çoğu insanın benmerkezci dönemini atlatamamış olmasında kaynaklıdır. çünkü polislerin ailelerini tanımazlar. çocuklarının yaşadıklarını bilmezler. hanginizin ortaokul yaşınızdayken babası polis diye evine molotof atıldı? hanginiz okulda dayak yedi senin baban katil diye? halbuki bu çocuk küçükken babasını üniformayla gördüğünde kahraman diyordu ya da en basitinden hangisi hem düzene karşı gelip hem babası görevini yapmak zorunda kaldı diye tam arasında kaldı olayların?

nefret etmek kolay. ama bilmek, görmek ve kabullenmek zor. 'polisten nefret ediyorum.' cümlesindeki polis kız kardeşin, annen baban ya da senin başına bir şey gelmesin diye gecesini gündüzüne katan, çocuğuna gittiği görevini bile söyleyemeyen bir baba, benim babam.

nefret etmek kolay. her işte kötü insanların olduğunu bilirken bir kaç çürük elma yüzünden tüm polislerden nefret etmek ise en kolayı.
Sevilmemelerine neden olan durumlardır. (bkz: lanet olası aynasızlar)
Onlar bizdendir. Arkadaştır, kardeştir. Babadir, annedir. Bozuk düzende ekmeğine bakan insanlardır. Çoğu anadoludan gelip büyük şehirlerde tek başlarına hayat mücadelesi verir. Sadece haberler de goruruz çoğu zaman ve medyanın yardımıyla nefret ederiz ama hikayelerini bilmeyiz. Nefret kelimesi çok acı birşey. Bir şahıstan nefret ediyorsanız tümüne mal edemezsiniz.
(bkz: politeia)
- bizim vergimizle bize gaz sıkıyorlar
- hırsızlık vs olaylarında işlerini savsaklıyorlar
- çoğu aşırı sağcı
- şiddete meyilliler
- avantayı seviyorlar.
Hepsi değil ama bazıları özellikle yunud polisleri acayip artist takılıyor.
çünkü polisler.
polis sevilmez mi ulan her zaman nöbet tutan askere polise selamımı esirgemem.
ben seviyorum ya polisleri. buralarda süt dökmüş kedi gibiler garipler. öyle sizin anlattığınız gibi afra tafra zor onlar için buralarda. adamın götünden kan alırlar.
devletin polisini niye sevmeyelim. devletin olmayanda sıkıntı.

(bkz: fethi sekin)
bu adam gezici diye yaftalanan izmir'in kahramanı oldu ve herkes çok üzüldü bu adam için. sevmeseler duygu seli olmazdı orada.