bugün

Versay, Fransa'da kurulmuş alternatif/indie-rock grubu. 1901, Lisztomania, Armistice şarkıları güzeldir.
cs 1.6'da oyuncunun tercih edebildiği terör takımı modeli.
edip cansever şiiri.
Yuvasında yeniden doğmak üzere kendini yakan kuştur. Hep tektir, erkektir. Eski Mısır kökenli efsanevi ateş kuşunun Batı mitolojisindeki karşılığıdır. Yunan mitolojisinde Habeş diyarında yaşadığına inanılıp bir kartal büyüklüğünde ve çok uzun ömürlü olduğu söylenmektedir. Gözleri yıldızlar gibi parlaktır. Ömrünün sonlanmakta olduğunu anlayınca, kuru dalları zamkla sıvayarak kendine yuva yapar ve üstüne kurulur. Kızgın güneşin yuvayı tutuşturup kendini yakmasının ardından küllerinden bir yumurta meydana gelir ve ondan da yeni bir Anka çıkar. Bu sebeple Hıristiyanlar Phoenix’in öldükten sonra tekrar dirilmenin simgesi sayarak yorumlamışlardır. Tüm zamanlar boyunca, o kadar çok öğrenmiştir ki tüm zamanların bilgisine sahip olmuştur. Orta doğu tradisyonuna göre, Kaf Dağı’nda yaşar. Bu efsanevi kuş sembolizmlerinde simgelenen başlıca anlamlar, ruhsal aydınlanma, içindeki Tanrısallığı keşif ve reenkarnasyon olarak açıklanır. Phoenix sembolizminde kuşun yanması cehenneme iniş deneyimini, yeniden doğması ise arınılarak saf şuur halinin elde edilişini simgelemektedir.
babamın bisikletinin markası. lastiklerini ve zincirini söküp kumda oynamışlığım vardır. kafamı sikeyim ki hurdacıya sattım çocukluk aklıyla. süs olarak bile durabilirdi.

görsel

not : görsel internetten alınmış olup bisikleti temsil etmektedir. kırmızıydı. temizdi diye hatırlıyorum.
Latincede hurma.
Darkorbit adlı uzay savaşları temalı oyundaki en basit başlangıç gemisidir.
efsaneye göre her başlangıcı bir bitirişten ilhamla olan, küllerinden doğması hayatın kendisine benzeyen kuş. ölüyoruz bazen. fakat yeniden doğmamız da bu ölümle oluyor. fakat bazılarımız sadece ölüyor.
bir edip cansever şiiri. konuya buradan girdim çünkü kendisinin şiirlerinde anka kuşu önemli bir yere sahip. phoenix "yaşam ve "ölüm" noktalarının birbirinin zıttında yer aldığı bir çark gibidir. çark döndükçe phoenix yeniden doğar ve ölür. buradaki doğum ve ölüm tamamen metaforiktir. "hayata yeni bir sayfa açmak" dediğimiz şeyin ta kendisidir phoenix'in doğuşu.

"kim ne derse desin ben bu günü yakıyorum
yeniden doğmak için çıkardığım yangından."

şiir burada biter, phoenix ölür. bir başka şiirde değil de, yine orada canlanır. bir nevi her şeyin bittiği bir karamsarlıktan uzak, gerçeği yansıtan ve sürekli devinim halindeki farklı yaşamların müjdecisidir. şair değişir, gerçeğin büründüğü hikaye değişir, gerçeğin kendisi aynı kalır.

ayrıca: (bkz: oteller kenti)
gta vice city'de güzel bir araba.
dota herosu, bu aralar comp maçlarda picklenmektedir.
2014 yapımı Christian Petzold'un yönettiği tarihi drama filmi.

2. dünya savaşında nazi kampından kurtulan bir kadının hikayesi. filmin son sahnesi şahaneydi.
1993 yapımı demoliton man adlı filmde sylvester stallone' nin filmdeki düşmanı olan wesley snipes' in adıdır. -cyman phoenix
orda bir kent var uzakta.
dövme olarak yaptırılabilecek mitolojik yaratıklardan biri.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/phoenix-717140/
sabahları iyi giden alternative rock grubu. bu entry grubun sol framede görülmesi için girilmiştir.
bir indie rock, biraz alternative rock takılan farklı bir havası olan tam anlamıyla chill hashtagi ile radyo uygulamalarında aratabileceğiniz müzik grubu.
kullerinden dogan, gunesin tuylerini oksadigina inanilan,
bizdeki anka kusunun kendisidir efendim.
chuck palahniuk kolpasinin son numarasi. kisa hikaye turunde. amazon bunu kindle singles olarak cakiyor millete. 30 dakikani verip okumazsin o derece siradan.
dota'da (warcraft3 haritalarından en çok oynananı) bir hero.
amerika da bir eyalet, dota da bir hero, nba de suns yakıştırmalı bir takım ve de mitolojik bir kuştur.
bu kelimeyi ilk gören genç bireyler nasıl okunacagı konusunda içten içe sıkıntıya girer.
arizona'nın batısında kalan ve en büyük şehiridir. Western Apache olarakta bilinir. nba'deki temsilcisi phoenix suns'tır.
saab ın üretmiş olduğu dehşet ötesi bir otomobili de olan mitolojik kuştur. allah aşkına bu nasıl bir makinedir; (bkz: saab phoenix)
arizona eyaletinin en büyük şehridir. aynı zamanda bir müzik grubunun ismidir.